Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

List sprzed 112 lat znaleziony podczas remontu. Ujawniono treść

19

Podczas remontu na Montclair State University w New Jersey znaleziono 112-letni list. Pozostawili go robotnicy, którzy wznieśli budynek.

List sprzed 112 lat znaleziony podczas remontu. Ujawniono treść
(Youtube.com)

Jeden z pracowników remontujących uniwersytet w New Jersey znalazł list w butelce po piwie. Podczas skuwania kolejnych warstw muru usłyszał tłuczenie szkła. W małym otworze zrobionym w cegłach znajdowała się butelka z listem.

List pozostawili robotnicy, którzy wznieśli oryginalny budynek. Podczas jednej z przerw w pracy postanowili zostawić krótka notatkę, dla przyszłych pokoleń.

To potwierdzenie, że ten mur został zbudowany przez dwóch murarzy z Newark, NJ Williama Hanly'ego i Jamesa Lennona, członków 3 BMIU Ameryki - czytamy w liście z 3 lipca, 1907.

Zobacz także: Zobacz także: List z czasów zimnej wojny. Niezwykłe odkrycie u wybrzeży Alaski

Urzędnicy uniwersytetu spędzili kilka tygodni, dowiadując się więcej o mężczyznach, którzy zostawili notatkę. W spisie z 1920 r. znaleźli 33-letniego Williama J. Hanly'ego, który mieszkał na Central Avenue w Newark. Odnaleźli także murarza Jamesa Lennona, urodzonego około 1875 r. Ten również mieszkał w Newark.

Uniwersytet stara się teraz znaleźć osoby spokrewnione z mężczyznami. Niestety jak dotąd nie wpadli na żaden trop. List, butelka oraz inne przedmioty znalezione podczas remontu mają być wystawione w odnowionym budynku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić