Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

"Złoty pociąg" odjeżdża. Odkrywcy mają wielki kłopot

403
Podziel się:

Legendą "złotego pociągu" żyje niemal cała Polska, ale czym bliżej prac ziemnych, tym więcej problemów. Jest już odpowiedni sprzęt, są ludzie i projekt, ale nie ma zgody urzędników. Wszystko przez tony papierów.

"Złoty pociąg" odjeżdża. Odkrywcy mają wielki kłopot
(East News, Reporter)

*Pierwotny plan wydobycia „złotego pociągu” na przełomie lutego i marca nie dojdzie do skutku. *Brakuje szeregu dokumentów tj. zgody kolei, właściciela części terenu, konserwatora zabytków oraz innych urzędów. Jak bez nich wykopać słynne znalezisko? - Nie da się – odpowiada Piotr Koper, jeden z odkrywców.

Gdybym nie był optymistą, to nie rozmawialibyśmy teraz. Nie poddamy się. Może to będzie trwać dłużej. Może to będzie wyglądało inaczej, niż na początku sobie zakładaliśmy, ale na pewno doprowadzimy sprawę do finału – powiedział.

Mężczyźni mają wrażenie, że zderzyli się z wielką biurokratyczną ścianą. Na miejscu trzeba będzie wyciąć kilkadziesiąt drzew, a czas na to jest tylko do końca marca. Sytuacja wydaje się być bardzo trudna, ale nie beznadziejna. Autorzy zgłoszenia muszą w pierwszej kolejności zdobyć zgodę od Polskich Linii Kolejowych.

Przygotowujemy porozumienie, w którym zawarte zostaną zasady bezpiecznego prowadzenia prac, bez zmian w kursowaniu pociągów. Określona będzie także rola tych instytucji, które zgodnie z prawem, powinny być włączone w proces poszukiwań – powiedział Radiu Wrocław rzecznik spółki PLK, Mirosław Siemieniec.

Nie wiadomo, czy uda się wygrać z biurokracją przed wakacjami. Problemem mogą być także koszty, które szacowane są już teraz na 120-140 tysięcy złotych. Piotr Koper powiedział, że skala pomocy od obcych ludzi jest niespotykana.

Wytworzyła się bardzo pozytywna, społeczna akcja związana z pociągiem. Ludzie zgłaszają się, żeby nam pomagać – dodał.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(403)
POSĄG
6 lat temu
W POZNANIU KSIĄDZ POSTAWIŁ BEZ ZEZWOLENIA OGROMNY POSĄG PANA JEZUSA I JAK SIE ZROBIŁA AFERA TELEWIZJA SIE ZJAWIŁA TO POWIEDZIAŁ ZE TO SA MATERIAŁY BUDOWLANE BO NIE POSTAWILI POSĄGU NA POSTUMENCIE, WIEC TEN POSĄG NIE JEST POSĄGIEM( CYTUJE DOKŁADNIE SŁOWA KSIEDZA) WIEC BEZ POZWOLENIA MATERIAŁY BUDOWLANE DO DZISIAJ SA TAM GDZIE BYŁY,
bucek
6 lat temu
MYSLELI ZE NA KOLEJI MAJA PO KOLEJI
moje zdanie
7 lat temu
Chłopaki trafiły najgorzej jak można ..nigdzie nie ma tylu nakazów i zakazów jak u nas..p.s. Choć dzieki temu, że sprawa jest głośna...nie siedzą w więzieniu...
KAZIK
7 lat temu
JESTEM PRZEKONANY, ŻE JESZCZE DŁUGO,DŁUGO A MOŻE I NIGDY ŻYDZI NIE POZWOLĄ TEGO POCIĄGU WYDOBYĆ.ZA DUŻO ICH JEST W POLSKIM RZĄDZIE ,SEJMIE I SENACIE.PIASTUJĄCYCH WYSOKIE STANOWISKA NA URZĘDACH.
Kemp
7 lat temu
Na powierzchni biurokracja, a pod ziemią, ktoś już pewnie z boku kopie
m
7 lat temu
Panowie zrzeknijcie się znaleźnego i zaraz odkopią bez problemów :)
wist..
7 lat temu
BIUROKRACJA GÓRĄ.
krzzak11
7 lat temu
będą kłody pod nogi,bo załatwiane drogą oficjalną i urzedasy nie dostaną w łapę
Stiopa
7 lat temu
Jak pociag ze złotem to w Poliakach jest moc. Tak jak do dopłat z UE, 500+, socjal w Wielkiej Brytanii i zasiłki. Do roboty nieroby z kraju z przyszlej Zachodniej Rosji.
ASDIK
7 lat temu
RYZYKO TRZEBA PONOSCI TAK JAK WRESZCIE MOZE UDA SIE WYDOBYWAC RUDY RZADKICH METALI W SUWALKACH DLA DOBRA POLSKI I INTERESU EUROPY ZACHODNIEJ I PRZEMYSLU ZBROJENIOWEGO EUROPY CELEM BEZPIECZENSTWA DOSTAW.WTEDY SUWALSZCZYZNA BYLA BY TWIERDZA POD NOSEM KALININGRADU .TAKI MALY SZACH MAT NA WIKINGOW -RUSKOW W OBWODZIE .SAMODZIELNE WOJEWODZTWO KONKRETNIE UZBROJONE WIADOMO W CO!!W ATOM!!
asdik
7 lat temu
prezydent niech poruszy skałe .jego zarzadzenie wystarczy spkojnie to do tej osoby trzeba uderzac dopoki inni mu nie uargumentuja negatywnie a byc moze juz to zrobili.korzyscia Niemiec i Polski jest odkrycie tego co tam jest
przewidujacy
7 lat temu
sprawa jest bardzo prosta.Pociag odnalezli ci co nie powinni.
Bogdan
7 lat temu
Ta banda s@u@wysynów z PKP też jest w układzie hamulcowym. Kiedy to się skończy?
Maxi
7 lat temu
pociag jest, ale nie pozwola go ruszyc bo niemcy zabronili
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić