REKLAMA
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Aldona Brauła09.10.19 (09:42)

Zabito dowódcę Al-Kaidy. Przypadkiem zginęło 40 cywili

Dowódca Al-Kaidy, Asim Omar, został zabity podczas amerykańsko-afgańskiego nalotu na kryjówkę talibów w Helmandzie. W wyniku ataku zginęło 40 cywili, którzy bawiły się na pobliskim weselu.
All India Radio News / Twitter

Siły afgańskie zabiły czołowego dowódcęAl-Kaidy. Narodowa Dyrekcja Bezpieczeństwa Afganistanu ujawniła, ze operacja została przeprowadzona wspólnie z USA. Doszło do niej 23 września w prowincji Helmand.

Asim Omar został zabity wraz z sześcioma innymi terrorystami z organizacji. Omar był szefem operacji przeprowadzanych w Azji Południowej.

REKLAMA

Podczas nalotu zginęło 22 bojowników talibskich, a 14 kolejnych aresztowano. Kilku z nich było cudzoziemcami, pochodzili m.in. z Pakistanu i Bangladeszu.

Zobacz także: "Amerykański talib" wychodzi na wolność. Chce zamieszkać w Europie

Dom wykorzystywany przez talibów sąsiadował z domem młodej kobiety, która akurat wychodziła za mąż. Przypadkowo zabito około 40 cywili uczestniczących w jej weselu. Większość zabitych na weselu to kobiety i dzieci. 12 osób zostało rannych, przewieziono je już do szpitala. Lokalni urzędnicy zapewniają, że był to nieszczęśliwy wypadek.

Jesteśmy zasmuceni i zdruzgotani, słysząc, że ludność cywilna straciła życie w wyniku incydentu w Helmandzie. Prezydent Ghani wielokrotnie wzywał do zachowania dodatkowych środków ostrożności podczas prowadzenia operacji wojskowych – powiedział rzecznik prezydenta Afganistanu.

Pułkownik Sonny Leggett, rzecznik sił USA w Afganistanie, powiedział, że niektórzy z weselników zostali zabici przez talibów, którzy zdetonowali kamizelki samobójcze. ONZ niedawno pokazało raport z działań Afganistanu i USA. Stwierdzono w nim, że w ciągu pierwszych miesiącu 2019 roku podczas ich działań zginęło 717 cywilów i 680 zostało rannych. Jest to wzrost o 31 procent w porównaniu z tym samym okresem w 2018 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij