o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Ujawnili wstydliwe informacje o Putinie. Dziennikarzom grozi więzienia

81
Podziel się

Rosja zakazuje działalności niezależnych mediów, które opublikowały wstydliwe informacje dotyczące Władimira Putina i czołowych urzędników Kremla. Jeśli dziennikarze nie przestaną publikować, trafią do więzienia.

Ujawnili wstydliwe informacje o Putinie. Dziennikarzom grozi więzienia
Władimir Putin pozbywa się niezależnych mediów. (Getty Images)
bEEaZBXF

Władimir Putin zakazał działalności niezależnego portalu Proekt, który specjalizuje się w dziennikarstwie śledczym. Kilkukrotnie na jego łamach opublikowano kłopotliwe informacje o prezydencie Rosji i najbardziej wpływowych ludziach z Kremla.

Władimir Putin mści się na dziennikarzach

Założony w 2018 r. Proekt, to jeden z ostatnich niezależnych serwisów informacyjnych w kraju. Na swojej stronie internetowej publikują efekty działań śledczych dotyczących władz Rosji. Działają również na Twitterze, Telegramie, Instagramie, VKontakte i Facebooku.

bEEaZBXH

W zeszłym miesiącu policja przeprowadziła nalot na domy redaktora naczelnego Romana Badanina i dziennikarki Marii Zholobovej. Z kolei zastępca redaktora naczelnego Michaił Rubin został zatrzymany za raport na temat ukrytego majątku ministra spraw wewnętrznych Władimira Kołokołcewa.

Dziennikarze Proektu regularnie donoszą o oszustwach, ukrytych majątkach, nielegalnej działalności urzędników. Udało im się także dotrzeć do nieślubnej córki Putina i jej matki, która w krótkim czasie ze sprzątaczki stała się milionerką.

Jak przekazuje "The Moscow Times" Proekt został dodany do rejestru "niepożądanych zagranicznych organizacji pozarządowych". Działalność portalu uznano za zagrażajacą "podstawom porządku konstytucyjnego i bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej".

bEEaZBXN

Ośmiu dziennikarzy, w tym redaktor naczelny Proektu, zostali wpisani do rejestru agentów zagranicznych. Dziennikarze muszą natychmiast zaprzestać działalności lub staną przed sądem.

Zobacz także: Rosyjska sensacja sprzed 7 tys. lat. Chcą wpisania jej na Listę Światowego Dziedzictwa
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEaZBYi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(81)
Student
2 miesiące temu
Moi bracia cioteczni ze Stanów ukończyli wyższe uczelnie. Pytali się mnie o odpowiedniki renomowanych uczelni w Polsce. Napisałem im KUL, UJ, UMCS, AGH, Politechnika Śląska. Pytają mnie teraz o takie odpowiedniki w Rosji. Nie mam pojęcia. Jak odpowiedziałem że nie wiem, spytali mnie czy wogóle jakieś mają, bo też nie słyszeli. Nie wiem co odpowiedzieć😳.może ktoś coś 🤷‍♂️? Będę wdzięczny 🙂🗳
Kolega
2 miesiące temu
To że w Rosjanach wzbudzamy niechęć to efekt tego co robimy raz po raz, czego nie można zapomnieć. My się przyczyniamy. Ostatnia konfrontacja naszych kiboli z ich mocnymi składami skończyła się dla nich totalnym pogromem. My uważamy że silniejszy na zwycięstwo zasługuje i trzeba go podziwiać i szanować. Trzeba pozbyć się naiwności że inni myślą tak jak my. Oni nienawidzą każdego kto ich zbije. Jeszcze nikomu nie wybaczyli.
Myślący
2 miesiące temu
Jak to są wstydliwe tajemnice to jakimi tajemnicami są zabójstwa polityczne takich ludzi jak Litwinienko, Skrypał, Niemcow i inni ? Czy setki " uciszonych" dziennikarzy jak Politkowska? Sorry, to żadna tajemnica, wszyscy wiemy że to robi Putin rękami państwowych morderców. Robi to tak żeby inni się bali o siebie, nie mając wątpliwości że "przywódca narodu", "ukochany bat'ka Putin " zabije kogo chce. Szpąciciel z kremla pali frana i niby zaprzecza. Na zasadzie klasyki: "Nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobi?". "Miś" Bareji.
bEEaZBYj
hhh
2 miesiące temu
Łuk I Put boa sie samych siebie
Vvv
2 miesiące temu
Przeciez u nas zmierzamy to tego samego.
BadaczDziejów
2 miesiące temu
Jeśli zaczniemy mówić prawdę, na każdej płaszczyźnie, spokojnie i konsekwentnie, Rosja stanie się normalnym krajem.
absmak
2 miesiące temu
Te metody usiłują wprowadzać nasi wielbiciele bolszewizmu choć stosują inne nazewnictwo ale też ścigają za pisanie prawdy o wodzach i pochodzeniu ich majątków, pisaniu o seksaferach i innych nadużyciach.
Janek
2 miesiące temu
Putin i jego klakierzy jak ognia boją się jednej rzeczy. Tą rzeczą jest PRAWDA.
GRU
2 miesiące temu
Kgbowiec ma swoje metody. Podobno w pewnych ścisłych kręgach ma ksywę Polon.
jok
2 miesiące temu
Dziwne. Dlaczego maja nie pisać prawdy o Putinie? Społeczeństwo ma prawo wiedziec kto nimi rządzi
wot
2 miesiące temu
Dzisiejsza młodzież to putinowskie pokolenie. Innej władzy nie znają.A z tej nie są zadowoleni
emerytka 66
2 miesiące temu
To tak jak u nas . Kropka w kropkę.
orion
2 miesiące temu
Brawo PANIE PUTIN
bEEaZBYb
orion
2 miesiące temu
Brawo PANIE PUTIN
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić