Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Są pierwsze konsekwencje słów Magdaleny Ogórek

267
Podziel się:

- Zapadła decyzja, że Sojusz Lewicy Demokratycznej nie będzie przyjmował zaproszeń do programów prowadzonych przez Magdalenę Ogórek - potwierdza w rozmowie z WP lider tego ugrupowania Włodzimierz Czarzasty. To reakcja na piątkowy wpis dziennikarki TVP na Twitterze.

Magdalena Ogórek
Magdalena Ogórek (East News, STANISLAW KOWALCZUK)

Polityk lewicy Marek Borowski skrytykował ostatnio postawę ministra Jarosława Gowina, który głosował za ustawą o Sądzie Najwyższym. - Minister Gowin wyjaśnił, że on wprawdzie głosował za, ale siedział wtedy, kiedy wszyscy wstali i bili brawo. To jest bardzo poważne znamię oporu. Gdzieś wyczytałem i wydaje mi się, że to oddaje istotę sprawy, że trudno stać, jak się nie ma kręgosłupa - ironizował senator Borowski.

Na jego słowa szybko zareagowała dziennikarka TVP Magdalena Ogórek. "Czy oznaką kręgosłupa jest zmiana nazwiska z Berman na Borowski?" - zapytała. Zasugerowała tym samym, że zmiana nazwiska wynikała z próby odcięcia się od komunistycznej przeszłości ojca Marka Borowskiego, Wiktora Borowskiego (pierwotnie Arona Bermana).

"Kiedy wydaje się, że niżej nie można już spaść, ktoś puka od dołu w dno.Okazuje się,że to Pani Magda Ogórek. A nazwiska nie zmieniałem" - skomentował zarzuty dziennikarki Marek Borowski.

W tym momencie do dyskusji włączyli się inni, w tym politycy PiS, PO i Nowoczesnej - o czym pisaliśmy TUTAJ. Głos zabrał również przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty. "Do dziś za Pani wypowiedzi się wstydziłem (bo SLD zrobiło fatalny błąd). Ale dzisiejsze Pani słowa o @MarekBorowski są po prostu obrzydliwe" - ocenił, a przypomnijmy, że jeszcze w 2015 roku Ogórek startowała z list tej partii w wyborach prezydenckich.

W szeregach partii zapadła również bardzo poważna decyzja. "Oświadczam, że SLD nie przyjmie żadnego więcej zaproszenia do #StudioPolska. Nawet, z przykrością, przy współprowadzącej p. red. Katarzyna Matuszewska. Wypowiedź red. Jacka Łęskiego jest, podobnie jak wypowiedź p. Ogórek, jednoznacznie dyskwalifikująca go z grona ludzi przyzwoitych" - poinformowała na Facebooku rzeczniczka SLD Anna-Maria Żukowska.

Skąd odwołanie do innego z prowadzących program #StudioPolska dziennikarza TVP Jacka Łęskiego? Chodzi o ten wpis:

Czy decyzja SLD to wynik ataku Ogórek na Borowskiego, czy również wcześniejszych słów dziennikarki TVP? - Nie chcę krytykować pani Ogórek, ale myślę, że jej ostatnie słowa przelały czarę głupoty - komentuje w rozmowie z WP Włodzimierz Czarzasty. Jak dodaje, "Marek Borowski powinien usłyszeć przeprosiny, ale raczej nie ma co liczyć na taką refleksję".

Kim był Aron Berman?

Ojciec Marka Borowskiego (Wiktor Borowski) był wieloletnim działaczem komunistycznym. Jeszcze przed wojną należał do Komunistycznej Partii Polski, a w czasie wojny uczestniczył w obronie Warszawy. Później działał w Polskiej Partii Robotniczej i był delegatem na zjazdach PZPR. Po wojnie pracował jako dziennikarz "Życia Warszawy" i "Trybuny Ludu".

Marek Borowski również działał w PZPR. Do partii wstąpił w 1967 roku, ale po roku, z powodu zaangażowania w protesty marca 1968 został z niej usunięty. Wrócił w 1975 pozostając w PZPR aż do jej rozwiązania. Po 1989 roku był m.in. wiceministrem rynku wewnętrznego, ministrem finansów, marszałkiem Sejmu oraz senatorem.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(267)
.........
2 lata temu
PRAWDA W OCZY KOLE JA NIE WSTYDZE MOJEGO RODU
głupi
2 lata temu
Ta flądra jeszcze pracuje w telewizji Kurskiego? Przecież on ma zatrudniać tylko przyzwoitych a nie upadłe istoty w nocnych koszulach!
Jurek
4 lata temu
Niezła jest
cde
5 lata temu
SLD powinna już dawno przejść w niebyt.
max
5 lata temu
Jak to się mówi na sprzedajne panie i to te na rowie, - też w polityce? Bo że blondynka to gołym okiem widać
Mój nick
5 lata temu
I zobaczcie jak obcy rządzą nami. Spróbujcie tak w Izraelu!
Mizeria z ......
5 lata temu
Pani Ogórek, udaje Pani, że nic to pani nie dotyka. Kłamie Pani. Ja wiem ... my wiemy. Proszę o tym pamiętać codziennie przy goleniu. Ogórek to warzywo czy owoc? To jest problem, nie nazwisko Pana Marka Borowskiego.
ola
5 lata temu
ale vagina to kisielek
kiszony
5 lata temu
królowa ameb
andi
5 lata temu
mam pytanie co to jest SLD bo myślałem że ten (po)twór już nie istnieje a to leśne dziadki a raczej pradziadki jeszcze podnoszą głowę a powinni złożyć się na nowy sweterek dla niejakiego czarzastego.
stefan
5 lata temu
czyli co złe pytanie do borowskiego ??? w czym sie pomyliła ?????????
gość
5 lata temu
po co grzebać w cudzym życiorysie?czemu to ma służyć?lepiej się zając swoimi sprawami bo u pani teraźniejszość też nie wygląda krystalicznie jak piszą media ,ale czego się nie robi żeby zaistnieć czyimś kosztem,obrzydliwe jest to co co pani zrobiła!!
GOść
5 lata temu
O co tyle hałasu o małego Bermana był żydem i nie ma się czego wstydzić tatuś dopasowywał się do czasów i Borowski na tym skorzystał . Tych z komunistycznych stron było na setki szkoda że nie wracają do prawdziwych nazwisk i korzeni . Ale wtedy wyszło by dlaczego mieszają i kto .
WStyd
5 lata temu
Ty Ogórek, jesteś jak prostytutka. za grosz godności, czy wstydu.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić