Raport ONZ o czynach Kim Dzong Una. Tego się nie da słuchać spokojnie

171

Przedstawiciele Organizacji Narodów Zjednoczonych przedstawili raport na temat Korei Północnej. Kim Dzong Un nie będzie zachwycony tym, co odkryli. Pod jego adresem padły oskarżenia o bezwzględne "usuwanie" wszystkich osób, które mogą mu zaszkodzić.

Raport ONZ o czynach Kim Dzong Una. Tego się nie da słuchać spokojnie
Kim Dzong Un przyczynił się do zbrodni przeciw ludzkości? (Getty Images)

Poprzednie głośne dochodzenie ONZ na temat Korei Północnej miało miejsce siedem lat wcześniej. Twórcy raportu przedstawili wówczas dowody na to, że w kraju Kim Dzong Una dochodzi do zbrodni przeciw ludzkości. Jak wynika z najnowszych ustaleń, sytuacja nie uległa poprawie.

Siedem lat po historycznym raporcie Komisji Śledczej w sprawie KRLD nie tylko zwycięża bezkarność, ale nadal dochodzi do naruszeń praw człowieka, które mogą stanowić zbrodnie przeciwko ludzkości – podano w raporcie ONZ (South China Morning Post).

Korea Północna. Kim Dzong Un ma na sumieniu zbrodnie przeciw ludzkości?

Przedstawiciele Biura Praw Człowieka ONZ powoływali się w dokumencie na zeznania uciekinierów z Korei Północnej. Określili je jako "spójne oraz wiarygodne".

Zobacz także: Zobacz też: Wielka parada wojskowa w Korei Północnej. Pokazali nową, potężną broń

Jak twierdzą twórcy raportu, Kim Dzong Un represjonuje każdą osobę, która może mu w jakikolwiek sposób zagrozić. "Niewygodne" osoby są m.in. poddawane torturom fizycznym i psychicznym i zmuszane do pracy ponad siły. Więźniom nie pozwala się zaspokajać głosu ani innych podstawowych potrzeb.

Twórcy raportu podkreślili jednak, że sytuacja więźniów nieznacznie poprawiła się w porównaniu do poprzednich lat. Dotyczy to jednak osób skazanych za inne przestępstwa niż polityczne. W przypadku osób uznawanych za niebezpieczne dla reżimu Kim Dzong Una kara spada nie tylko na winnych, lecz pozostałych członków ich rodzin.

Są to osoby praktykujące religię, wprowadzające wzorce uważane za wywrotowe, takie jak zagraniczne filmy czy muzyka – czytamy w raporcie ONZ (South China Morning Post).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić