Grzebień na porodówce. Nie uwierzycie, do czego służy przyszłym mamom

55

Torba z rzeczami do szpitala leży już skompletowana nawet na kilka tygodni przed porodem, a w niej wszystkie rzeczy niezbędne dla przyszłej mamy i nowo narodzonego maluszka. Niektóre kobiety wsadzają do niej grzebień, lecz nie po to, by móc się uczesać. Do czego jest przydatny na porodówce?

Grzebień na porodówce. Nie uwierzycie, do czego służy przyszłym mamom
Dlaczego przyszłe mamy zabierają grzebień na porodówkę? (Getty Images, Pexels)

Poród to nie lada wydarzenie, przed którym wiele kobiet bardzo się stresuje. W głowie automatycznie pojawia się strach przed bólem oraz ewentualnymi komplikacjami. Aby złagodzić emocje, warto dobrze przygotować się do tego dnia. Jedną z podstawowych rzeczy będzie spakowanie torby, którą zabierze się potem na porodówkę. 

Jesteś w ciąży? Koniecznie zabierz ze sobą grzebień na porodówkę

Przyszłe mamy powinny włożyć do niej m.in. kilka obszernych, wygodnych koszul nocnych, bieliznę, chłonne podpaski oraz przybory toaletowe. Z myślą o maluszku należy spakować ubranka dostosowane do pory roku, pieluchy jednorazowe, pieluchy tetrowe, ręcznik oraz kocyk. Niektóre kobiety wsadzają do torby również grzebień. W jakim celu? 

Za pomocą grzebienia kobieta może oczywiście przeczesać włosy, lecz to nie dlatego jest on niezbędny na porodówce. Powód jest zaskakujący. Jak się okazuje, grzebień pomaga w prosty sposób choć w niewielkim stopniu złagodzić ból. Ciężarne ściskają go w rękach, wbijając sobie jego ząbki w wewnętrzną stronę dłoni. 

Grzebień pomaga poradzić sobie z bólem w trakcie porodu

"W związku z tym, że zakończenia nerwowe są bliżej dłoni, szybciej docierają do mózgu. Ściskanie grzebienia, powoduje ucisk niczym akupunktura i pomaga ciału zapomnieć o skurczach podczas porodu" – napisała na swojej stronie internetowej foxvalleybirthandbaby.com ekspertka od lat pomagająca kobietom z ciąży, Jen Davel. 

Metoda z grzebieniem pomaga w pewien sposób "oszukać" ciało kobiety, które skupi się wtedy na bólu dłoni, niwelując tym samym bóle porodowe. To niezwykle przydatny trik, który warto by poznała każda przyszła mama. 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Seanse kinowe na polskiej porodówce
Autor: ORY
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić