Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Koronawirus wywołał atak serca. "Czarna dziura" w komórkach

26
Podziel się:

Shelby Hedgecock z USA zachorowała na COVID-19 w kwietniu. Stan kobiety był na tyle poważny, że 29-latka trafiła do szpitala. Odczuwała m.in. silny ból w klatce piersiowej, który nie należy do typowych objawów zarażenia koronawirusem. Okazało się, że wirus trwale uszkodził jej serce.

W wyniku zarażenia koronawirusem Shelby Hedgecock doznała trwałego uszkodzenia serca
W wyniku zarażenia koronawirusem Shelby Hedgecock doznała trwałego uszkodzenia serca (Instagram.com)

Kiedy Shelby Hedgecock zgłosiła bóle klatki piersiowej, lekarz opiekujący się 29-latką podłączył ją do kardiomonitora. Zlecił również wykonanie badań krwi pacjentki. Jak się okazało, w konsekwencji COVID-19 Hedgecock przeszła atak serca.

Nigdy nie myślałam, że w wieku 29 lat będę musiała martwić się atakiem serca – przyznała Shelby Hedgecock w rozmowie z "Yahoo News".

Koronawirus może uszkodzić serce. Negatywne konsekwencje COVID-19

Lekarz Shelby Hedgecock skierował ją do kardiologa, który potwierdził u niej nieregularne tętno serca. U 29-latki wystąpiły również stan zapalny oraz zaburzenie liczby płytek krwi.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus. Posłanka pokazała poranione ręce córki. Czy dzieci muszą używać płynu do dezynfekcji? Lekarz wyjaśnia wątpliwości

Według ustaleń CNN objawy COVID-19 powoli ustępują u Shelby Hedgecock. 29-latka jest zarażona koronawirusem już od pięciu miesięcy. Przed zakażeniem cieszyła się dobrym stanem zdrowia i nie zmagała z żadnymi chorobami współistniejącymi.

Przed COVID-19 nie miałam żadnych problemów – żadnych wcześniejszych schorzeń, żadnych problemów z sercem. Potrafię poradzić sobie z utratą smaku i zapachu, potrafię walczyć z wyniszczającym zmęczeniem, ale serce musi znieść naprawdę wiele – przyznała Shelby Hedgecock w rozmowie z "Yahoo News".

Na temat przypadku 29-latki zabrał głos dr Ossama Samuel. Kardiolog ze szpitala Mount Sinai w Nowym Jorku potwierdził, że miał wcześniej do czynienia z pacjentami, u których koronawirus doprowadził do zapalenia mięśnia sercowego. Takie dolegliwości występowały nawet już po tym, gdy chory został uznany za wyleczonego.

Najbardziej zagrożoną grupą według dra Samuela są sportowcy. Często nie zdają sobie sprawy, że koronawirus mógł dokonać spustoszeń w ich sercach i decydują się na forsowne ćwiczenia. Problem dotyczy nawet osób, u których COVID-19 miał łagodny przebieg. Spustoszenia były na tyle poważne, że naukowcy dostrzegali "czarne dziury" w komórkach zaatakowanych przez wirusa.

W zakażonych komórkach była czarna dziura. Obecnie obserwujemy ludzi, którzy trzy miesiące po COVID mają zapalenie osierdzia lub zapalenie mięśnia sercowego – wyjaśnia dr Ossama Samuel ("Yahoo News").

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(26)
Analityk
2 lata temu
to znaczy ze ten wirus był w 2016,2017,2018 i w 2019
ddd
2 lata temu
koronawirus to najlepsza zasłona dymna od wieków - zastąpił wszystkie możliwe choroby przez co nie leczy się chorób prawdziwych, ''spowodował'' kryzys gospodarczy itp. itd.
hgw
2 lata temu
Cierpiętnicy potrzebni są by uwiarygodnić zamordyzm . Bez nich to tak jak las bez drzew .
feeed
2 lata temu
Ludzie, żryjcieżesz tę witaminę C i B. Nie palnie tytoniu i marihuany, nie pijcie wódki, nie ćpajcie ... nie będziecie chorować.
lekarz
2 lata temu
Nie ma ludzi zdrowych są tylko nie zdiagnozowani.
mark
2 lata temu
Potknął sie człowiek na peronie. wpadł pod pociąg i umarł na covid :). Takie informacje powinnisscie zamiewszczać żeby kazdy osioł zrozumiał a nei tylko niektórzy.
mark
2 lata temu
Chodzenie w maseczce powoduje znmniejszone usuwanie CO2 z płuc które się rozchodzi po ciele i powoduje aglutynacje krwinek co przyczynia się do zawału.
Anka
2 lata temu
Ludzie mają kiepskie zdrowie. Bezgranicznie wierzą wykształconym w sponsorowanych przez fundację Rockefellera uczelniach lekarzom. Od pierwszych godzin życia traktowani są szczepionkami. Później dochodzą antybiotyki i inne szkodliwe leki. Do tego dołóż tryb życia i odżywianie śmieciowym żarciem i masz dożywotniego pacjenta, którego czepiają się wszystkie choroby.
jarko
2 lata temu
Bójcie się! PS. Taki przypadek to prawdziwy skarb dla tzw. mediów.
Nickey
2 lata temu
Stop plandemii. Stop manipulacji.
no tak
2 lata temu
niedługo napiszą, że koronawirus odpowiada za deszcze jesienią i śnieg zimą
obywatel
2 lata temu
każa się szczepić.Szczepionek brak,brak i brak.Lekarze nie przyjmuą.Porady przez telefon.Co robić .Panie prezydencie panie i panowie w rządzie co robić.Bardzo sie boję dalszego życia i kłopotów z wirusem.
przodownicy
2 lata temu
Takie cuda tylko w USA,tam wszystko musi być pierwsze
przodownicy
2 lata temu
Takie cuda tylko w USA,tam wszystko musi być pierwsze
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić