Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Zima 2020/2021. Najnowsza prognoza pogody. Czy możemy liczyć na białe święta?

50

Coraz więcej osób zaczyna się zastanawiać, jaka będzie zima 2020/2021. Czy należy przygotować się na siarczyste mrozy? A może czeka nas kolejna "lekka" zima? Analizujemy najnowsze doniesienia synoptyków.

Zima 2020/2021. Najnowsza prognoza pogody. Czy możemy liczyć na białe święta?
Jaka będzie zima 2020? (Pixabay)

Jeżeli ktoś liczył na zimę dziesięciolecia, to pewnie się zawiedzie. Synoptycy podają, że najbliższa zima będzie najprawdopodobniej zbliżona do tych z poprzednich lat. Będziemy mieć zatem sporo stosunkowo ciepłej i deszczowej aury, którą co jakiś czas będzie przeplatać śnieg i mróz.

W okolicach Sylwestra i świąt Bożego Narodzenia przewiduje się temperaturę w granicach od -4 do 4 stopni Celsjusza. To pozwala przypuszczać, że czeka nas kolejne świętowanie bez śniegu za oknami.

Specjaliści z Accuweather podają, że najbliższa zima zagwarantuje dość stabilną pogodę. Raczej nie będziemy musieli obawiać się nagłych załamań aury w postaci nieprzewidzianych śnieżyc czy gwałtownych spadków temperatury.

Zima 2020/2021. Będzie dość ciepło

Przewidywania specjalistów wskazują na to, że czeka nas łagodna zima. Ma być nawet delikatnie cieplej niż w poprzednich latach. Czy te spekulacje się sprawdzą? Czas pokaże. Trzeba spoglądać na nie z przymrużeniem oka, mając na uwadze to, iż prognozy długoterminowe mają duży margines błędu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić