Pocisk uderzył podczas nagrania. Urwane wideo porusza do łez

Do mediów społecznościowych trafił wstrząsający materiał wideo z Siewierodoniecka w Ukrainie. Reporter rozmawiał z mieszkankami, gdy nagle rozpoczął się ostrzał. Jeden z rosyjskich pocisków trafił w dom, przerywając tym samym nagranie.

Pocisk uderzył podczas nagrania. Urwane wideo porusza do łez
Nagranie zostało przerwane przez nagły wybuch (Hanna Liubakova, Twitter)

Jak przekazuje Służba Bezpieczeństwa Ukrainy, rosyjskie wojsko kontroluje już większą część Siewierodoniecka na wschodzie kraju. Sytuacja w mieście jest bardzo trudna, a walki toczą się także w samym centrum. Niestety, w regionie zagrożeni są również cywile.

Wojna w Ukrainie. Pocisk przerwał nagranie

Do mediów społecznościowych trafił film z ostrzeliwanego Siewierodoniecka. Zarejestrowano na nim rozmowę reportera z mieszkanką miasta, która opowiadała o wojennej rzeczywistości. Kobieta powiedziała, że Rosjanie regularnie przeszukują domy w poszukiwaniu żołnierzy armii ukraińskiej. Dodała, że w jej bloku znajdują się wyłącznie cywile.

W tym samym czasie rozpoczął się kolejny ostrzał. Na budynek, w którym znajdowała się kobieta, jej matka i reporter, spadł pocisk. Wszystko zostało nagrane. Nie wiadomo, w jakim są stanie są te osoby.

Burmistrz Siewierodoniecka Ołeksandr Striuk powiedział, że sytuacja jest dramatyczna. Miasto pozbawiono elektryczności, a mieszkańcom brakuje jedzenia, wody i lekarstw. Zgromadzone zapasy są niewielkie.

Miasto jest w zasadzie bezwzględnie niszczone, blok po bloku - przekazał Ołeksandr Striuk, cytowany przez "The Independent".

Burmistrz powiedział także, że każdego dnia umierają dziesiątki cywilów. Większość z nich ginie pod gruzami, ponieważ ukrywają się w piwnicach i prowizorycznych schronach. W Siewierodoniecku zginął francuski dziennikarz Frederic Lecler-Imhoff.

Zobacz wstrząsające nagranie z Ukrainy

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Specjalista komentuje mowę ciała Putina. "Na pewno nie jest zdrowy"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić