Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Tomasz Wiślicki
|
aktualizacja

Zmienili wygląd legendarnej czekolady

13
Podziel się:

Producent szwajcarskich czekoladek Toblerone, o charakterystycznym trójkątnym kształcie, podjął radykalną decyzję, która oburzyła fanów. Postanowił obniżyć wagę przysmaku, zwiększając odległości między kawałkami.

Zmienili wygląd legendarnej czekolady
(flickr.com, Colleen Galvin)

*Toblerone wydało oświadczenie w tej sprawie na Facebooku. *Firma wyjawiła, że z powodu wzrostu ceny składników, musiała zdecydować, czy podwyższyć cenę czekolad, czy trochę zmienić ich kształt. Zastosowano drugie rozwiązanie, obniżając wagę 400-gramowej czekolady do 360 g, a 170-gramowej do 150. Wielkość opakowania pozostała taka sama.

Klienci są jednak niepocieszeni. Zaatakowali producenta czekolady na Facebooku, dopytując się, dlaczego produkt nie mógł zachować oryginalnego kształtu kosztem długości. Czują się oszukani, że odległość między czekoladowymi trójkątami, które można było w charakterystyczny sposób wyłamywać, jest teraz większa.

Kupujesz normalnie wyglądającą czekoladę, otwierasz, a w środku jest pół. Wygląda to strasznie - napisała jedna z fanek szwajcarskiego przysmaku.

Ta zmiana to kolejny znak, że zbliża się apokalipsa - żartował kto inny.

Czy nic już nie jest święte? Nie dziwię się, że fani zdenerwowali się na zmianę kształtu Toblerone - można przeczytać na Twitterze.

Przy okazji zmiany pojawiło się wiele odniesień do Brexitu. Producent czekolady wyraźnie jednak zaznaczył, że zmiana nie ma z nim nic wspólnego. To nie przeszkodziło jednak internautom wyprodukować okazjonalne memy.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(13)
asdadas
6 lat temu
Widzę że to już plaga...
Hehehe
6 lat temu
"Producent czekolady wyraźnie jednak zaznaczył, że zmiana nie ma z nim nic wspólnego" - Oczywiście, podobnie jak lot funta w dół na ryj :)))
Marysia
6 lat temu
Czyli teraz zamiast trójkątów czekolady będzię się jadło przerwę czekoladową w czekoladzie. I tak to zostal zachowany procentowo cukier w cukrze.
se
6 lat temu
walić ich, róbcie słodycze sami w domu, walić fabryki
gość
6 lat temu
piedoły jak zwykle
Mój nick
6 lat temu
ze dwa razy zjadłam prawdziwe Toblerone. To było dawno. Potem już tylko smak margaryny . Ni obchodzi mnie, ile jest w niej powietrza . Po prostu i tak nie tknę
smakosz
6 lat temu
Czyli to taka dobra zmiana:)
sda
6 lat temu
Niech sobie ja w dupę wsadzą, jak taką łaskę robią.
mbmnb
6 lat temu
Ci "fani" to jakieś półgłówki pozbawione smaku i węchu. Każdy ogarnięty konsument PRZEDE WSZYSTKIM już dawno zorientował się że TOBLERONE i tak już nie smakuje jak kiedyś, oryginalne. Od co najmniej paru lat TOBLERONE pozostaje już tylko PODRÓBĄ.
axel
6 lat temu
W Anglii w sklepach "Poundland" czyli w popularnym "funciaku" Toblerone 100 gram kosztuje 1 funta. W Polsce 6,99 zł. Funt=4,77zł.
fan andrutów
6 lat temu
fani czekolady dobre hehehehehe, a ty redaktorku jesteś fanem czego? pierogów czy możne pomidorowej, masz tok myślenia gimbazy 1 klasy
dasdas
6 lat temu
czyli mniej czekolady a wiecej powietrza w opakowaniu. Cena pewnie ta sama albo wyższa
Robert
6 lat temu
i znowu powod do demonstracji i skakania...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić