Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Pijany 39-latek zaatakował ratowników WOPR. Zabronili mu wejść do wody

308
Podziel się:

39-letni mieszkaniec Sopotu, będąc pod wpływem alkoholu, zaatakował ratowników WOPR. Ci w trosce o jego bezpieczeństwo nie pozwolili mu wejść do wody, gdzie akurat tego dnia była wywieszona czerwona flaga. Agresor został obezwładniony przez policjantów. Usłyszał pięć zarzutów.

Pijany 39-latek zaatakował ratowników WOPR. Zabronili mu wejść do wody
39-letni mieszkaniec Sopotu, będąc pod wpływem alkoholu zaatakował ratowników WOPR. (Facebook, WOPR)

Policjanci z Sopotu kilka dni temu zostali zaalarmowani przez ratowników WOPR, którzy dbali o bezpieczeństwo turystów na plaży o tym, że zaatakował ich agresywny mężczyzna, który nie reagował na ich polecenia dotyczące niewchodzenia do wody z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne i wywieszoną z tego powodu czerwoną flagę.

Mężczyzna mimo wielokrotnych ostrzeżeń i wezwań ratowników lekceważył je, był agresywny i wulgarny. W pewnym momencie 39-letni mieszkaniec Sopotu kopnął w megafon trzymany przez jednego z ratowników, zaczął ich znieważać wulgarnymi słowami, próbował też naruszyć ich nietykalność cielesną - relacjonuje policja.

Mundurowi, którzy interweniowali wobec agresywnego 39-latka z uwagi na jego zachowanie, byli zmuszeni do użycia wobec niego siły fizycznej, aby go obezwładnić i jak najszybciej wyprowadzić z plaży, na której w tym czasie świadkami tego chuligańskiego zachowania mężczyzny było wielu turystów i dzieci.

Agresor usłyszał 5 zarzutów

Mężczyzna był pijany, alkomat wskazał, że 39-latek ma blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci w związku z tym, że mężczyzna swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych osób, przewieźli go do wytrzeźwienia, a następnego dnia przesłuchali i przedstawili mu pięć zarzutów dotyczących m.in. znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych oraz kierowania wobec nich gróźb karalnych.

Za te przestępstwa grożą 3 lata pozbawienia wolności. Ponadto wobec mężczyzny policjanci skierują wnioski o ukaranie do sądu za popełnione wykroczenia m.in. za zakłócenie porządku w czynie tzw. chuligańskim i pod wpływem alkoholu oraz za używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym.

Zobacz także: Polacy zrezygnują z wakacji? Ekspert: Zasada "postaw się, a zastaw" obowiązuje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(308)
Jola R
3 miesiące temu
Fajny misiu. Dałabym mu.
Konny2022
3 miesiące temu
Po rzezi w katyńskiej w Polsce zostali same ćwierćmózgi i taki stan rzeczy ma się do dziś patrząc jakie debilizmy ludzie potrafią wypisywać.
turysta
3 miesiące temu
W Sopocie mają znaki ograniczające prędkość rowerzystów do 10km/h
ateo
3 miesiące temu
Dziwne, wygląda na Polaka, katolika.
...
3 miesiące temu
ups, kolejny zwolennik opozycji w trybie pilnym do uniewinnienia przez Wolny i Niezależny Sąd w Gdańsku, jeszcze tylko odszkodowanko i można jechać na paradę AGDRTV+/- lub więcej poparcia Donaldinia
oli
3 miesiące temu
Ale po co zabraniali, niech włazi tylko nie ratować
Ordnung muss ...
3 miesiące temu
Wol-ne sądy! XD Ludzie kłócicie się i dzielicie nawzajem - antypo, antypis, antymniejszości seksualne itd. I nie widzicie że prawdziwy wróg, autor waszych cierpień - to tzw. "elity": postkomunistyczna kasta sędziowska, politycy, bogaci, słowem ludzie "ustawieni". Przedsiębiorcy wyzyskiwacze, sędziowie przybijający sobie piątkę z przestępcami, a ścigający uczciwego, chorego obywatela za kracież batonika. Na koniec cementujący ten układ wzajemnych korzyści politycy. To ich wszystkich należy powywieszać na latarniach, zaczynając od sędziów.
lex
3 miesiące temu
Polska to stan umysłu, homo sovieticus pełna gębą. Jego życie, jego sprawa. A zakaz kąpieli i czerwoną flaga bo sinice.
Gość
3 miesiące temu
Po wszystkich komentarzach stwierdzam że Polacy to najwięksi antypolacy. Nikogo tak nienawidzimi jak siebie nawzajem kochamy tylko obcych co widać już od jakiegoś czasu.
Amelka
3 miesiące temu
Głupich nie sieją, ale co się dziwić skoro przykład idzie z góry....uważam, że ratownicy nie powinni go powstrzymywać na siłę, im mniej głupich tym lepiej.
mietek z kali...
3 miesiące temu
To dziki czlowiek co zaatakowal ratownika
Pokomon
3 miesiące temu
Czytając historie różne z Polakami jako "bohaterami" wychodzę z założenia, że Polakom potrzebna jest dyktatura. Tak na jakieś 50 lat, aby wytępić "homo sovieticus" w Polsce. To bardzo ciężki stan umysłu.
piotr
3 miesiące temu
A było dziad wpuścić do tej wody, może by był święty spokój na zawsze!!!
Ewel
3 miesiące temu
Szczerze to współczuję tym ratownikom.Zawsze znajdą się tacy dla których nakazy i zakazy nie obowiązują.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić