Aleksander Sławiński| 

Koronawirus. Rosja opublikowała listę 23 kluczowych produktów

18

Rosyjski rząd zatwierdził listę kluczowych dóbr, których sprzedaż będzie mogła być prowadzona w czasie walki z epidemią w kraju. Lista nie obejmuje produktów spożywczych.

Koronawirus. Rosja opublikowała listę 23 kluczowych produktów
(PAP, SERGEI ILNITSKY)

Rząd Rosji wprowadził w sobotę dekret, według którego firmy, które handlują przynajmniej jednym spośród 23 wymienionych produktów, będą mogły działać niezależnie od sytuacji epidemicznej.

Lista daje ciekawy wgląd w to, jakie towary są uważane za "kluczowe" w funkcjonowaniu społeczeństwa. Zawiera m.in. produkty dziecięce, mydło i inne środki czyszczące, lekarstwa i inne produkty medyczne, produkty dla zwierząt, benzynę, materiały budowlane części samochodowe, elektryczne, czasopisma, zapałki i świeczki czy tytoń.

Władze regionalne będą miały dodawać do listy kolejne produkty, w zależności od przebiegu epidemii na ich terytorium. Rosja jest krajem, w którym szerzenie się COVID-19 nadal przebiega względnie powoli.

Koronawirus w Rosji

Jednak w ciągu ostatnich dni sytuacja w kraju się pogarsza. W niedzielę mer Moskwy Siergiej Sobianin oświadczył, że epidemia "weszła w nową fazę". W samej stolicy Rosji potwierdzono już tysiąc przypadków zakażenia koronawirusem.

Okropny przykład Włoch, Hiszpanii, a nawet Nowego Jorku, gdzie codziennie umierają setki osób, stoi nam przed oczami - dodał Sobianin.

W całej Federacji Rosyjskiej odnotowano już 1500 przypadków koronawirusa, z czego osiem zakończyło się śmiercią. W ostatnich dniach dzienna liczba zakażeń szybko rośnie.

Zobacz także: Syberyjskie zakonnice walczą z koronawirusem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić