Śmierć 12-letniej Rosjanki. Zagryzły ją psy na zawodach szachowych

Podczas turnieju szachowego w Rosji doszło do potwornej tragedii. Młoda uczestniczka została zagryziona przez psy. O wstrząsającym zdarzeniu rozpisują się lokalne media. Sprawę badają odpowiednie służby.

Śmierć 12-letniej Rosjanki. Zagryzły ją psy na zawodach szachowych
12-letnia Rosjanka nie przeżyła (Facebook)

Po tragicznej śmierci 12-letniej Poliny Kunikowej, organizatorzy zdecydowali się przerwać zawody szachowe. Mistrzostwa Rosji dla dzieci nie zostały dokończone.

Szczegóły zdarzenia, do którego doszło w okolicach Soczi, wyjaśnia rosyjska prokuratura. Według wstępnych ustaleń, dziewczynka przyjechała na zawody z rodzicami. Jeszcze przed turniejem wyszła na spacer.

Nieświadoma zagrożenia 12-latka miała zobaczyć psy z dystansu, po czym wejść na ogrodzoną posesję. Wówczas została zaatakowana przez duże owczarki. Obrażenia powstałe w wyniku ugryzień były na tyle poważne, że Rosjanka zmarła.

Rosyjska Federacja Szachowa składa najszczersze kondolencje rodzinie zmarłej uczestniczki zawodów. Liczymy, że miejscowe organy ścigania przeprowadzą obiektywne i dokładne dochodzenie w sprawie - poinformowali organizatorzy szachowych zawodów.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Głos zabrał również Arkady Dworkowicz, prezes Międzynarodowej Federacji Szachwej.

Dowiedziałem się z mediów o całej sprawie. To wielka tragedia. Mogę zapewnić, że Rosyjska Federacja Szachowa służy pomocą rodzinie zmarłej dziewczynki - zapewnił.

Jak czytamy w serwisie "Sports.ru", krajowa federacja wzięła na siebie m.in. pokrycie kosztów pogrzebu 12-latki.

Zobacz także: Wideo niesie się po sieci. Gracz Barcelony zachował się jak Ronaldo
Autor:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić