Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Skandal w Rzeszowie. 45-letniej lekarce grozi 15 lat więzienia

168
Podziel się:

Prokuratura Okręgowa skierowała do Sądu Rejonowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko 45-letniej Annie W. podejrzanej o popełnienie... 467 przestępstw. Grozi jej do 15 lat więzienia.

Skandal w Rzeszowie. 45-letniej lekarce grozi 15 lat więzienia
Miała sfałszować 467 zaświadczeń lekarskich. Lekarz z Rzeszowa ma zarzuty (Pixabay)

Anna W. swoje niezgodne z prawem praktyki miała stosować od 8 grudnia 2015 roku do 30 kwietnia 2017 roku w Rzeszowie. 45-letnia lekarka miała działać wspólnie i w porozumieniu z Markiem G., specjalistą psychiatrii.

Lekarka wypisała samodzielnie bez przeprowadzania badań lekarskich przez Marka G., 467 zwolnień lekarskich na drukach Marka G. i przy użyciu jego pieczęci, jak również podpisywała się za niego - informuje Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Marek G. w czasie wypisywania zwolnień lekarskich był nieobecny w swoim gabinecie. Miał przyjmować w zamian korzyści majątkowe. Za jedno zaświadczenie miał otrzymywać od 50 do 200 złotych.

Osoby, które uzyskiwały w ten sposób zwolnienia lekarskie, przedkładały je swoim pracodawcom lub w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, bądź Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i wyłudzały w ten sposób nienależne im wynagrodzenia chorobowe lub zasiłki chorobowe.

Biorąc pod uwagę ilość zarzucanych czynów zabronionych oskarżonej jak i sposób ich popełnienia uznać należy, iż z popełniania przestępstw uczyniła sobie stałe źródło dochodów.

15 lat więzienia dla Anny W.?

Anna W. początkowo przyznała się częściowo do popełnienia zarzucanych jej czynów i złożyła wyjaśnienia. Wskazała, że na wyraźne polecenie psychiatry Marka G., pod jego nieobecność spowodowaną wyjazdami za granicę, wypisywała zwolnienia w zamian za opłaty, które przekazywała doktorowi po jego powrocie z urlopu.

Zastosowano wobec Anny W. środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 30.000,00 złotych, dozoru policji poprzez zobowiązanie Anny W. do stawiania się 2 razy w tygodniu w komisariacie policji oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu - informuje Krzysztof Ciechanowski.

Oskarżona nie była dotychczas karana, a za zarzucane czyny grozi jej kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(168)
KASZPIROWSKY
miesiąc temu
JAK MOŻNA WYLECZYĆ KOGOŚ PRZEZ TELEFON TO MOŻNA WSZYSTKO
Janek
miesiąc temu
Balcerowicz i Tusk ograbili nas na biliony i chodzą i się śmieją bo kasę zdeponowali u Sorosa który cały czas ją pomnaża np na ETS tylko 2 biliony jest zainwestowanych w akcjach
zaciekawiony
miesiąc temu
Co robiła w tym czasie sąsiadka kolegi lekarza?
@@@
miesiąc temu
To LEKARKA czy nie, LEKARZ zyje czy nie? Co to za belkot?
Ndf
miesiąc temu
A jak politycy kradną miliony to jest ok
Pogotowie
miesiąc temu
Skala zjawiska jest wielka, niedawno cała budżetówka "walcząca o podwyżki" szantazowała nas L-4.
microszkop
miesiąc temu
Zlikwidować L4 i skończy się ten cyrk. Efekty komunizmu.
duda
miesiąc temu
Chciala dobrze, napewno sie poprawi, znikoma szkodliwosc czynu
Tttw
miesiąc temu
Nie dziwota że co rusz jakaś grupa niezadowolonych idzie na zwolnienie l-4.
mik
miesiąc temu
psychiatra od dwoch lat nie zyje,druki z jego nazwiskiem pozostaly,a pani,ktora miala dostep do drukow, wykorzystywala je, wypisujac zwolnienia,ot caly sekret,pani doktor sie nie martwi,do pierdla trafi inna osoba
rzeszowiak
miesiąc temu
najbardziej zamieszana w afere jest sprzataczka.
stary
miesiąc temu
mieszkam na podkarpaciu i nasze wiadomości pisały że to rejestratorka tego lekarza a lekarz nie żyje ze 2 lata więc nie wiem gdzie prawda u tych pismaków ...
Kobylarz
miesiąc temu
Ale to jeszcze nic, psychiatra Radzijewisz czy jakoś tak jest w Rzeszowie znany z zaświadczeń do sądu wypisywanych wszak jest sądowym psychiatrą. Nic mu nikt nie zrobi bo jest pochodzenia partyjnego i izraelskiego ;D
Małgośka
miesiąc temu
w sądach jest tak samo, wystarczy dać ze 2 stówki i kazdy bandzior ma papier że nie poczytalny
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić