Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Lubuskie. "Nawiedzona" droga pójdzie do remontu

31

Na "nawiedzonej" drodze wojewódzkiej nr 321 między Przyborowem a Siedliskiem (woj. lubuskie) często dochodzi do niebezpiecznych wypadków. Wśród okolicznych mieszkańców krąży legenda, że sprawcami dramatów są duchy.

A car in the night forest road. A forest lit by car light. Autumn time. Orange and blue colors
A car in the night forest road. A forest lit by car light. Autumn time. Orange and blue colors (iStock.com)

Droga nr 321 między Przyborowem a Siedliskiem cieszy się złą sławą. Są tacy, którzy wierzą, że jest nawiedzona. To ponoć duchy sprawiają, że dzieje się na niej tak wiele niebezpiecznych wypadków.

Dochodzi tam do wielu zdarzeń drogowych. Ten temat jest przez okolicznych mieszkańców znany. Mówię to z przymrużeniem oka, ale wokół drogi urosła legenda, że te wypadki powoduje duch. Ktoś nagrał filmik, na którym pojawiła się taka mglista smuga. Postanowiłem w tym roku postarać się o remont - powiedział w rozmowie z „Gazetą Lubuską” Marcin Kula, radny powiatowy z Siedliska.

Nagranie, o którym mowa, pojawiło się w 2010 roku w serwisie YouTube. Autor sfilmował swoje cinquecento leżące bokiem tuż obok szosy. Mniej więcej w połowie nagrania widać białą poświatę przypominającą sylwetkę człowieka.

Film nagrany zaraz po wypadku samochodowym. Przy nagrywaniu nie było żadnej zjawy! - zapewnia pod nagraniem autor.

Rzekomo nawiedzona szosa jest miejscem licznych wypadków. Ostatni, motocyklowy, miał miejsce w sierpniu. Często też była zalewana podczas powodzi. Jest bardzo niebezpieczna, ale raczej ze względu na swoją konstrukcję i liczne zakręty.

We wrześniu ogłoszono, że pechowa droga zostanie odremontowana. Zostaną wyprofilowane pobocza, poprawiona cała jej konstrukcja, a także położona nowa nawierzchnia.

Zobacz także: Zobacz też: Rosjanie odkryli 5 nowych wysp. To powód do przerażenia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić