Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Łukasz Maziewski
|

Szczodra odprawa dla byłego wiceprezesa JSW. Minęło kilka dni, a już ma nową pracę?

278
Podziel się

W poniedziałek odwołanych zostało dwóch członków zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Jeden z nich, Artur Dyczko, nie pozostawał jednak długo na bezrobociu. Twierdzi, że ma już nową pracę. Może się też cieszyć z olbrzymiej odprawy.

Szczodra odprawa dla byłego wiceprezesa JSW. Minęło kilka dni, a już ma nową pracę?
Szczodra odprawa dla byłego wiceprezesa JSW. Minęło kilka dni, a już ma nową pracę (PAP)
bETpSVNh

Jak informowało o2, w Jastrzębskiej Spółce Węglowej doszło do poważnego tąpnięcia. W poniedziałek nowa prezes Barbara Piontek odwołała dwóch członków zarządu. Chodzi o Artura Dyczko i Radosława Załozińskiego.

Pierwszy z nich był wiceprezesem JSW ds. technicznych i operacyjnych. Drugi - ds. ekonomicznych. Jak dowiaduje się o2, Dyczko nie pozostawał długo bez pracy.

bETpSVNj
Zobacz także: Kopalnie do likwidacji, co z górnikami? "Dajmy im odprawy i skończmy ten temat raz na zawsze"

Wskaźniki, dodatki, sumy

Dyczko odszedł z firmy z wysoką odprawą. Według naszych informatorów mogło to być nawet około 720 tysięcy zł. To kwota brutto. Jest ona związana z wysokością jego pensji. Pracując, mógł zarabiać od 50 do 60 tys. zł miesięcznie. Jeśli w czerwcu dostanie absolutorium, to suma może jeszcze wzrosnąć.

Teoretycznie, przysługuje mu odprawa w wysokości trzymiesięcznej pensji oraz półroczny, płatny (50 proc. wynagrodzenia) okres zakazu konkurencji. Ale trzeba pamiętać, że przez krótki czas pełnił też obowiązki prezesa, co wiąże się w większym uposażeniem.

bETpSVNp

Przy niższej kwocie bazowej, nawet po odliczeniu podatków, będzie mógł liczyć na około 400 tys. zł netto. Jeśli była ona wyższa, suma może wzrosnąć.

Około pół miliona może wyciągnąć - mówi nasz informator, związany ze spółką.

Wysokość jego odprawy będzie więc związana zarówno z jego okresem pracy, jak i z tym, czy otrzyma wspomniane już wyżej absolutorium. Suma może jednak pójść raczej w górę, niż w dół. Np. jeśli zarząd uzna, że firma osiągnęła założone KPI (wskaźniki sprzedażowe).

bETpSVNq

Wiceprezes chwali się nową fuchą

Co ciekawe, wygląda na to, że były już wiceprezes JSW szybko znalazł nowe zatrudnienie. Na jednym z portali chwali się i przyjmuje gratulacje z powodu zatrudnienia w krakowskim oddziale Polskiej Akademii Nauk.

Został adiunktem w Instytucie Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią.

bETpSVNr

Zapytaliśmy o to PAN. Odpowiedź jest zastanawiająca.

Informuję, iż Pan dr inż. Artur Dyczko jest zatrudniony w Instytucie Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN od lutego 2002, do 2010 na stanowisku asystenta, następnie na stanowisku specjalisty. Zatrudnienie na stanowisku asystenta wymagało ówcześnie zgody Rady Naukowej Instytutu (konkursy na stanowiska naukowe wprowadzono w PAN w 2010 r.). Zatrudnienie na stanowisku technicznym, a takim jest stanowisko specjalisty, nie wymaga konkursu i następuje na wniosek Kierownika Pracowni.
Artur Dyczko do lipca 2016 r. był zatrudniony w Instytucie na pełnym etacie, od lipca 2016 do czerwca 2017 na 1/4 etatu. Od 1.07.2017 na jego wniosek udzielony mu został urlop bezpłatny, na którym przebywa do chwili obecnej - twierdzi PAN.

Stoi to w sprzeczności z tym, co sam Dyczko wskazuje. Dlaczego? Tego nie wiemy. Telefon do niego, wskazany na stronie PAN nie odpowiada.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETpSVNK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(278)
Miszcz
5 miesięcy temu
Kolegom pewnie nie pomagał, tylko kariera i kariera... Karma wraca.
drQWA
7 miesięcy temu
"Wystarczy nie krsść."
Bres
7 miesięcy temu
Najwyzszy pirunski czas skonczyc ze slunskim eldorado. Baby jak w calej Polsce do roboty, bachory do zlobkow i przedszkoli, a chopy von z grub na dwor kopac na swiezym lufcie kanaly, stawy i tamy coby skonczyc z kopceniem, powodziami, suszami i wyrzucaniem kasy w kopalniany szlam z politykami i zwiazkowcami
bETpSVNL
Rozgoryczony
7 miesięcy temu
A to Polska właśnie!!! Ja żyję dokładnie w tym samym kraju, co pan Dyczko, tyle że ja otrzymałem o 700 tys mniej odprawy. Mnie MPK Łódź sp. z o.o. zwolniło po 28 latach nienagannej i oddanej pracy, bez grosza odprawy i bez zachowania jakiegokolwiek okresu wypowiedzenia (dostałem pismo, informujące mnie że zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, nic mi się nie należy), w dodatku kierownik mojej zajezdni, nie chciał mi nawet podać ręki na sam koniec (po dziś dzień nie wiem, czemu się tak mnie brzydził?). To była kara za to, że dopadł mnie nowotwór mózgu. Przez 6,5 roku ABSOLUTNIE NIKT z zakładu nawet się nie spytał, czy jeszcze żyję i jak żyję z renty chorobowej [sic!]??? Żal i gorycz, nigdy mnie nie opuszczą. A to Polska właśnie!!!
Włącz myśleni...
8 miesięcy temu
Ludzi na stronie spółki są wysokości odpraw przysługujące zwolnionym - jakby dziennikarz, który pisał te wypociny to sprawdził to by głupot nie pisał, ale kapuje większa liczba wejść/oburzenie, itd.. A JSW straciło jedynego człowieka, który miał wizję i się znał na rzeczy, teraz zaczyna się kampania szczucia na człowieka, bo ktoś ma w tym interes. W tym kraju to, że dobrze pracujesz nic nie znaczy.
norbert
8 miesięcy temu
Idę o zakład że dostanie 3 miesieczną odprawę, i należy się jak kość psu, prezesi matolki tyle zarabiają, było sie uczyć, w UE na takim stanowsisku pewnie x 10. Więc nie ma co się podniecać tyko dzieci pilować by do szkoły chodziły.
Lucy1000 CHAM...
8 miesięcy temu
BO TO JEST PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ!!!!!
Emeryt
8 miesięcy temu
Za PO było tak samo ludzie tylko autonomia gospodarcza Śląska może coś zmienić.
jacek
8 miesięcy temu
Za tą kasę też mnie zwalniajcie codziennie
Mojzesz
8 miesięcy temu
A jak w Jsw Logistics, sprawa z mobbingiem i lewymi pociągami juz zamieciona pod dywan ? Pozdrowienia dla dyrektora
dobrze pomysl...
8 miesięcy temu
Za pół roku znowu będzie brał odprawę . moze trochę mniejszą ale będzie brał . I po co pracować , po co się uczyć . Wystarczy mieć układy i brać odprawy
Medyk
8 miesięcy temu
I tak się żyje górnikom wysokie odprawy dodatkowe wypłaty 13-ka, 14-ka, Barbórka , deputat węglowy,a później po 25 latach tak ciężkiej pracy ( liczonej na dole 1 rok prawdziwej pracy za 1,5 roku do emerytury ) i wysoka emerytura od 5 - 10 tyś. miesięcznie a górnik dalej pracuje już jako emeryt w sektorze prywatnym. A kopalnie ciągle pod kreską i z naszych podatków ciągle dotowane czy tak powinno być jak nie rentowne to te nie rentowne pozamykać a nie sztucznie utrzymywać a górnicy niech się przekształcą i pracują jak inni.
facet po zawo...
8 miesięcy temu
Zostali odwołani bo co dobrze pracowali? Jeżeli tak to dlaczego dobrzy fachowcy sa odwoływani? Jeżeli zostali odwołani bo źle pracowali to za co te odprawy?
bETpSVND
vugou
8 miesięcy temu
jak z pis - to musi duzo zarabiać nawet jak mało umie, musi mieć cały czas jakąś pracę. Bo jako " patrioci " muszą duzo zarabiać, nawet jak mało umieją.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić