Atak 14-latka z maczetą na szkolnym boisku w Warszawie

193

Policjanci zatrzymali 14-latka w związku z uszkodzeniem ciała. Z relacji mundurowych wynika, że nastolatek przyszedł na boisko szkolne z maczetą. Przywitał się kolegą, po czym zranił go w przedramię i uciekł. Okazało się, że nie tylko maczetę miał przy sobie, ale również... marihuanę, kastet i inne niebezpieczne przedmioty.

Atak 14-latka z maczetą na szkolnym boisku w Warszawie
Zdjęcie ilustracyjne. (Policja)

W czwartek 24 sierpnia po godzinie 14 policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z warszawskiej Woli otrzymali zgłoszenie w sprawie zranionego chłopca w rękę maczetą. Na miejscu ustalili okoliczności zdarzenia i wezwali karetkę pogotowia, która zabrała chłopca do szpitala.

Ze wstępnych okoliczności wynikało, że na boisko szkolne przyszedł 14-latek, który przywitał się z chłopcem i zaraz po tym zranił go maczetą w przedramię, po tym uciekł - relacjonuje nadkom. Marta Sulowska.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania nieletniego i ustalili świadków zdarzenia. Do ustaleń od razu włączyli się policjanci z wydziału profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii z Woli.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ciało obce w nosie nastolatka. Rentgen ujawnił coś zaskakującego

W plecaku miał też inne niebezpieczne przedmioty

14-latek chwilę po zdarzeniu został zatrzymany. Nieletni miał przy sobie nie tylko maczetę, ale także marihuanę, nóż, kastet i inne przedmioty.

Na tym etapie prowadzonych czynności nieletniemu został określony czyn karalny dotyczący posiadania środków odurzających oraz posiadania przedmiotów niebezpiecznych w miejscu publicznym, chodzi o maczetę i kastet - tłumaczy nadkom. Marta Sulowska.

To nie kończyło prowadzonych czynności przez policjantów. W sprawie uszkodzenia ciała zostało przyjęte zawiadomienie o przestępstwie. Całość zgromadzonego materiału dowodowego została przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich, który po rozpatrzeniu całości materiału wydał postanowienie o umieszczeniu nieletniego w młodzieżowym ośrodku wychowawczym.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić