o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Śmierć Igora Stachowiaka na komisariacie. Ojciec ofiary: "Sprawa jest już w Strasburgu"

141
Podziel się

W sobotę 15 maja mija pięć lat od śmierci Igora Stachowiaka na wrocławskim komisariacie. - Nie odpuszczę winnym zabójstwa mojego syna, sprawa jest już w Strasburgu - mówi w rozmowie z "Faktem" Maciej Stachowiak, ojciec Igora.

Śmierć Igora Stachowiaka na komisariacie. Ojciec ofiary: "Sprawa jest już w Strasburgu"
Ojciec Igora walczy o wyższe kary dla policjantów, którzy torturowali 25-latka. (East News)
bEiKZYzp

Śmierć Igora Stachowiaka wywołała ogromne poruszenie w całej Polsce. Do tragedii doszło 15 maja 2016 r. na komisariacie Wrocław-Stare Miasto przy ul. Trzemeskiej 12. 25-latek był wielokrotnie rażony paralizatorem przez policjantów. Rodzina walczy o sprawiedliwy wyrok dla funkcjonariuszy, którzy są odpowiedzialni za śmierć Igora.

Igor Stachowiak 5 lat temu został zatrzymany na wrocławskim rynku. Przewieziono go na komisariat, gdzie zmarł. Mundurowi twierdzili, że był agresywny i naruszył ich nietykalność. Śledztwo jednak nie potwierdziło tej wersji.

bEiKZYzr

Policjanci w cywilu, którzy zawiadomili rodziców Igora o jego śmierci, "powiedzieli, że syna pomylili na wrocławskim rynku z kimś innym. Potem miał spaść z krzesła na komendzie i nie żyje" - mówi ojciec ofiary w rozmowie z "Faktem".

Ojciec 25-latka walczy o wyższy wymiar kary dla policjantów

21 czerwca 2019 czterech podejrzanych policjantów zostało skazanych w Sądzie Okręgowym dla Wrocławia Stare Miasto. Łukasz R., który raził paralizatorem 25-latka, odbywa karę 2,5 roku więzienia, trzech innych policjantów zostało skazanych na 2 lata więzienia. Ojciec zamordowanego młodego mężczyzny Maciej Stachowiak walczy o wyższy wymiar kary dla sprawców. W imieniu rodziny Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar wniósł kasację do urzędu.

Dopatrzył się, że sprawa była źle prowadzona od samego początku. Sąd pytał nas też czy chcemy być informowani na temat losów skazanych policjantów. Wyraziliśmy zgodę, ale na tym koniec. O tym, że trafili do więzienia, dowiedzieliśmy się z mediów - mówi ojciec 25-latka, cytowany przez "Fakt".
bEiKZYzx

Jesienią sprawa morderstwa 25-letniego Igora została złożona także w Strasburgu. Rodzina ofiary ma nadzieję, że będzie to szansa na nowy proces, podczas którego sprawdzona zostanie opinia kardiolog, która jest zdania, że Igor Stachowiak został uduszony, oraz że sąd przeanalizuje zapis z paralizatora, na którym widać, jak torturowano Igora. Maciej Stachowiak wierzy, że w nowym procesie trafi na uczciwych ludzi.

Mecenas, który pracował na początku przy sprawie, brał tylko pieniądze, a nie zrobił nic. Okazało się, że grał do innej bramki - mówi pan Maciej.
bEiKZYzy
Zobacz także: "Był bardzo silny, szarpał się". Zeznania policjanta ws. śmierci Igora Stachowiaka
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiKZYzS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(141)
gość
miesiąc temu
Nie musimy zajmować się patusami z zagranicy, bo niestety w Polsce mamy swój odpowiednik George'a Floyda.
Bozenna.H
miesiąc temu
Porażające komentarze przyzwalające na zachowania policjantów, bo młody Stachowiak nie był święty. Homosovieticus odzywa się w wielu ludziach, bo przecież władza może więcej. Na tym bazują systemy totalitarne!! Sadyzm policjantów i również bezprawie prokuratury i sądów w imię krycia swoich. To Państwo przez swoich urzędników stało się oprawcą.Tym, którzy tego nie widzą i nie czują potencjalnego zagrożenia, życzę doświadczeń osobistych, choć mniemam, że nierozwinięta empatia do takich rozmyślań ich nie skłoni.
kasa
miesiąc temu
Tatuś już liczy pieniążki...
bEiKZYzT
Pytam
miesiąc temu
A gdzie pan był jak syn stawał się dealerem?! Gdzie pan był jak sprzedawał narkotyki i zarabiał na cudzym nieszczęściu?! Dlaczego wielu rodziców przypomina sobie o swoim dziecku kiedy już jest za późno aby pomóc i jemu i skrzywdzonym przez niego ludziom...
adam
miesiąc temu
Trochę za późno nie odpuszcza. Był czas na nieodpuszczanie w wychowaniu syna. Z tego co mi wiadomo, tamta interwencja w stosunku do jego syna nie była pierwszą i był znany policjantom. Na dodatek z filmu z interwencji wynika, iż nie wykonywał poleceń, stawiał opór i sadził się. Źle się stało, ale wydaje się, że syn trochę się napracował aby tak się stało. Gdyby się nie sadził, wykonywał polecenia i nie był to jego pierwszy wybryk to do tego by nie doszło. Podejrzewam, że to było tak, iż to nie była pierwsza interewencja z jego udziałem, za każdym razem się sadził i robił problemy, więc chłopaki z policji postanowili dać mu nauczkę. Źle się stało, ale jakby wychował syna na normalnego obywatela to żyłby dalej. Przykro mi, ale taka jest prawda
gosc
miesiąc temu
mordercy za to odpowiedzą,jak nie tu,to czedka już na nich diabeł z garnkiem smoły,ich piekło sie zacznie po drugiej stronie,bo do czyścia mordercy nie trafiają,a spowiedzc tu tez nic nie da.mozecie sie smiać jesli uważacie ze nic nie ma po drugiej stronie.
Takasobie
miesiąc temu
Rodzice.... wasze dzieci zmarły przez tego dilera, wnosić sprawę do prokuratury i żądajcie odszkodowania od ojca Igora, skoro on może to wy od niego tez
Jlk
miesiąc temu
Jeśli oni to zamordowali ,okrutnie to wyrok winien być adekwatny do czynu.
Jack
miesiąc temu
Popieram tego czlowieka,jest ojcem zamordowanego syna,w polsce zawsze dzialaly uklady prokuratury(sam bylem polamany przez policje 2007rok).Nalezy sie temu czlowiekowi zeby uzyskal sprawiedliwy wyrok za smierc jego syna ,ktorego zakatowali jebani milicjanci.Te wyroki co dostali to sa jak za kradziez jablka na targu.Ten jego syn byl zamordowany z PREMEDYTACJA , przez ala strozow prawa.Tak samo powinni byc rozliczeni jebani PROKURATORZY co zamietli sprawe pod dywan.
Wszyscy Polac...
miesiąc temu
Janka powinni też za kratą bez zdania racji paralizatorem po jadrach razić , aż starci przytomność . Janek , to jest patologia , a Stachowiak przy nim wzorowy obywatel RP
Wojo
miesiąc temu
Jednego DEALERA mniej! Nikt nie pyta ilu ,, zaćpanych na śmierć" On miał na sumieniu!??! Jako człowieka- żal, oczywiście
czarownica
miesiąc temu
Bóg wynagrodzi w godzinie śmierci ! Jak można leżącego razić paralizatorem ? Winni powinni odpowiedzieć .......
Wojtek
miesiąc temu
Kara nie adekwatna do popełnionego czynu- zbrodni. Zawiodła polska policja i sądy. Pozostała nadzieja na sprawiedliwość przed europejskim trybunałem sprawiedliwości.
bEiKZYzL
marek
miesiąc temu
Może jak by nie zginął na posterunku, zakatował by tatusia? Były przecież jakieś powody, że tatuś na synka donosił, czy nie?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić