o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Wojciech Darewicz
|
aktualizacja

Noworodek postrzelony dwukrotnie w masakrze w Kabulu żyje

305
Podziel się

Urodził się trzy godziny przed atakiem na szpital w stolicy Afganistanu. Zdjęcie, na którym w zakrwawionym beciku niesie go żołnierz, obiegło świat we wtorek. Od tego czasu nie było wiadomo, w jakim stanie jest noworodek. Okazuje się, że lekarzom udało się go uratować. Niestety dziecko nigdy nie pozna swojej matki.

Dziecko, które w "nieludzkim" ataku w Afganistanie postrzelili terroryści.
Dziecko, które w "nieludzkim" ataku w Afganistanie postrzelili terroryści.
bDzBwpFN

"Nieludzki akt". Tak określono masakrę, jakiej dokonali 12 maja terroryści. Prawdopodobnie przynależeli do ISIS. Było ich trzech. Zjawili się w szpitalu, który w Kabulu, stolicy Afganistanu, częściowo prowadzili Lekarze bez Granic. Przebrani za policjantów zamachowcy, zabijali granatami i bronią palną. Kiedy rozpoczął się atak, w szpitalu było około 180 osób. Zginęły 24. Pośród nich matki, noworodki, pielęgniarki i pacjenci. Masakra rozpocząłem się około 5:30 czasu polskiego. Terrorystów zastrzelono.

Atak na szpital w Afganistanie. Dziecko przeżyło

W ataku w Kabulu rannych zostało 15 osób. Wśród nich jeden z noworodków, który otrzymał dwa postrzały w nogę. Pomimo tak młodego wieku i przemieszczenia w kończynie ranne niemowlę udało się uratować.

Zobacz też: "Walka z ISIS się nie skończyła". Francja w gotowości do ataków

bDzBwpFP

Wiadomo, jak dziecko będzie miało na imię. W ataku zginęła jego matka. Miała na imię Nazia. Kobieta została już pochowana. Jej mąż i ojciec dziecka zdecydował, że córka otrzyma imię po niej.

Nastawiliśmy połamaną nogę Nazi, kiedy urośnie, będzie w stanie chodzić - powiedział doktor Noor ul-Haq Yousafzai, ordynator szpitala.

bDzBwpFV

Co z innymi noworodkami, których matki zginęły lub zostały ranne? Lekarze bez Granic informują, że zgłosiły się kobiety, który zaoferowały pomoc w karmieniu ich piersią. Dzieci te trafiły już do innej placówki medycznej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDzBwpFW
bDzBwpGq
KOMENTARZE
(305)
wjtk
8 miesięcy temu
Brak słów komentarza. W którym miejscu Koran nakazuje mordowanie noworodków z ich matkami? Może ktoś mnie oświeci?
AntyIslam
8 miesięcy temu
Mahomet był morderca wiec jego wyznawcy tez
peter
8 miesięcy temu
I to w imię jakiegoś kolejnego bałwana.Wyrwać chwasty raz na zawsze.
bDzBwpGr
Pit017
8 miesięcy temu
Pieprzone tchorze oczywiscie zaatakowac szpital. Nikt nie bedzie sie bronil. Przyjedzcie do Polski wtedy zobaczycie!!!
Peacemaker
8 miesięcy temu
Każdy terrorysta bez względu na religię lub wyznanie złapany na gorącym uczynku powinien być rozwalony na miejscu, bez zbędnych sądowych cyrków.
Najnowsze komentarze (305)
inshallah
8 miesięcy temu
Wola Allaha.
Politeusz
8 miesięcy temu
Mzułmaństwo to religia zła.Możecie sobie gadać, że nie ma nic wspólnego mordowanie takie z islamem, ale pokażcie mi chrzścijanina albo buddystę, który tak postępuje będąc w pełni władz umysłowych? Nie pokażecie, bo ich nie ma. Albo musułmanie albo komuniści, te dwie nacje są wypaczone i powinny zostać starte z powierzchni ziemi.
15Grabówiec
8 miesięcy temu
Jacyś ludzie z polityki znaleźli męczennika za 100 tys podpisów.Jakby tutejszy talib!
Jurek
8 miesięcy temu
Jest mi bardzo ciężko określić ale jak można szturmować szpital a jeszcze dodatkowo dzieci.Tojest faszyzm !!!
ktoś
8 miesięcy temu
Polecam zapoznanie się z treścią Koranu. Konkretnie 9:29 "Zwalczajcie tych, którzy nie wierzą w Boga i w Dzień Ostatni, który nie zakazują tego, co zakazał Bóg i Jego Posłaniec, i nie poddają się religii prawdy - spośród tych, którym została dana Księga - dopóki oni nie zapłacą daniny własną ręką i nie zostaną upokorzeni."
sramnamahomet
8 miesięcy temu
Mahomet był pedofilem. Jego wyznawcy to psychopaci.
TTT
8 miesięcy temu
Takie strzały oddaje się codziennie w zachodnim świecie w klinikach aborcyjnych! Żadne z tych dzieci nie ma nawet szans na 3 godziny życia nawet 3 godzin!
Abc
8 miesięcy temu
Wiadomo, muzułmanie. Religia pokoju.
bDzBwpGj
Abc
8 miesięcy temu
Wiadomo, muzułmanie. Religia pokoju.
Wendetta
8 miesięcy temu
Pluję na srallaha
jar
8 miesięcy temu
A jaka jest różnica czy zabiliby noworodka czy czyjegoś ojca ? Każdy żałuje swoich.
mnm
8 miesięcy temu
To wina islamu, bo każdy terrorysta to muzułmanin, wyznawca islamu.
marianek
8 miesięcy temu
Dla nawet wziętych do niewoli i ich rodzin zwolenników ISIS nie powinno być litości.Powinni wszyscy być eliminowani nawet gdyby tych fanatyków było 2 miliony z rodzinami.Dla kałacha-karabinów maszynowych to dziecń roboty.A my się cały czas litujemy nad nimi nad ich dziećmi i wdowami które chcą się mścić za swoich poległych mężów fanatyków i morderców.Wychowują w tym samym duchu swoje potomstwo,że syn czy córka powinna jak tylko dorośnie zemścić się na niewiernych za ojca.Gdzie my wszyscy mamy rozum jak oni nas mordują a my się litujemy.Jak tak to cierpmy.
burek
8 miesięcy temu
ale to mogl byc tylko odwet. Przeciez prawi niemcy to samo robili polskim bandytom w czasie drugiej wojny swiatowej. O ukraincach nie wspomne. Wiec czemu takie oburzenie. Niemcom i ukraincom wolno a dla innych to jest zakazane
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić