Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Znaleźli to na budowie. Od razu zadzwonili po policję

16
Podziel się:

Z pewnością nie tego spodziewali się robotnicy wykonujący prace budowlane na jednej z posesji w Korczowie (woj. lubelskie). Przekopując hałdy ziemi, natknęli się na bardzo niebezpieczny przedmiot. Okoliczni mieszkańcy musieli zostać ewakuowani.

Znaleźli to na budowie. Od razu zadzwonili po policję
Granat znaleźli budowlańcy (Policja Lubelska)

Budowlańcy pracujący na jednej z posesji w Korczowie w sobotę doświadczyli potężnego skoku adrenaliny. Kiedy przekopywali teren budowy, z hałdy ziemi wypadł... granat, w dodatku wciąż z zawleczką.

Granat na budowie

Na miejsce natychmiast wezwano policję. Eksperci ustalili, że był to granat ręczny typu WZ. 33 z zapalnikiem, pochodzący z czasów II wojny światowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren i zgłosili sprawę saperom.

Niebezpieczny niewybuch znajdował się blisko zabudowań, stwarzając zagrożenie dla okolicznych mieszkańców. Na czas przeprowadzana operacji mieszkańcy pobliskich posesji musieli zostać ewakuowani.

Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Granat został zneutralizowany przez funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji Sekcji Minersko-Pirotechnicznej KWP w Lublinie.

PAMIĘTAJMY! W przypadku znalezienia niewybuchów/niewypałów nie wolno ich podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy! Po znalezieniu niewybuchu, niewypału, bomby w celu ochrony ludzi należy niezwłocznie powiadomić służby dzwoniąc na nr alarmowy 112 - apeluje mł. asp. Joanna Klimek z KPP w Biłgoraju.
Zobacz także: Tanie wycieczki na wakacje 2022? Ekspertka zdradza najlepsze daty
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
Od ognia
miesiąc temu
WOJNY, wody,głodu, i rządów POwsKOlewackich bron nas panie Boze.
sabaka
miesiąc temu
na tym POrtaliku to wszyscy łapią za tel, co dziennie jest lebera PO-psl
Tusk
miesiąc temu
Program POwski na wybory ,przejąc władze i wyprzedac Polskę
Kula
miesiąc temu
Znacie jakiegoś murarza, który jest inteligentniejszy od łopaty ?
Kula
miesiąc temu
Skąd murarz wie co to telefon. Oni znają tylko łopatę i tak ma być. Murarz z uwagi na wielkość , a raczej małość, mózgu zawsze zostanie lopaciarzem
Furman
miesiąc temu
Znaleźli to, czy dziennikarzyna tak naprawdę jest normalny?
SSNcwelek
miesiąc temu
A za co mieli zlapac? Za yaya, albo ....
SSNcwelek
miesiąc temu
A za co mieli zlapac? Za yaya, albo ....
NSZ
miesiąc temu
Na tym zdjęciu w ogóle nie widać ,ze to granat, tylko jakiś garnek lub sagan. Jakie niebezpieczeństwo dla okolicznych domów, a jaki jest promień raźnia takiego granatu, czy to 10m,20,50,100,200m jeśli to granat?????
Inspektor nad...
miesiąc temu
Robotnicy budowlani nie noszą podczas pracy telefonów, to jak za nie chwycili? Gdzie rzetelność dziennikarska? Trzymali łopaty w rękach ...
Alkus
miesiąc temu
Chyba raczej ucieszyli by się z granata w postaci pół litra
dedek
miesiąc temu
no ale zawleczka jak dostała powietrza światła osuszyała się mogła pęknąć i było by za 5 sekund BUM ...... Nie krytykujcie wielu ludzi ztraciło życie albo zdrowie z takim złomem po latach nie ma żartów . traz jak skorodowane są groźniejsze niź zaraz po wojnie
Magda
miesiąc temu
Jak to na szczęście wszystko dobrze się skończyło? Właśnie szkoda, że nie zabiło nikogo a najlepiej to redaktora od tych propagandowych artykułów.
:-)
miesiąc temu
było rozrywkowo
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić