Rosjanin wyznał to wprost. "Nikt nie powie wam prawdy"

Rosyjscy żołnierze nie mogą się pogodzić z tym, że nie są w stanie osiągnąć sukcesów w obwodzie charkowskim - wynika z przechwyconej przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy rozmowy. Wojskowy przyznaje, że sytuacja na froncie jest zupełnie inna, niż głosi rosyjska propaganda państwowa.

Rosjanin wyznał to wprost. "Nikt nie powie wam prawdy"
Rosjanie przyznają, że przegrywają (EPA, PAP, AA/ABACA)

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) regularnie przechwytuje rozmowy rosyjskich żołnierzy, które często są dowodem braku profesjonalizmu w "drugiej armii świata". W najnowszej przechwyconej rozmowie żołnierz wprost mówi, że armia Putina doznaje w obwodzie charkowskim ogromnych strat i nie ma szans na jakiekolwiek sukcesy.

"Nikt nie powie wam prawdy. Przegrywamy"

W rozmowie z żoną rosyjski wojskowy opowiada, że przegrywają z Ukraińcami na linii walki. Ta informacja ją zaskakuje. Mówi, że w telewizji państwowej słyszy zupełnie inne doniesienia, o tym, że rosyjskie wojska odnotowują kolejne sukcesy.

Cóż, tak właśnie malują to w telewizji. W rzeczywistości wszystko jest tu zupełnie inne. To nigdy nie zostanie pokazane w telewizji i nigdy nie powiedzą wam prawdy. Przegrywamy – wyznał w emocjonującej rozmowie najeźdźca.

Poziom wyszkolenia jest "bardzo niski"

Według niego, w pułku, do którego przynależy pozostało około 14 z 90 czołgów, a poziom wyszkolenia rosyjskich czołgistów i artylerzystów jest bardzo niski. - Trenowali przez dwa dni i tyle, wysłali ich na front. I w ogóle nie mogą uderzyć, po prostu nie mogą - powiedział. Podkreślił też, że rosyjska artyleria jest "tak krzywa, że ​​można mierzyć chybienie w kilometrach".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kolejne straty Rosjan

Jak przekazał w środę Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, w ciągu doby ukraińskie wojsko wyeliminowało na froncie południowym 41 żołnierzy rosyjskich, jeden samolot Su-35, drona, trzy systemy rakietowe Grad, trzy haubice typu Msta-B i jedną typu Goździk, jeden samochód łącznościowy i dwa inne pojazdy.

Zniszczono też kolejny rosyjski polowy skład amunicji w obwodzie chersońskim. We wtorek wieczorem ukraińskie samoloty szturmowe uderzyły w rosyjski pluton czołgów, a bombowce zniszczyły rosyjskie fortyfikacje – dodano.

Zobacz także: Co dalej po ataku na Odessę? Gen. Pacek o tym, na czym skupią się teraz Rosjanie
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić