Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

"Pedofilia w liceum". Szkoła wydała oświadczenie po oskarżeniach ojca jednej z kandydatek

12
Podziel się:

Jedno z liceów w Warszawie w ramach egzaminu wstępnego postanowiło przeprowadzić z kandydatami rozmowę na temat wybranych przez szkołę utworów literackich. "Moim zdaniem listę lektur ustalał zboczeniec" – oburzył się ojciec jednej z kandydatek. Szkoła wydała właśnie oświadczenie w tej sprawie.

"Pedofilia w liceum". Szkoła wydała oświadczenie po oskarżeniach ojca jednej z kandydatek
Ojciec jednej z kandydatek oskarżył szkołę o promowanie "pedofilii". Liceum wydało oświadczenie (Facebook, 21 Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Jerzego Grotowskiego)

21 Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Jerzego Grotowskiego to niepubliczna szkoła, która postanowiła zorganizować oryginalny sposób rekrutacji uczniów. Jest nią rozmowa z komisją na temat jednej lektury wybranej z listy. Kontrowersje wśród niektórych wzbudziły jednak pozycje, które się na niej znajdują. Jedną z książek do wyboru jest np. "Opowieść podręcznej" Margaret Atwood.

"Pedofilia w liceum" - ojciec oburzony listą lektur

Ojciec jednej z kandydatek, szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Cezary Kaźmierczak dobitnie wyraził swoje zdanie na ten temat w mediach społecznościowych. "Pedofilia podczas egzaminów do liceum???" – napisał na Twitterze.

Frau Kaźmierczak postanowiła zerknąć na pierwsze rekomendowane dzieło: "Krwawą komnatę". Wszystkie włosy stanęły jej dęba. Oto, o czym m.in. chciał rozmawiać jakiś pedofil bądź zboczeniec z moją 13-latką! O jej "wrażeniach, przemyśleniach i wnioskach dotyczących tej lektury” – kontynuował Kaźmierczak

"Kontrowersyjna" lista lektur. Szkoła odpowiada

W piątek liceum opublikowało oficjalne stanowisko w tej sprawie. Jak czytamy na Facebooku, szkoła wyraża stanowczy sprzeciw wobec komentarzy, które ostatnio obiegają media, a które nazywa "krzywdzącymi".

Pan Kaźmierczak - wiceprzewodniczący Rady Dialogu Społecznego - nie rozmawiał z dyrekcją szkoły, nie zgłosił swoich sugestii ani obaw dotyczących lektur egzaminacyjnych, ale zaatakował kadrę szkoły, wulgarnie ją wyzywając i oskarżając o czyny zabronione - napisano w oświadczeniu

1 SLO im. Jerzego Grotowskiego twierdzi, że nie zgadza się "na mowę nienawiści i hejt", który według kadry uderza w dobre imię szkoły i jej społeczności. Oskarżenia wystosowane przez Kaźmierczaka zostały określone jako "oburzające nadużycie i manipulacja".

Na naszej liście lektur znajdują się teksty, które mają skłaniać do krytycznego myślenia. Wszystkie teksty z naszej listy należą do kanonu literatury polskiej i światowej. W rozmowie o książkach ważna jest dla nas problematyka, użycie konwencji literackich, intertekstualność, wrażenia czytających i wnioski po lekturze. Literatura piękna to nie podręczniki ani instrukcje obsługi - czytamy w poście na Facebooku

Przedstawiciele szkoły dodali, że chcąc uniknąć dalszych sensacji i atmosfery skandalu podczas egzaminów, postanowiono, że podczas kolejnych egzaminów kandydaci będą mogli sami wybrać sobie dowolną książką, o której będą chcieli porozmawiać.

Pana Kaźmierczaka oburza język zaproponowanych przez nas książek, natomiast nas oburza język komentarzy pana Kaźmierczaka oraz części komentujących internautów. To już nie jest fikcja literacka, a prawdziwe życie, krzywdzeni są nie bohaterowie literaccy, a prawdziwi ludzie – podsumowano w oświadczeniu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
Tata
5 miesięcy temu
Jaki hejt na kadrę i szkołę? Wyrażanie opinii w demokracji jest czymś normalnym. Inni milczeli on się wyraził i wyraził niezadowolenie. Co w tym takiego rażącego?! Broni swoje dziecko i ma do tego prawo.
dar
2 lata temu
tematy dot. gwałtów, ostrego sexu nie powinny być poruszane z 13letnimi dzieciakami - dyrekcja szkoły tego nie rozumie??? są inne tematy które można poruszać z zakresu literatury. Dlaczego dyrekcja szkoły akurat te wybrała? Pogrążają się jako pedagodzy jeśli tego nie kumają. Wstydźcie się ludzie, którzy uważacie się za pedagogów. Sieczkę w głowie macie
1234
2 lata temu
Zauważyłem, że u nas w Polandii ostatnio nastała taka moda oskarżenie o pedofilię, byle kogo byle oskarżać, a krzykacze na forach już przypisują łatki i taki delikwent jest, przed jakimkolwiek wyrokiem, już jest zlinczowany i ma przypisaną łatkę na zawsze, to takie modne się zrobiło, że nie oszczędzą nikogo, jak tylko coś się nie podoba, to oskarżamy o pedofilię i po sprawie.
Paweł
2 lata temu
zamknąć taką szkołę...co to za kadra nauczycielska, co oni czytają?
jAM
2 lata temu
Czy nowobogacki Kaźmierczak przeczytał chociaż jedną książkę w swoim życiu?
AJO
2 lata temu
Szkoła dała plamę, a takie oświadczenia tylko ją pogrążają, bo dowodzą, że pedagodzy nic nie zrozumieli nadal.
m/m
2 lata temu
szanowna dyrekcjo. wynajmij martusię lempart, ona ustawi do pionu wzburzonego tatusia. jej słownictwo i aparycja o ile nie przekonają, to przynajmniej uciszą adwersarza. na egzaminatora, również zaangażować martusię, oraz napaloną na margot klementynkę. lepszych specjalistów nie znajdziecie.
vvbv
2 lata temu
Ala Kaźmierczak pisze o pofdofilii, a to jednak nie pedofilia.
Stop gwalcici...
2 lata temu
Lepiej dzieci nie pytać o takie sprawy....bo pomyśli że i tym co dzieje się w rodzinnym domu może swobodnie mówić...tego się tatuś boij?
Polak
2 lata temu
To jest właśnie ideologia lgbt to nam chce narzucić unia z pomocą POKO i lewicy!
wojtek
2 lata temu
"Moralność pani Dulskiej" to lektura dla Kaźmierczaka i jemu podobnych , parcie na szkło za wszelką cenę.
desert
2 lata temu
Nie wiem po co ludzie się tak prują w internecie ze swoimi poglądami... Z drugiej strony w książkach historycznych są też opisywane potworne zdarzenia i jakoś dyskusja na ich temat z nauczycielem historii nie jest traktowana jako namawianie do agresji na tle narodowościowym :D Jeżeli w książce jest scena gwałtu lub innych tego typu zdarzeń to dyskusja z uczniem/uczennicą na ten temat pozwala dostrzec faktyczną postawę dziecka do takich sytuacji. Sam sposób prowadzenia dyskusji przez dziecko stanowi dla pedagoga źródło informacji na temat kręgosłupa moralnego dzieciaka i jego podejścia do tematu. Skoro ojciec jest o to tak bardzo oburzony to może jest coś na rzeczy?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić