Wróć na
Jacek Dyrdak
|

Zaczęło się. Ruch w Korei Północnej. Południe "będzie cierpieć"

49
Podziel się

Korea Północna zagroziła w piątek zamknięciem międzykoreańskiego biura łącznikowego. To reakcja kraju Kim Dzong Una na potępiającą Pjongjang kampanię ulotkową w Korei Południowej.

Siostra Kim Dzong Una zapowiedziała, że Południe zapłaci wysoką cenę.
Siostra Kim Dzong Una zapowiedziała, że Południe zapłaci wysoką cenę. (Getty Images)
bCGzHaIB

Za kampanią stoją południowokoreańscy cywile. Wzburzyła ona Pjongjang do tego stopnia, że zagrożono zamknięciem biura łącznikowego, która ma zapewniać całodobową wymianę informacji między Koreą Południową i Północną.

Po ocenie obecnej sytuacji zdecydowaliśmy się posunąć w tym brutalnym kręgu konfrontacji tak daleko, jak to tylko możliwe – oświadczył przedstawiciel Departamentu Zjednoczonego Frontu, który jest odpowiedzialnym za stosunki z Koreą Południową departamentem Komitetu Centralnego Partii Pracy Korei.

Zobacz też: #KresyŚwiata: Podróż do Korei Północnej. Cena wyprawy wbija w fotel

bCGzHaID

Korea Południowa ma "cierpieć"

Przedstawiciel departamentu dodał, że Korea Północna "przygotowuje coś, co Południe może uznać za bardzo trudzące".

Chcemy, żeby cierpieli – oświadczył.

bCGzHaIJ

Siostra Kim Dzong Una wydała rozkaz

Przedstawiciel oznajmił, że nad całą sprawą czuwa Kim Jo Dzong, siostra Kim Dzong Una. W czwartek w mocnych słowach potępiła ona kampanię ulotkową, oświadczając, że dobra wiara i pojednanie nigdy nie będą iść w parze z "tak wrogimi działaniami", jakie prezentuje Korea Południowa – donosi agencyjna informacyjna Yonhap.

Mówiąc wprost, władze Korei Południowej zapłacą wysoką cenę, jeśli pozwolą, aby ta sytuacja trwała, szukając jednocześnie wymówek – oznajmiła Kim Jo Dzong.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bCGzHaJe
KOMENTARZE
(49)
WWo
miesiąc temu
Ten kraj jeszcze 70 lat po tym jak te wszystkie "Kimy" wymrą (lub po tym jak USA/Rosja/Chiny) zechcą zaprowadzić tam "demokrację") nie będzie normalny. Więzi międzyludzkie są w tym społeczeństwie tak rozbite, tak spaczone, że ich odbudowanie zajmie kilka pokoleń. Sąsiad nie ufa sąsiadowi, mąż nie ufa żonie, żona koleżance, koleżanka koledze w pracy... nikt nikomu nie ufa bo wszyscy na siebie donoszą, wszędzie jest propaganda, nawet w przedszkolu od najmłodszych lat. Każdy kto się choćby wychyli kończy w obozie koncentracyjnym (przepraszam: w "obozie pracy")z całą swoją rodziną. Lub zabierają tylko rodziców celowo zostawiając małe dzieci same, na pastwę losu, by wszyscy cierpieli tak bardzo, jak to tylko możliwe. To co państwo Kimów zrobiło ze swoimi obywatelami jest niewyobrażalne. U nas minęło 30 lat i ten duch komuny (nawyki, przyzwyczajenia, zwyczaje konsumenckie, stosunki sąsiedzkie i społeczne) ciągle czuć, dopiero zaczyna się zmieniać na lepsze. Nie wiem ile czasu musi minąć by tam, nawet po śmierci tych dyktatorów, ludzie przestali bać się normalnie żyć.
Mikitaki
miesiąc temu
A my pod wodzą ukochanego prezesa, ramię w ramię z najwspanialszym prezydentem zmierzamy w stronę Korei Północnej. Polak potrafi!!!!!
KimUmarł
miesiąc temu
Jednak Prosiaczek nie żyje skoro siostra podejmuje decyzję i grozi innym krajom .!
bCGzHaJf
dyktator
miesiąc temu
każdy kraj ma swojego kaczora
ale banda
miesiąc temu
Piękne rodzinne zdjęcie ale bez Kima bo Kim kima w grobie.
Najnowsze komentarze (49)
Gutef
4 tyg. temu
Tam komuna a w Polsce PiS czyli to samo.
takaprawda
4 tyg. temu
Moja Babcia zawsze mówiła: porzadek utrzymuje swiat a ludzi bat !!!!! tak jest prawda. w Polsce widac golem okie ze ta demokracja polakom rozum odbrala !!!!!!
Ryszard
4 tyg. temu
Ta Korea pln. to taki drugi Zoliborz.
fakt
4 tyg. temu
i bardzo dobrze !!!jak cały świat nie jest w stanie poradzić sobie z jednym ,lub kilkoma zbrodniarzami,to niech was rozstawia po katach dalej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
olo
4 tyg. temu
No i mamy jasna sytulacje Kaban sie zwinol teraz kolej na siostrzyczke.
ApagePiS
4 tyg. temu
W byłym NRD w archiwach STASI odkryto że 30% narodu to byli tajni donosiciele. U nas pewnie wcale nie było lepiej.
Sev
4 tyg. temu
Szkoda, że Polacy nie widzą swoich problemów jakie stanowi zniewoleni narodu przez kler katolicki. Jest to bowiem hamulec dla rozwoju naszego społeczeństwa. To zniewoleni jest gorsze od północnokoreańskiego.
Dsa
4 tyg. temu
Do d. z taką informacją. Za koreańskiego boga nie wiadomo o co biega
bCGzHaIX
mn124
4 tyg. temu
Cuś jak Kim Dżong Kwacz
Tak już jest�...
4 tyg. temu
Do obecnej sytuacji w znacznej mierze przyczyniły się Chiny i Rosja. Utrzymują przy źyciu ten kraj , nie za mocno bo głód jest częścią ich życia , a w zamian Korea Płn ma stale utrzymywać napięcie w tym rejonie Azji. I tak się dzieje , komunistyczna polityka od lat wszędzie jest taka sama. Kto raz zdobył władze trzyma ją do śmierci.
mavet
4 tyg. temu
Tej Koreance chłopa trzeba,albo dwóch,bo myśli "dołem" nie "górą"...jak się jej dogodzi,to zaraz złagodnieje.Niewyżyta jakaś....przysłac ją do Zatoki Sztuki.
Flinsyer
4 tyg. temu
Ą ja się pytam gdzie Stany Zamajaczone?przeciez oni podobno wszędzie pojadą gdzie wolność człowieka i demokracja są zagrożone...Prosty przykład co tak naprawdę się dla nich liczy ą my Polacy godzimy się na to by gwalcili nas analnie...Ja nie ma tam ropy to się nie opłaca..
@jerryB
4 tyg. temu
Co ty za bzdury piszesz? Pred wojną II światową było normalnie, raczej nikt nikogo nie wykorzystywał, oczywiście ndecja chadecja jak zwykle dużo krzyczeli, ale było spokojnie, nie licząc zagrożenia zewnętrznego. Wiem co piszę, bo pamiętam tamte czasy.
demon
4 tyg. temu
Korea Płd robi wszystko żeby nic się nie zmieniło. Rewolucja w Korei Płn. to tragedia dla południa i tego najbardziej się obawiają.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić