aktualizacja 

Wyłowili zwłoki. Tragedia w Boże Narodzenie

45

Niestety, tegoroczne święta nie dla wszystkich są radosne. W Bydgoszczy w Boże Narodzenie - 25 grudnia - doszło do tragedii. W godzinach porannych strażacy wyłowili z Brdy ciało mężczyzny. Policja ustala szczegółowe okoliczności śmierci niezidentyfikowanej dotąd osoby.

Wyłowili zwłoki. Tragedia w Boże Narodzenie
Z rzeki w Bydgoszczy wyłowiono ciało. Zdj. ilustracyjne (PAP, Jakub Kaczmarczyk)

Boże Narodzenie powinno być czasem pokoju, radości i wewnętrznego wyciszenia w rodzinnym gronie. Niestety, nie dla każdego tak wygląda świąteczna rzeczywistość. W niedzielę 25 grudnia w Bydgoszczy doszło do potwornej tragedii.

Bydgoszcz. Tragedia w Boże Narodzenie. Wyłowiono ciało

Tuż przed godziną 11:00 do bydgoskich strażaków wpłynęło niepokojące zgłoszenie. Osoba przechadzająca się wzdłuż Brdy na wysokości ulicy Czartoryskiego dostrzegła podejrzanie wyglądający obiekt, unoszący się na powierzchni wody.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Krematoria pękają w szwach. W Chinach będzie jeszcze gorzej

Na miejsce w pierwszej kolejności rozdysponowano patrol policji. W lokalizacji wskazanej przez telefonującą osobę mundurowi rzeczywiście odnotowali nieznany obiekt. Dryfował na rzece około pięciu metrów od brzegu. Z tej odległości policjantom trudno było ocenić, z czym mają do czynienia.

Funkcjonariusze poprosili o pomoc strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy. Po krótkiej akcji specjalistom wyposażonym w odpowiedni sprzęt udało się wyłowić z wody tajemniczy obiekt.

Niestety, ziścił się najgorszy scenariusz. Strażacy wyciągnęli na brzeg ludzkie ciało. Wstępnie ustalono, że zwłoki należą do mężczyzny w wieku około 60-65 lat. Jak na razie nie udało się ustalić jego tożsamości.

Jak podaje "Metropolia Bydgoska", sprawą zajęła się policja pod nadzorem prokuratora. Ujawnione ciało zostało zabezpieczone do przeprowadzenia szczegółowych badań sekcyjnych. Dopiero po nich śledczy poznają bezpośrednią przyczynę śmierci.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić