Jolie przerywa milczenie po 25 latach. "Trafiłam do pokoju Weinsteina"

97

Angelina Jolie oskarża Harveya Weinsteina o to, że ponad 20 lat temu miał próbować zmusić ją do seksu. Aktorka uciekła z jego hotelowego pokoju. Producent już ostro komentuje wyznanie gwiazdy.

Jolie przerywa milczenie po 25 latach. "Trafiłam do pokoju Weinsteina"
Angelina Jolie oskarża Harveya Weinsteina (Getty Images)

Angelina Jolie już nie ukrywa, że Harvey Weinstein próbował ją wykorzystać. Aktorka po latach zdecydowała się znacznie bardziej wprost powiedzieć o sytuacji, jaka spotkała ją, gdy miała zaledwie 21 lat. W wywiadzie dla "Guardiana" Jolie wyznała, że pewnego dnia trafiła do pokoju hotelowego Harveya Weinsteina, a producent próbował nakłonić ją do seksu.

Z pokoju uciekła, nie zrobiła szumu wokół sytuacji, wmawiając sobie, że skoro uciekła i do napaści ostatecznie nie doszło, to nie powinna nagłaśniać sprawy. Mówiła o tym jednak swoim partnerom. Brad Pitt, wiedząc o tym, że Weinstein w przeszłości próbował napaść na jego żonę, i tak chciał pracować z producentem przy filmach.

Zobacz także: Zobacz też: Przestępstwa seksualne w show-biznesie. Przykładów nie brakuje
Trzymałam się z daleka i ostrzegałam przed nim ludzi. Pamiętam, jak mówiłam Jonny'emu, mojemu pierwszemu mężowi, który świetnie się zachował, aby rozgłaszał to innym facetom - nie pozwól dziewczynom iść z nim sam na sam - mówiła Jolie w wywiadzie.

Harvey Weinstein szybko skomentował medialne doniesienia. Skazany za molestowanie i gwałty producent wydał krótkie oświadczenie prosto z więzienia.

Nigdy nie było napaści i nigdy nie było próby napaści - twierdzi producent.

Producent podkreśla, że słowa Angeliny są "bezczelnie nieprawdziwe".

Jesteś Angeliną Jolie, jestem pewien, że każdy mężczyzna i kobieta na świecie są tobą zainteresowani. Czy w takim razie cały świat cię napastuje? – rzuca.

Weinstein upiera się, że Jolie mówi o sytuacji sprzed 25 lat tylko po to, by wypromować swoją najnowszą książkę. Mowa o publikacji "Znaj swoje prawa i domagaj się ich: Przewodnik dla młodzieży", która ukaże się 5 października. Warto jednak przypomnieć, że Jolie była jedną z pierwszych aktorek, które jako pierwsze opisywały traumatyczne doświadczenia z producentem.

Autor: MD
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić