Zemdlał w szpitalu. Dostał mandat

268

Do kuriozalnej sytuacji doszło w Gdańsku. Pan Lech zasłabł podczas badań w szpitalu, przez co jego wizyta w placówce się przedłużyła. Po wyjściu mężczyzna dowiedział się, że wlepiono mu mandat za parkowanie. Mało tego, urzędnicy nie chcą cofnąć nałożonej na pacjenta kary.

Zemdlał w szpitalu. Dostał mandat
Zemdlał w szpitalu. Dostał mandat. Zdj. ilustracyjne (Google Maps)

Pan Lech opisał swój problem na antenie Polsatu. Mężczyzna poinformował, że miał zaplanowaną rutynową wizytę u kardiologa w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku.

Na miejsce przybył samochodem, który zostawił na płatnym parkingu. Choć zwykle jego wizyty u specjalisty przebiegały sprawnie, mężczyzna opłacił postój na 1,5 godziny na wypadek, gdyby badanie miało się przedłużyć.

Zemdlał w szpitalu. Dostał mandat

Niestety, podczas wizyty w placówce pan Lech nagle zasłabł. Lekarze postanowili zostawić go na obserwacji i wykonać dodatkowe badania. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i pacjent opuścił szpital po kilku godzinach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wyprzedził radiowóz na skrzyżowaniu. Policjanci nie mieli litości

Na parkingu jednak mężczyźnie ponownie zabrakło tchu, lecz tym razem nie z powodu problemów kardiologicznych. Pan Lech znalazł za wycieraczką swojego samochodu mandat opiewający na 200 zł za nieopłacone parkowanie.

Pan Lech postanowił odwołać się od tej decyzji - w końcu sytuacja miała charakter losowy i związany z jego stanem zdrowia. Gdyby miał możliwość dopłacenia za postój, z pewnością by tego dokonał. Był jednak nieprzytomny.

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni, który odpowiada za wystawianie mandatów za nieopłacone parkowanie, nie uważa, że problemy zdrowotne kierowców powinny stanowić dla nich taryfę ulgową. Prośba pana Lecha o anulowanie kary została odrzucona.

Nie mamy możliwości odstąpienia od egzekwowania opłaty - odpowiedział krótko Patryk Rosiński z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić