Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Dramat w Piotrkowie Trybunalskim. Pielęgniarki nie przyjęto do szpitala. Nie żyje

20

Tragedia rozegrała się w województwie łódzkim. Pielęgniarka zgłosiła się na szpitalny oddział ratunkowy. Jej objawy mogły wskazywać na zarażenie koronawirusem. Po wypisaniu stan 48-latki uległ gwałtownemu pogorszeniu. Kobieta osierociła dwoje dzieci.

Dramat w Piotrkowie Trybunalskim. Pielęgniarki nie przyjęto do szpitala. Nie żyje
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, NurPhoto , Contributor)

Według ustaleń TVN 24 kobieta w chwili zgłoszenia na SOR była w trakcie leczenia kardiologicznego. Pielęgniarka w przeszłości przeszła również zawał serca. Jak poinformowała lekarzy, doświadczała poważnego osłabienia i duszności.

Koronawirus. Nie żyje 48-letnia pielęgniarka z Piotrkowa Trybunalskiego

Mimo poważnego stanu 48-latki lekarze podjęli decyzję o odesłaniu kobiety do domu. Jak argumentowali, pacjentka potrzebuje hospitalizacji, ale nie jest nagłym przypadkiem. Pielęgniarka miała czekać, aż nadejdą wyniki jej testu na koronawirusa, a dopiero później podjąć leczenie.

W trakcie oczekiwania na wyniki testu 48-latka zaczęła czuć się coraz gorzej. Ostatecznie do pielęgniarki wezwano karetkę pogotowia, jednak pomoc nadeszła zbyt późno i kobieta zmarła. Osierociła dwie córki, z czego młodsza ma zaledwie siedem lat.

Zobacz także: Zobacz też: Dyrektor szpitala: "Personel nie może być wymęczony"

Rodzina zmarłej pielęgniarki winą za jej śmierć obarcza personel szpitala w Piotrkowie Trybunalskim. Jak dowodzi starsza córka 48-latki, lekarze dopuścili się zaniedbania, wypisując pacjentkę do domu.

Błędem lekarza było to, że pozwolił ją wypisać ze szpitala. To badanie, które miała zrobione w szpitalu, pokazywało, że jest w trakcie zawału. Współczynnik troponiny ciągle rósł – wyjaśnia starsza córka zmarłej, cytowana przez TVN 24.

Rzecznik Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim odniósł się do tragicznej śmierci 48-latki. Jak jednak twierdził w oświadczeniu, stan pacjentki nie wymagał natychmiastowej pomocy, więc miała zostać przyjęta do szpitala w ciągu kolejnych trzech dni. Takie działania były rzekomo zgodne z procedurami. Sprawą zajął się łódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić