Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Często zmieniaj pościel. Bakterii może być tam więcej niż na desce klozetowej

2
Podziel się:

Zbyt rzadkie pranie pościeli może mieć nieprzyjemne skutki. W poszewkach na poduszki może być więcej bakterii niż na desce klozetowej!

Często zmieniaj pościel. Bakterii może być tam więcej niż na desce klozetowej
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)

Bakterie potrafią ukryć się najbardziej niepozornych miejscach. Wiele osób nie jest świadomych konsekwencji, jakie niesie ze sobą zbyt rzadkie zmienianie pościeli w łóżku.

Z badań w USA wynika, że aż 55% samotnych mężczyzn w wieku od 18 do 25 lat zmienia pościel tylko cztery razy w roku. Ciało człowieka zrzuca każdej nocy aż 15 milionów komórek skóry. Te są pożywieniem dla roztoczy, które będą się rozmnażać i rozrastać do czasu kolejnego prania. Wytwarzane przez nie białka powodują zaczerwienienie i swędzenie oczu, katar oraz inne objawy przypominające przeziębienie.

Roztocza nie są jedynym zagrożeniem, które czyha w brudnej pościeli. Zbyt rzadkie pranie spowoduje, że będą się tam również gromadzić grzyby i bakterie. Znaczące zaniedbanie poskutkuje tym, że poszewki na poduszki będą miały więcej zarazków niż deska sedesowa. Badania wykazały, że ich liczba może być nawet kilka tysięcy razy większa. Najpowszechniejszy z nich, Aspergillus fumigatus, oprócz reakcji alergicznych może zakażać płuca i inne narządy.

Eksperci polecają prać

Głos w sprawie zagrożeń w brudnej pościeli zabrali eksperci. Zalecają każdemu prać ją najlepiej raz w tygodniu, używając przy tym możliwie jak najgorętszej wody. Podkreślają również, aby nie zapominać o prześcieradłach, na których również gromadzą się roztocza i bakterie.

Zobacz także: Sprawa abpa Głódzia. Lech Wałęsa: "Nigdy nie kopałem leżących"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Jeremiasz33:3
rok temu
Jezus bardzo mocno was kocha, Bóg jest dobry a wszelkie zło jakie nas spotyka nie pochodzi od Boga. Tylko Jezus jest drogą do nieba. W Biblii Pan Jezus mówi że kto się na nowo nie narodzi nie wejdzie do Królestwa Bożego (ew. Jana 3:3) nowe narodzenie to wyznanie z wiarą (czyli modlitwa)(1 Jana 2:23) musisz wypowiedzieć do Boga z wiarą w pokorze i z otwartym sercem ( list do Rzymian 10:9): PANIE JEZU PROSZĘ PRZEBACZ MI WSZYSTKIE MOJE GRZECHY, PROSZĘ WEJDŹ DO MOJEGO SERCA I DO MOJEGO ŻYCIA I WYPEŁNIJ JE SOBĄ, JA AKCEPTUJE CIĘ JAKO MOJEGO PANA I ZBAWICIELA, JA ODDAJE MOJE ŻYCIE W TWOJE RĘCE...... Kiedy wypowiesz te słowa twoje imię zostanie zapisane w księdze życia Boga ( apokalipsa 3:5 i 20:15) twoje grzechy zostaną przebaczone i wymazane (list do kolosan 2:13-14) całe niebo będzie się radować (Łukasza 15:7) zostaniesz wyrwany z władz ciemności (diabła) i przeniesiony do światłości (do ramion Jezusa) (list do kolosan 1:13) i staniesz się Dzieckiem Bożym ( ew. Jana 1:12). Czytaj Biblię .....
Ranyjulek
rok temu
Przydałoby się u nas też częściej zmieniać władzę, bo tam po pewnym czasie też przybywa bardzo dużo pasożytów i innych patogenów..
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić