aktualizacja 

Próba zabójstwa na zlecenie. Sprawca specjalnie przyleciał do Polski

72

9 maja w centrum Warszawy doszło do ataku nożownika na 61-letniego menadżera. Jak dowiedział się dziennikarz śledczy TVN, atak był rzekomo zaplanowany, a sprawca miał przylecieć z Wielkiej Brytanii. Mężczyzna został już zatrzymany.

Próba zabójstwa na zlecenie. Sprawca specjalnie przyleciał do Polski
Atak nożownika w Warszawie. To była próba zabójstwa na zlecenie? (Materiały WP, Getty Images)

Dramat rozegrał się 9 maja około godziny 10:00 rano. W centrum Warszawy tuż przy placu Politechniki 61-letni mężczyzna został zaatakowany przez nożownika.

Atak nożownika. Sprawca przyleciał z Wielkiej Brytanii

Sprawca zadał swojej ofierze cios w plecy, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. 61-latek trafił do szpitala przy ulicy Szaserów, gdzie przeszedł wielogodzinną operację.

Policja w tym czasie rozpoczęła dochodzenie. Według nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy, od niemal samego początku było wiadomo, że atak nie był przypadkowy, a sprawca działał na zlecenie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Inwestują setki tysięcy złotych w licencję pilota. "Pieniądze zwrócą się w czasie krótszym niż trzy lata"
Nad sprawą pracowali również policjanci z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, a także funkcjonariusze z Podkarpacia - przekazał anonimowy rozmówca tvn24.pl.

61-latek w dniu ataku poruszał się po mieście z ochroniarzem. Dwa miesiące wcześniej złożył zawiadomienie do prokuratury, w którym poinformował, że otrzymuje groźby karalne. Miał także wskazać osobę, która za tym stoi.

Policja nie zdradziła tego, w jaki sposób wpadła na trop sprawcy. Wiadomo, że przyleciał specjalnie z Wielkiej Brytanii, aby wykonać swoje zadanie. powodem zlecenia miały być sprawy rodzinne i finansowe.

Mężczyzna został już zatrzymany. Prokuratura Okręgowa w Warszawie oraz Prokuratury Krajowa nie udzieliły informacji dziennikarzom.

Ofiara nożownika to menadżer publicznych i prywatnych spółek. Zaczynał w latach 90. w TVP, a później pracował na wysokich stanowiskach w Poczcie Polskiej i Polkomtelu. Jest politycznie powiązany z prawicą i mocno angażuje się w sprawcy Kościoła katolickiego.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić