Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Śmierć Magdaleny Żuk. Egipcjanie zniszczyli dowody? Nowe fakty

259
Podziel się

Sprawą tajemniczej śmierci 27-letniej Magdaleny Żuk w Egipcie żyła cała Polska. Jednak po czterech latach śledczy nadal jednoznacznie nie ustalili, co było przyczyną zgonu Polki. Mecenas reprezentujący rodzinę Magdaleny Żuk twierdzi, że część dowodów w tej sprawie mogła zostać zniszczona.

Śmierć Magdaleny Żuk. Egipcjanie zniszczyli dowody? Nowe fakty
Tajemnicza śmierć Magdaleny Żuk. Nowe informacje (Facebook)
bEUlbEPV

30 kwietnia mijają dokładnie cztery lata od śmierci Magdaleny Żuk. W sprawie nadal jest wiele niewiadomych. Polska prokuratura wciąż nie otrzymała pełnej dokumentacji z Egiptu, a rodzina zmarłej 27-latki jest przekonana, że kobieta została zamordowana.

Dopiero we wrześniu ubiegłego roku Egipt przekazał Polsce protokół z pierwszej sekcji zwłok. Jednak z ustaleń Onetu wynika, że polscy śledczy nie otrzymali konkretnej dokumentacji, a jedynie omówienia badań. Przez to biegli nie są w stanie wydać kompleksowej opinii toksykologicznej i ocenić, czy w organizmie Polki rzeczywiście znajdowały się narkotyki.

bEUlbEPX
Postępowanie znajduje się na zaawansowanym etapie. Prokuratura czeka obecnie na realizację skierowanego do władz egipskich wniosku o międzynarodową pomoc prawną, która dotyczy przekazania uzupełniających materiałów z badań toksykologicznych zmarłej. Po skompletowaniu materiału dowodowego będzie możliwa końcowa ocena zdarzeń - komentuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Tomasz Czułowski.

Onet zaznacza, że polscy śledczy dysponują jedynie ogólnikowymi raportami z Egiptu. Nadal nie otrzymali pełnego materiału dowodowego m.in. protokołów z przesłuchań świadków oraz całościowych zapisów z kamer monitoringu m.in. z hotelu, szpitala i lotniska, w których przebywała Magdalena Żuk.

Cały czas jesteśmy w tym samym punkcie, w którym byliśmy rok temu i dwa lata temu. Jeżeli chcielibyśmy ruszyć do przodu, to musielibyśmy otrzymać z Egiptu oryginalne wydruki z badań, próbki, cokolwiek, co pozwoliłoby potwierdzić informacje zawarte przez nich w raporcie. Tego niestety nie ma, prokuratura dalej przedłuża śledztwo i powołuje kolejnych biegłych, którzy stwierdzają, że nie są w stanie wydać wiarygodnej opinii, bo brakuje niezbędnej dokumentacji. Błędne koło - powiedziała Onetowi osoba znająca kulisy śledztwa.
bEUlbEQd

Rodzina Magdaleny Żuk nie wierzy w hipotezy o samobójstwie. Jej siostra twierdzi, że 27-latka została zamordowana.

Od czterech lat nie możemy w spokoju przejść żałoby, bo sprawa śmierci Magdy cały czas wraca i wciąż nie została wyjaśniona. To jest dla nas bardzo męczące. A prokuratura tylko rozkłada ręce. W sprawie wciąż jest więcej pytań niż odpowiedzi. Na przykład dlaczego egipska sekcja wykazała obecność narkotyków w organizmie Magdy, a sekcja w Polsce nie? Ktoś musiał podać Magdzie narkotyki, pytanie tylko kto? Zrobiono to, żeby ją wykorzystać. Magda była piękną, młodą kobietą - powiedziała Anna Cieślińska.
Magda została zamordowana. Tak sądzę i zdania nie zmienię. Nie jesteśmy jednak w stanie tego udowodnić, bo nie jest to poparte dokumentami, których ciągle nie ma - podkreśliła.
bEUlbEQe
W mojej ocenie państwo polskie było od samego początku całkowicie zależne od strony egipskiej. Przyjęto, że ze strony Egiptu będzie dobra wola. Ale tej woli zabrakło - skomentował w rozmowie z Onetem mec. Sebastian Duliniec, pełnomocnik rodziny Magdaleny Żuk.

Zobacz także: Zamach na prezydenta. Zabójca dokonał go bez problemu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUlbEQy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(259)
Moim zdaniem
7 miesięcy temu
Polki nie powinny same latać do Egiptu
pseudopanowie...
7 miesięcy temu
Dyplomacinę polskiego natychmiast przewieziono samolotem z Indii a umierającej M Żuk nie można było... była zbyt nieistotna społecznie... nie należała do rasy panów..A placówka Interpolu w Egipcie została poinformowana w sprawie i podjęła jakieś działania? A kto był w polskim zespole policyjnym , który udał się do Egiptu badać sprawę, jacyś turyści i prokuratorek czy był tam może lekarz policyjny (ginekolog,lekarz sądowy) który był w stanie podjąć kroki w kierunku ewentualnych nadużyć seksualnych , w grę wchodziła także ocena miejsca poszczególnych zdarzeń... no chyba, że takiego lekarza zdolnego do podjęcia podobnych czynności nie ma w szeregach polskiej policji
Der Volke
7 miesięcy temu
No gdzie te nowe fakty??? Tytuł tego artykułu jest kłamliwy, artykuł nie przedstawia żadnych nowych faktów które wynikałyby ze śledztwa.
bEUlbEQz
cvb
7 miesięcy temu
Egipt to głównie islam. A który muzłumanin będzie się przejmował losem kafira?
Aws
7 miesięcy temu
Dziwicie się Egiptowi jeśli u nas w prokuraturze została zniszczona płyta z monitoringu będąca dowodem w sprawie wypadku szydło
Irenka
7 miesięcy temu
Gdzie te nowe fakty? A na marginesie jeździmy do Egiptu do Marsa Alam. Byliśmy już 8 razy. Jest bardzo bezpiecznie, obsługa wspaniała. A że trzeba uważać ,to tak jak na całym świecie . Są pewne zasady zachowania których trzeba przestrzegać.
Moc
7 miesięcy temu
Trefny towar dostała.
Stres
7 miesięcy temu
Ale dziwnie się zachowywała, dziwne to.
Konfucjusz
7 miesięcy temu
Państwa z dykty i paździerza nikt nie szanuje. Was, też nikt nie szanuje wyborcy twórców tego panstwa: kolejno PZPR SLD PSL PO PiS i Hołownia Tusk Palikot Nowosmieszna Wiosna Razem LEWICA
Dopadli ją.
7 miesięcy temu
Może była nieczysta w ich oczach?
Prośba do lud...
7 miesięcy temu
Za karę, przenieść im piramidy do Polski. Jedną do Katowic, co?
Stach
7 miesięcy temu
Bez dowodów nic nie można stwierdzić , tak jak z naszym nieszczęsnym Tu -154M ,wg Antoniego Macierewicza doszło do serii mikro wybuchów ?Bez wraku to jest czysta fantastyka.
Anna
7 miesięcy temu
Z 2005 na 2006 rok w moim i mojej koleżanki życiu zaczęły się dziać nieprzyjemne i dziwne rzeczy. Po kilku latach, nad rzeką, zaczęłyśmy o tym rozmawiać. Doszłyśmy po raz kolejny do wniosku, że to hipnoza. I wtedy zaczęło do mnie strzelać. Dostawałam czymś w plecy, w głowę, w uszy. Nic nie mówiłam, bo pomyślałam, że znajomi mi nie uwierzą. Wracaliśmy znad wody, a ja pomyślałam, że to mój koniec, że umieram. Że mnie wykończono.
bEUlbEQr
Max8
7 miesięcy temu
Fryzjeri jego kumple( ci sami ludzie co powiazani byli ze smiercia modelki Kaczorowskiej) ją w to wyrobił.prokuratura jeleniogórska jest umoczona ,powiazana ze swiatem przestępczym z dolnego slaska
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić