Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

To przez nich zginął najsławniejszy uchodźca. Jest wyrok

7
Podziel się

Wyroki czteroletniej kary więzienia usłyszeli w tureckim sądzie dwaj przemytnicy syryjskiego pochodzenia. Sprawa toczyła się w związku z utonięciem 5 imigrantów, w tym 3-letniego Aylana Kurdiego.

To przez nich zginął najsławniejszy uchodźca. Jest wyrok
(EAST NEWS/AP/FOTOLINK)
bEJUMVfV

Mężczyznom groziło do 35 lat więzienia. Mogliby dostać tak wysokie wyroki, gdyby udało się udowodnić, że ich zaniedbania bezpośrednio wpłynęły na śmierć transportowanych osób. Jednak z tego zarzutu zostali oni oczyszczeni i skazano ich jedynie za przemyt ludzi..

O tej śmierci głośno było na całym świecie. Aylan Kurdi to 3-letni chłopiec, którego ciało wypłynęło na plaży w kurorcie Bodrum w zachodniej Turcji. Jego zwłoki zostały odnalezione przez turystów. Zdjęcie ciała małego Syryjczyka obiegło i zszokowało cały świat. Pokazało też jak wielki dramat przeżywają uchodźcy próbujący dostać się z Syrii do Europy.

Wraz z chłopcem zginąła także jego matka i 5-letni brat. Łódź, którą próbowali dostać się do Grecji, poszła na dno. Za jej utonięcie przemytnicy obwiniają ojca braci, bo to on organizował odróż przez Morze Egejskie. Ten jednak odrzucił wszelkie oskarżenia - informuje TVP Info.

bEJUMVgy
KOMENTARZE
(7)
iyrxv
6 lat temu
zamknąc jego rodziców za to ze wepchneli go na łódz co za rodzice narazaja tak swojego syna
oip
6 lat temu
wodniacy twierdzą, że znając prądy morskie można wrzucić coś do wody, a wyrzucone zostanie w wybranym miejscu. Czego nie zrobią by poruszyć opinię europejską.Dziecko wyrzucone na brzeg popularnej plaży...
asddas
6 lat temu
Bzdura jak nic przecież były zdjęcia udowadniające że to Policja zaniosła chłopca na plaże i go tam położyła żeby zrobić zdjęcia i puścić to w eter. A ludzie robią aferę i myślą że chłopak utonął. BZDURA i manipulacja opinią publiczną.
bEJUMVgz
żenada!!!!!!!...
6 lat temu
po co wtapiać miliardy w te bezm... jeti i sprowadzać to tutaj nie lepiej zrobić porządek tam gdzie jest konflikt ?! widocznie ktoś to zaplanował w ten nie inny sposób i lizusy europejscy realizują to co zostało zaplanowane !!! i nich nikt mi nie mówi że nie można zrobić tam porządku !!!!!! a tak zabiera się nam chleb którego i tak mamy nie za dużo i daje się nierobą którzy biorą i wołają jeszcze ale pracować nie chcą a jeszcze rozrabiają , cieszmy się że u nas jest spokój bo w Niemczech jest tragedia oni wszystkich i wszystko mają w du... ale kasę chcą i już bo im się należy to nie tak powinno wyglądać !!
zdrajcy
6 lat temu
Co redaktorki usuwamy komentarze w najlepsze? Prawda piecze w otwór?
Tadeusz
6 lat temu
To znaczy że rząd Turcji zna tych przemytników i co ? Dzielą się zyskami z tego procederu ?
?
6 lat temu
a co Wy byście zrobili gdyby na lądzie śmierć Wam groziła na 99%, a gdzie indziej nie pod warunkiem, że tam byście dotarli? Nie ryzykowalibyście? Pytam też o to rzekomych zwolenników Jezusa, który BYŁ uchodźcą..
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić