To się dzieje na Krupówkach. Właściciele sklepów naprawdę to zrobili

342

"Sylwester Marzeń" w Zakopanem przyciągnął do stolicy Tatr tysiące turystów. Właściciele sklepów na Krupówkach nauczeni doświadczeniem zabezpieczają swoje biznesy przed nieoczekiwanymi incydentami, do których często dochodziło w ostatnich latach.

To się dzieje na Krupówkach. Właściciele sklepów naprawdę to zrobili
Właściciele sklepów na Krupówkach witryny. (Twitter, Web Camera)

Na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem odbędzie się tegoroczny "Sylwester Marzeń z Dwójką". Jak co roku na sylwestrową imprezę do stolicy Tatr przyjeżdżają tłumy turystów. Nie wszyscy jednak są z tego zadowoleni.

"Tygodnik Podhalański" opublikował zdjęcia z Krupówek, na których widać jak właściciele sklepów zabezpieczają sklepowe witryny czymś, co wygląda jak cienkie płyty meblowe. Właściciele chcą ochronić swoje biznesy na wypadek niebezpiecznych incydentów, które zdarzały się w przeszłości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Fajerwerki w sylwestra to horror dla zwierząt. Ekspert mówi, jak pomóc psu
W ostatnich latach, gdy na Równi odbywa się Sylwester Marzeń na Krupówkach jest spokojniej. Nie ma też tak dużych tłumów o północy, dochodzi do mniejszej liczby incydentów. Co nie znaczy, że na deptaku jest zupełnie spokojnie. Dochodzi tam do bójek, odpalane są fajerwerki. Dlatego właśnie właściciele i pracownicy sklepów zaczęli ich zabezpieczanie - informuje "Tygodnik Podhalański".
Trwa ładowanie wpisu:twitter

"Tygodnik Podhalański" podaje także, że przed Sylwestrem Marzeń Równia Krupowa i jej okolice zmieniły się w wielkie targowisko. Stragany rozstawiono na prywatnych posesjach i na łące, gdzie będzie odbywał się "Sylwester Marzeń".

Na miejscu interweniowała Straż Miejska. Posypały się nawet mandaty.

Dajemy tym osobom mandaty w wysokości 500 złotych, natomiast nie możemy ich siłą usunąć, ani skonfiskować towaru. Strażnicy są na miejscu od godz. 9 rano i gdyby nie ich obecność straganów byłoby o wiele więcej - tłumaczy Marek Trzaskoś, komendant Straży Miejskiej w Zakopanem w rozmowie z "Tygodnikiem Podhalańskim".
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić