o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Raport ONZ o czynach Kim Dzong Una. Tego się nie da słuchać spokojnie

117
Podziel się

Przedstawiciele Organizacji Narodów Zjednoczonych przedstawili raport na temat Korei Północnej. Kim Dzong Un nie będzie zachwycony tym, co odkryli. Pod jego adresem padły oskarżenia o bezwzględne "usuwanie" wszystkich osób, które mogą mu zaszkodzić.

Raport ONZ o czynach Kim Dzong Una. Tego się nie da słuchać spokojnie
Kim Dzong Un przyczynił się do zbrodni przeciw ludzkości? (Getty Images)
bEabFAMl

Poprzednie głośne dochodzenie ONZ na temat Korei Północnej miało miejsce siedem lat wcześniej. Twórcy raportu przedstawili wówczas dowody na to, że w kraju Kim Dzong Una dochodzi do zbrodni przeciw ludzkości. Jak wynika z najnowszych ustaleń, sytuacja nie uległa poprawie.

Siedem lat po historycznym raporcie Komisji Śledczej w sprawie KRLD nie tylko zwycięża bezkarność, ale nadal dochodzi do naruszeń praw człowieka, które mogą stanowić zbrodnie przeciwko ludzkości – podano w raporcie ONZ (South China Morning Post).
bEabFAMn

Korea Północna. Kim Dzong Un ma na sumieniu zbrodnie przeciw ludzkości?

Przedstawiciele Biura Praw Człowieka ONZ powoływali się w dokumencie na zeznania uciekinierów z Korei Północnej. Określili je jako "spójne oraz wiarygodne".

Zobacz także: Zobacz też: Wielka parada wojskowa w Korei Północnej. Pokazali nową, potężną broń
bEabFAMt

Jak twierdzą twórcy raportu, Kim Dzong Un represjonuje każdą osobę, która może mu w jakikolwiek sposób zagrozić. "Niewygodne" osoby są m.in. poddawane torturom fizycznym i psychicznym i zmuszane do pracy ponad siły. Więźniom nie pozwala się zaspokajać głosu ani innych podstawowych potrzeb.

Twórcy raportu podkreślili jednak, że sytuacja więźniów nieznacznie poprawiła się w porównaniu do poprzednich lat. Dotyczy to jednak osób skazanych za inne przestępstwa niż polityczne. W przypadku osób uznawanych za niebezpieczne dla reżimu Kim Dzong Una kara spada nie tylko na winnych, lecz pozostałych członków ich rodzin.

Są to osoby praktykujące religię, wprowadzające wzorce uważane za wywrotowe, takie jak zagraniczne filmy czy muzyka – czytamy w raporcie ONZ (South China Morning Post).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEabFAMO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(117)
Pragmatyk I.
3 miesiące temu
U nas też tak się dzieje. Ci którzy są innego zdania niż rządzący są szkalowani, oskarżani o brak patriotyzmu, wyzywani od zdrajców określani mianem gorszego sortu itd. Przykład określenie jednej z największych gazet "Żydowska gazeta dla Polaków"
Czestmir
3 miesiące temu
"Więźniom nie pozwala się zaspokajać głosu ani innych podstawowych potrzeb." Głos jest podstawową potrzebą? Ciekawe jak się go zaspakaja...
...PISM
3 miesiące temu
To samo Korea Poludniowa? W latach trzydziestych XX wieku Japonia ustanowiła w północno-wschodnich Chinach marionetkowe państwo Mandżuria. W latach czterdziestych niektóre kraje zachodnie nawiązały stosunki dyplomatyczne z Mandżurią ze względu na stosunki polityczne z Japonią. W tym czasie Mandżuria doświadczyła największego wzrostu gospodarczego w Azji. Jednak była to także japońska marionetka. Gdyby Japonia nie została pokonana w II wojnie światowej, Mandżuria przetrwałaby do dziś, aw niektórych przypadkach mogłaby stać się krajem globalnym. Jednak w Japonii jest to stan marionetkowy. Dziś Korea Południowa to nic innego jak koreańska wersja Mandżurii.
bEabFAMP
Gra Polityczn...
3 miesiące temu
Większość dziennikarzy również szybko podaje fałszywe informacje. Politycy znają prawdę o Korei Północnej, ale dla celów politycznych ignorują prawdę i używają kłamstw. Jest to gra polityczna, która została powtórzona we współczesnej historii, np. W Palestynie, Iraku i Afganistanie.
Meander
3 miesiące temu
To dopiero odkrywczy raport, internet huczy lub wrze. Raporty są takie jak osoby je piszące, co tam się dzieje nie bardzo wiadomo poza głodem , żółty Kaczyński widocznie się podoba Koreańczykom tak jak Polakom prezesik, nic nie robią i jedni i drudzy
miro
3 miesiące temu
skoro jest tak zle to dlaczego jeszcze nikt go nie odpalil
xxx
3 miesiące temu
"Siedem lat po historycznym raporcie Komisji Śledczej w sprawie KRLD nie tylko zwycięża bezkarność, ale nadal dochodzi do naruszeń praw człowieka, które mogą stanowić zbrodnie przeciwko ludzkości – podano w raporcie ONZ..." _ i co z tym robi cokolwiek?? nikt i nic :( napisali raport i nic z tego nie wynikło dla tamtych ludzi :(( Przerażające ...
aser
3 miesiące temu
Następni będą ci od raportu
maq
3 miesiące temu
może to chodziło o swobodę wypowiedzi tylko ktoś tłumacza automatycznego użył.
...
3 miesiące temu
Korea Północna, Rosja czy Wenezuela są przykładem, jak złe zarządzanie marnuje największy potencjał. A można inaczej? Norwegia przykładem. Zyski ze sprzedaży surowców są sprawiedliwie dzielone pomiędzy jej obywateli, a część dochodów przeznaczana na "czarną godzinę". Stabilne, przewidywalne rządy, brak manii mocarstwowej, peryferyjność i neutralność w polityce międzynarodowej zapewniły jej statut mediatora w wielu sporach. Troska o środowisko, o walkę z korupcją i brak konfliktów sprawiają, że jest to kraj szanowany, atrakcyjny dla ludzi i biznesu, przyciągający inwestycje. To samo Korea Południowa. Ma dobre rządy, postawiła na demokrację, kapitalizm i sojusz z USA. Gospodarka świetna, niski poziom bezrobocia i zadłużenia, dobra opinia, marki znane na całym świecie, (komputery, samochody), stocznie, porty morskie i lotnicze, elektrownie jądrowe, autostrady, instytuty naukowo-badawcze, nominalne PKB per capita ponad 18 tys. dolarów, co daje jej 26. miejsce na świecie (15 razy wyższe niż w KRLD), stać ją żeby od czasu do czasu w armię i sprzęt zainwestować. I nie musi przy tym zagłodzić własnego społeczeństwa, napaść na sąsiada, a nie leży przecież na dwóch kontynentach z Syberią pełną minerałów.
ONZ mówi
3 miesiące temu
Krym to Ukraina.
ONZ mówi
3 miesiące temu
Krym to Ukraina.
Dogen
3 miesiące temu
USrAela nikt nie przelicytuje w ludobójstwie.
bEabFAMH
zaraz rok...
3 miesiące temu
Najbardziej zaskoczony, to był w kwietniu zeszłego roku... "Istnieje bowiem ufność co do każdego, kto należy do żyjących, jako że żywy pies jest w lepszej sytuacji niż martwy lew. 5 Bo żyjący są świadomi tego, że umrą, lecz umarli nie są świadomi niczego ani już nie mają zapłaty, gdyż pamięć o nich poszła w zapomnienie. 6 Przeminęła też ich miłość i ich nienawiść oraz ich zazdrość i już po czas niezmierzony nie mają udziału w niczym, co ma się dziać pod słońcem."
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić