Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KAM
|
aktualizacja

Pojawia się po 30-stce. To jeden z pierwszych objawów chorego mózgu

57
Podziel się:

Drżenie rąk bardzo często jest spowodowane niską temperaturą, nadmiarem kofeiny lub silnym stresem, ale może również oznaczać rozwój poważnej choroby. Dowiedz się jakie dolegliwości mogą objawiać się samoistnym drżeniem rąk.

Drżenie rąk może ostrzegać o chorobie mózgu
Drżenie rąk może ostrzegać o chorobie mózgu

Nie bagatelizuj drżenia rąk

Drżenie dłoni może wystąpić podczas wykonywaniu najprostszej czynności, np. kiedy sięgamy po sól lub bierzemy do ręki długopis. W niektórych przypadkach ta dolegliwość ma tak łagodny przebieg, że prawie wcale jej nie zauważamy. Jednak czasami drżenie rąk może być bardzo uciążliwe i uniemożliwić normalne funkcjonowanie.

Do tej pory naukowcy nie są w stanie jednoznacznie stwierdzić, co jest przyczyną samoistnego drżenia rąk. Zdaniem ekspertów mimowolne ruchy dłoni mogą być spowodowane procesami zachodzącymi w móżdżku. Jest to obszar naszego mózgu odpowiedzialny za umiejętności motoryczne. Drżenie występuje zazwyczaj w jednej ręce, bardzo często w tej dominującej.

Jeżeli samoistne drżenie rak pojawia się w trakcie bezczynności, wtedy mamy do czynienia z tzw. drżeniem spoczynkowym. Tego rodzaju dolegliwość jest najczęściej pierwszym objawem rozwoju choroby Parkinsona, który może pojawić się nawet u 30. czy 40-latków. Jest to jedno ze schorzeń neurodegeneracyjnych powodujące stopniowy zanik niektóre komórek mózgowych. Do objawów towarzyszących można zaliczyć tiki twarzy, zaburzenie mowy, trudności w utrzymaniu prawidłowej postawy oraz problemy z rozpoczęciem ruchu np. ze wstawaniem.

Jeżeli zauważysz, że drżą ci ręce, nie lekceważ tego objawu i udaj się do specjalisty. Zwłaszcza kiedy drżenie rąk jest naprawdę silne i często się powtarza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(57)
TED
8 miesięcy temu
To jeden z pierwszych objawów choroby mózgu I tu kończy się związek tytułu z treścią artykułu bo ów w swej treści zajmuje się literaturą SF i bajkami !!!W dalszej części winno stać jak wół: Jesteś po 30 ce idziesz się zaszczepić to zdecydowany objaw chorego mózgu !!! Z racji przekroczenia 30 ki nie jesteś już lekkomyślnym młokosem , z braku instynktu samozachowawczego musi być to objaw znacznego upośledzenia mózgu !!! Trzeciej opcji nie ma !! Dalszym następstwem pogłębiania się tego upośledzenia jest agresja wobec innych ,oraz pojawiające się sadomasochistyczne skłonności do dalszego samo okaleczania poprzez kolejne zastrzyki aż do zejścia śmiertelnego !!!
szyderca
8 miesięcy temu
Tiki twarzy to ja widziałem u ministra handlu wewnętrznego Australii, po jakimś zastrzyku chyba był.
Kosiba
8 miesięcy temu
Polska to kraj chorych znerwicowanych ludzi a wszystko z biedy z wyzysku i życia pod dyktando To skandal by 2021 roku ludzie Polacy gnusnieli w biedzie by emerytury czy renty , pensje nie wystarczały na miesiąc choć skromnego życia Polska jest w czołówce państw pod względem umieralności ludzi wstyd I hanba Nałogowym alkoholikom też się trzęsą rece
Kajter
8 miesięcy temu
Różne są przyczyny. Od blachych po ciężkie. Koleżance się zaczęły ręce trząść. Niestety okazało się że to glejak. Po operacji zmarła. Ale apeluje żeby się nie stresować za bardzo swoim zdrowiem. Za dużo mamy nerwicowcow. Będzie co ma być. Lekkie choroby przejdą w końcu same a ciężkie zostaną z nami do końca bez względu na wszystko
Andre
8 miesięcy temu
Lekarz mi powiedział że mam zmienić rękę nie używać jednej.
Klint Istłud
8 miesięcy temu
Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić .
Zenek
8 miesięcy temu
Takie dolegliwosci maja wszyscy z PO
Podobnym
8 miesięcy temu
objawem jest głosowanie na zjeprawicę z pisem na czele.
Zambalandgur
8 miesięcy temu
Jak się wali konia na okrągło to nie dziwne że się ręce trzęsą
Kjd
8 miesięcy temu
Objawy podobne do cd1919
Abc
8 miesięcy temu
Jak czytam te wypociny redaktora, który nie potrafi po polsku pisać, to trzęsę się cały...
Yony Bravo
8 miesięcy temu
Lubię placki
ok ok
8 miesięcy temu
ja mam tez problem z rozpoczeciem ruchu
Covid
8 miesięcy temu
Ja się boje tylko covida
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić