o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jacek Dyrdak
|

Zaczęło się. Ruch w Korei Północnej. Południe "będzie cierpieć"

49
Podziel się

Korea Północna zagroziła w piątek zamknięciem międzykoreańskiego biura łącznikowego. To reakcja kraju Kim Dzong Una na potępiającą Pjongjang kampanię ulotkową w Korei Południowej.

Siostra Kim Dzong Una zapowiedziała, że Południe zapłaci wysoką cenę.
Siostra Kim Dzong Una zapowiedziała, że Południe zapłaci wysoką cenę. (Getty Images)
bEpxWaKZ

Za kampanią stoją południowokoreańscy cywile. Wzburzyła ona Pjongjang do tego stopnia, że zagrożono zamknięciem biura łącznikowego, która ma zapewniać całodobową wymianę informacji między Koreą Południową i Północną.

Po ocenie obecnej sytuacji zdecydowaliśmy się posunąć w tym brutalnym kręgu konfrontacji tak daleko, jak to tylko możliwe – oświadczył przedstawiciel Departamentu Zjednoczonego Frontu, który jest odpowiedzialnym za stosunki z Koreą Południową departamentem Komitetu Centralnego Partii Pracy Korei.

Zobacz też: #KresyŚwiata: Podróż do Korei Północnej. Cena wyprawy wbija w fotel

bEpxWaLb

Korea Południowa ma "cierpieć"

Przedstawiciel departamentu dodał, że Korea Północna "przygotowuje coś, co Południe może uznać za bardzo trudzące".

Chcemy, żeby cierpieli – oświadczył.

bEpxWaLh

Siostra Kim Dzong Una wydała rozkaz

Przedstawiciel oznajmił, że nad całą sprawą czuwa Kim Jo Dzong, siostra Kim Dzong Una. W czwartek w mocnych słowach potępiła ona kampanię ulotkową, oświadczając, że dobra wiara i pojednanie nigdy nie będą iść w parze z "tak wrogimi działaniami", jakie prezentuje Korea Południowa – donosi agencyjna informacyjna Yonhap.

bEpxWaLi

Mówiąc wprost, władze Korei Południowej zapłacą wysoką cenę, jeśli pozwolą, aby ta sytuacja trwała, szukając jednocześnie wymówek – oznajmiła Kim Jo Dzong.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEpxWaLC
KOMENTARZE
(49)
Gutef
rok temu
Tam komuna a w Polsce PiS czyli to samo.
takaprawda
rok temu
Moja Babcia zawsze mówiła: porzadek utrzymuje swiat a ludzi bat !!!!! tak jest prawda. w Polsce widac golem okie ze ta demokracja polakom rozum odbrala !!!!!!
Ryszard
rok temu
Ta Korea pln. to taki drugi Zoliborz.
bEpxWaLD
fakt
rok temu
i bardzo dobrze !!!jak cały świat nie jest w stanie poradzić sobie z jednym ,lub kilkoma zbrodniarzami,to niech was rozstawia po katach dalej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
olo
rok temu
No i mamy jasna sytulacje Kaban sie zwinol teraz kolej na siostrzyczke.
ApagePiS
rok temu
W byłym NRD w archiwach STASI odkryto że 30% narodu to byli tajni donosiciele. U nas pewnie wcale nie było lepiej.
Sev
rok temu
Szkoda, że Polacy nie widzą swoich problemów jakie stanowi zniewoleni narodu przez kler katolicki. Jest to bowiem hamulec dla rozwoju naszego społeczeństwa. To zniewoleni jest gorsze od północnokoreańskiego.
Dsa
rok temu
Do d. z taką informacją. Za koreańskiego boga nie wiadomo o co biega
mn124
rok temu
Cuś jak Kim Dżong Kwacz
Tak już jest�...
rok temu
Do obecnej sytuacji w znacznej mierze przyczyniły się Chiny i Rosja. Utrzymują przy źyciu ten kraj , nie za mocno bo głód jest częścią ich życia , a w zamian Korea Płn ma stale utrzymywać napięcie w tym rejonie Azji. I tak się dzieje , komunistyczna polityka od lat wszędzie jest taka sama. Kto raz zdobył władze trzyma ją do śmierci.
mavet
rok temu
Tej Koreance chłopa trzeba,albo dwóch,bo myśli "dołem" nie "górą"...jak się jej dogodzi,to zaraz złagodnieje.Niewyżyta jakaś....przysłac ją do Zatoki Sztuki.
Flinsyer
rok temu
Ą ja się pytam gdzie Stany Zamajaczone?przeciez oni podobno wszędzie pojadą gdzie wolność człowieka i demokracja są zagrożone...Prosty przykład co tak naprawdę się dla nich liczy ą my Polacy godzimy się na to by gwalcili nas analnie...Ja nie ma tam ropy to się nie opłaca..
@jerryB
rok temu
Co ty za bzdury piszesz? Pred wojną II światową było normalnie, raczej nikt nikogo nie wykorzystywał, oczywiście ndecja chadecja jak zwykle dużo krzyczeli, ale było spokojnie, nie licząc zagrożenia zewnętrznego. Wiem co piszę, bo pamiętam tamte czasy.
bEpxWaLv
demon
rok temu
Korea Płd robi wszystko żeby nic się nie zmieniło. Rewolucja w Korei Płn. to tragedia dla południa i tego najbardziej się obawiają.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić