Pani Ewa poszła do lasu. Oto jej zbiory grzybów. Imponujące

38

W zachodniopomorskich lasach prawdziwy wysyp grzybów. Autorka bloga "Leśne wojaże" pokazała, ile grzybów zebrała w okolicach jeziora Hajka. Pani Ewa zdradza także, gdzie najlepiej szukać wyjątkowych okazów.

Pani Ewa poszła do lasu. Oto jej zbiory grzybów. Imponujące
Zdjęcie ilustracyjne. (Lasy Państwowe)

Pogoda sprzyja grzybobraniu. Zbieranie grzybów to stary polski zwyczaj, a przy tym wspaniała rozrywka i forma wypoczynku na łonie natury. Pani Ewa z Koszalina regularnie chodzi na grzybobranie do lasów w woj. zachodniopomorskim. Najwięcej okazów znajduje, gdy zboczy z głównej drogi.

Każde grzybobranie to taka wycieczka, która gwarantuje niezapomniane wrażenia, szczególnie jeśli podąża się nie głównym, wydeptanym i uczęszczanym szlakiem, ale bocznymi ścieżkami. Nie lubię chodzić główną ścieżką, wolę poznawać las od podszewki, wciąż szukać nowych przejść, uczyć się lasu na nowo - tłumaczy pani Ewa na facebookowym blogu "Leśne wojaże".

To była bardzo obfita w zbiory wycieczka do lasu. Pani Ewa zebrała ogrom borowików, maślaków i podgrzybków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Najprostszy sposób na szukanie trufli. Zobacz, jaki jest skuteczny
Las jest bardzo przyjazny, obdarzył pięknymi grzybami. W lesie kolorowo i grzybnie. Borowiki, koźlarze pomarańczowożółte, podgrzybki brunatne, a maślaków jest tyle, że można się potykać. Ach trafiłam na pierwsze mleczaje rydze w tym roku - relacjonuje pani Ewa.

"Dziś zauważyłam, że jednak edukacja grzybiarzy nie idzie "w las". Jest o wiele mniej podeptanych i zniszczonych niejadalnych gatunków grzybów. Ogromny plus" - podkreśla mieszkanka Koszalina.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Leśnicy Lasów Państwowych przypominają, że podstawową zasadą podczas grzybobrania jest zbieranie tylko i wyłącznie owocników grzybów, które dobrze znamy. Nie należy zbierać osobników zbyt młodych, bo to utrudnia określenie gatunku oraz zbyt starych, które z kolei mogą być toksyczne. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy znaleziony grzyb jest przydatny do spożycia, to lepiej pozostawić go w lesie.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić