Zakazane zimą. Owoce, które powinny zniknąć teraz z naszego menu

331

Późną jesienią i podczas zimowych miesięcy szczególnie powinniśmy dbać o odporność naszego organizmu. W tym celu warto włączyć do codziennej diety owoce bogate w cenne witaminy i minerały. Nie każde jednak powinniśmy spożywać o tej porze roku.

Niektórych owoców nie powinniśmy jeść zimą
Niektórych owoców nie powinniśmy jeść zimą

Banan to jeden z najpopularniejszych owoców, który występuje w naszym jadłospisie przez cały rok. Eksperci żywieniowi twierdzą, że w zimie należy ograniczyć jego spożywanie z powodu dużej zawartości cukru. Jedzenie bananów szybko zaspokaja nasz głód, jednak w tym przypadku uczucie sytości jest krótkotrwałe.

Zaraz po zjedzeniu będziemy znowu głodni, co sprzyja tyciu. Jest to niebezpieczne szczególnie zimą, kiedy nasza aktywność fizyczna nie jest tak wzmożona, jak w pozostałych porach roku. Warto również zwrócić uwagę, że w banany są bogatym źródłem potasu. Spora ilość tego pierwiastka ma wpływ na termoregulację organizmu, co może powodować nadmierne pocenie się.

W zimowych miesiącach, szczególnie podczas okresu świątecznego na naszych stołach często goszczą owoce cytrusowe. Dietetycy ostrzegają, że pomarańcze, mandarynki lub inne cytrusy mogą wychładzać nasze ciało, dlatego korzystniejsze dla zdrowia jest spożywanie ich, gdy jest ciepło. Dotyczy to również kiwi.

Kolejnymi owocami, po które lepiej sięgać latem są truskawki. Zimową porą, wiele osób ma nieodpartą ochotę na zasmakowanie tych soczystych owoców. Mimo tego, że kuszą nas swoim apetycznym wyglądem, to nie idzie on w parze z ich odżywczymi walorami. Zimną do uprawy tych owoców bardzo często wykorzystuje się szkodliwe dla naszego organizmu pestycydy i sztuczne nawozy.

Autor: KAM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić