Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Wszyscy mówili o Wuhan, a tymczasem... W Chinach aż huczy

31
Podziel się:

Chińscy naukowcy starają się przekonać opinię publiczną, że pierwsze przypadki COVID-19 nie miały miejsca na terenie ich kraju. Kolejni eksperci zabierają głos, mówiąc, że to nie z Wuhan pochodzi koronawirus.

Wszyscy mówili o Wuhan, a tymczasem... W Chinach aż huczy
Wuhan w środkowych Chinach (Getty Images, Barcroft Media , Contributor)

Prorządowy chiński dziennik "Global Times" donosi, że chińscy naukowcy zwrócili się ze specjalnym apelem do międzynarodowej opinii publicznej. Zwrócili się oni do ludzi na całym świecie, aby powstrzymali się od dalszego przestawiania Wuhan w środkowych Chinach jako miejsca, z którego pochodzi koronawirus.

Koronawirus – pandemia COVID-19 nie zaczęła się w Wuhan?

Jednym z naukowców, którzy domagają się zaprzestania "obwiniania" Wuhan, jest Zeng Guang. Główny epidemiolog Chińskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom przypomniał, że w mieście w rzeczywiście potwierdzono pierwsze przypadki COVID-19. Jednak nie oznacza to automatycznie, że pandemia rzeczywiście pochodzi z Chin.

Wuhan to miejsce, w którym odnotowano pierwsze oficjalne przypadki infekcji, ale nie oznacza to, że koronawirus pochodzi z Wuhan – podkreśla Zeng Guang.
Zobacz także: Zobacz też: Chiński rząd wycofuje leki. Medycyna chińska bez Ye Ming Sha i Jia Zhu

Naukowcy z Chińskiej Akademii Nauk dążą do ustalenia miejsca, od którego – ich zdaniem – naprawdę zaczęła się pandemia COVID-19. Ich wstępne badania wskazują, że najbardziej prawdopodobnym kierunkiem są Indie, jednak sprawdzenie tego wymaga współpracy międzynarodowej społeczności badawczej.

Badania z całego świata dotyczące pochodzenia koronawirusa, niezależnie od czego, czy pochodzi on z Chin, Indii, Europy czy innych państw, nadal wymagają wspólnych wysiłków międzynarodowej społeczności. Jest to zadanie dla naukowców, do którego należy pochodzić z otwartym umysłem – apeluje Zeng Guang.

Wtóruje mu Wang Peiyu z Peking University's School of Public Health. Podkreśla, że ustalenie, skąd pochodzi koronawirus, to skomplikowana sprawa.

Badania chińskich naukowców sugerują - tak samo zresztą jak mówi WHO - że koronawirus mógł mieć swój początek w kilku miejscach na całym świecie - powiedział.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(31)
Yerik
rok temu
Koronawirus od lat przynosił niesamowite dochody farmaceutyce, tymczasem Chińczycy go zdemaskowali. Dlaczego nie uczynili tego w Europie czy Ameryce wielcy habilitanci, nobilitanci, czyżby "nauka poszła w las?"
Tyska
2 lata temu
Czasy robią się coraz dziwniejsze.Juz niewiadomo komu wierzyć,kto pisze prawdę a kto klamie . Dobrze ze Słowo Boże jest niezmienne.
Niko
2 lata temu
Chiny to zakłamany kraj!!! Należy się odciąć od nich jak najszybciej!!!
JA7MGTBZ
2 lata temu
Właśnie z wuchan pierwsze wiadomości dostaliśmy że wybuchła zaraza i nikt nie uwierzy że było inaczej robili doświadczenia i zaraza wydostała się z laboratorium czy nawet z tego okropnego targowiska i jak zwykle ktoś umywa ręce odpowiedzialni za to powinni odpowiedzieć za tyle zgonów na całym świecie takie jest moje zdanie.
Big
2 lata temu
Najbardziej groźny wirus nas czeka w przyszłym roku ALEDA atakuje nerki i wątrobę. Podobno ma dwie korony. Maseczki nic nie dają będziemy chodzić w kaskach.
Fred
2 lata temu
Cały Świat wie ze to wyszlo z labolatorium z Chin i nie wybielajcie sie teraz bo wiecie że inne kraje będą żądały od was konsekwencji za to ludobujstwo!!!
Riki
2 lata temu
Śmieszne uniformy
Daro
2 lata temu
I to by się zgadzało pierwsze podobne przypadki miały miejsce już dawno zo wcześniej i to w europie
Pink
2 lata temu
I zaś jadą do Wieśka xD
Powiem tak
2 lata temu
kto wymyślił i wypuścił tego wirusa powinien odpowiadać za zbrodnie na ludzkości jak Hitler i Stalin !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Harnaś
2 lata temu
WHO samo przeniosło wirusa do Chin najpierw wywołali u siebie ale nie robili rozgłosu znaleźli kozła ofiarnego i teraz wszyscy ogniem plują na Chiny czego nie są winni WHO powinno się teraz tłumaczyć dlaczego i po co to zrobili WHO z siedzibą w USA zawsze coś wymyślają i cichaczem w życie wprowadzają tak jak pierwsi w świecie użyli bąbe atomową w drugiej wojnie światowej
Robin H
2 lata temu
Tak czyli skomasowany atak natury na Chiny
SZUKAJCIE
2 lata temu
POSZUKAJCIE FILMU NA YOUTUBIE GOSC MA PRAWDZIWE NAGRANIE Z PENTAGONU Z 2005 ROKU DO CZEGO MA SLUZYC TEST PCR I CZEMU MA SLUZYC WIRUS >>> Do czego służą testy PCR nagranie z 2005 roku. <<<<<
PutlerKaputin
2 lata temu
Labolatoria w których bada się i krzyżuje coronowirusy też nie znajdują się w Wuhan... W Kolcewie na Syberii - w tajnym laboratorium wojskowym produkuje się broń biologiczną i bakteriologiczną (m.in. wirusy i bakterie dżumy, cholery, wąglika itp. - oraz ich mutacje) we wrześniu 2019 roku był pożar i wybuch. W październiku tegoż roku dziwna grypa zapanowała w chińskim Wuhan i okolicach, w listopadzie okazało się, że to Covid-19. Wiosną 2020 roku na pograniczu Mongolii i Chin wykryto ognisko dżumy... Onucne imperium i kremlowski zbrodniarz znowu rozpoczęli wojną przeciw Chinom, USA i Europie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić