aktualizacja 

TVP już bez Kurskiego. Jest decyzja Rady Mediów Narodowych

228

Na pierwszym posiedzeniu Rady odwołano ze stanowiska dotychczasowego prezesa. Jak się później okazało, Kurski definitywnie pożegna się z TVP dopiero jesienią. W tej sprawie interweniował sam Kaczyński.

TVP już bez Kurskiego. Jest decyzja Rady Mediów Narodowych
(PAP, Tomasz Gzell)

Decyzję o zwolnieniu Jacka Kurskiego podjęła dopiero co utworzona Rada Mediów Narodowych. Wniosek o odwołanie Kurskiego złożyła Joanna Lichocka - ogłosiła Informacyjna Agencja Radiowa. Nowy prezes TVP ma zostać wybrany 15 października. W najbliższych dniach rozpisany będzie konkurs na to stanowisko.

Tak wyglądały pierwsze reakcje w sieci:

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

*P.o. prezesa TVP miała zostać Małgorzata Raczyńska". * Taką informację początkowo podał branżowy miesięcznik "Press. To mocno związana z PiS była dziennikarka, która przez ostatnie lata prowadziła dla tej partii kanał internetowy. Od lutego pełni funkcję doradczą przy zarządzie TVP. Przez pewien czas była wcześniej dyrektorem telewizyjnej "Jedynki", bezskutecznie próbowała swoich sił na listach PiS w wyborach do Sejmu.

Jednak po pewnym czasie media obiegła wiadomość o pozostaniu Kurskiego na stanowisku do jesieni. Przez ten czas ma pełnić obowiązki prezesa TVP.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zaskakującą wiadomość podał dopiero wieczorem dziennikarz "Rzeczpospolitej". Według niego pierwotną decyzję Rady Mediów Narodowych miał zalokować prezes Prawa i Sprawiedliwości - Jarosław Kaczyński, To właśnie dzięki jego wstawiennictwu odroczono wyrok na Kurskim i przedłużono okres sprawowania przez niego rządów w TVP.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Taką informację potwierdziła też dziennikarka "Faktu".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

RMN nie podała żadnego uzasadnienia swojej decyzji. Kurski na stanowisko szefa TVP został mianowany przez ministra skarbu w styczniu br. W poniedziałek 1 sierpnia przewodniczącym Rady został Krzysztof Czabański z PiS. Już wtedy zapowiadał, że to cały jej skład będzie podejmował decyzje w sprawie ewentualnych zmian w mediach publicznych. W Radzie Mediów Narodowych oprócz Czabańskiego zasiada obecnie pięcioro członków: Joanna Lichocka oraz Elżbieta Kruk (kandydatki PiS), Grzegorz Podżorny (zgłoszony przez Kukiz'15) oraz Juliusz Braun (zgłoszony przez PO).

Autor: Mateusz Kijek

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić