#urodowytematdnia Oto 5 zapomnianych ziół dla urody

1/5

Podbiał pospolity

Podbiał pospolity
(Wikimedia Commons CC0)
0
0

Podbiał jest znany od dawna jako świetny lek na kaszel. Jednak ten mały, niepozorny kwiatek ma również dobroczynne działanie dla skóry. Wyciągi zarówno z kwiatów, jak i z liści, stosuje się do przemywania i okładów w przypadku poparzeń słonecznych.

Są również polecane do pielęgnacji cery tłustej. Wyciąg z podbiału pospolitego można tez stosować w celu leczenia wrzodów, wyprysków skórnych, odbarwień i odczynów rumieniowych skóry. Dobrze jest stosować kwiat podbiału w połączeniu z innymi ziołami.

2/5

Fiołek wonny

0
0

Ten uroczy kwiatek posiada silne właściwości oczyszczające. Dezynfekujące napary z fiołka wonnego pomagają w chorobach skóry i można je stosować zarówno do przemywania, jak i do picia. Napar z fiołka ma leczniczą moc w przypadku trądziku, wysypki alergicznej i przy zapaleniu skóry.

Oprócz naparów można stosować również olej fiołkowy. By go przyrządzić, należy zalać świeżo zebrane kwiaty olejem migdałowym i pozostawić na 6 tygodni w słonecznym miejscu. Taki olejek można z powodzeniem stosować nawet do pielęgnacji skóry dziecka.

3/5

Brzoza brodawkowata

0
0

Od wieków pito sok brzozowy w ramach wiosennej kuracji dla urody. Wierzono, że taki zabieg czyści krew, sokiem przemywano również skórę w celu wybielenia piegów. Obecnie występuje wiele brzozowych preparatów do pielęgnacji włosów i skóry głowy.

Niezwykle dobroczynne jest działanie kory brzozy. Wytwarza się z niej np. maść dziegciową, którą można stosować do leczenia łuszczycy. Z gałązek tego drzewa wytwarza się również preparat na ropny trądzik. Z kolei woda brzozowa stymuluje porost włosów.

4/5

Przywrotnik pospolity

0
0

Przewrotnik jest nazywany przyjacielem kobiet. Ma bowiem właściwości zwalczające różne dolegliwości ginekologiczne. Był również doceniany w kosmetyce: dodany do kąpieli lub użyty w formie kremu zmniejsza cellulit, uelastycznia, rozjaśnia i ujędrnia skórę.

Przewrotnik jest sprzymierzeńcem skóry w walce z upływającym czasem. Spłyca bowiem zmarszczki i blizny oraz pomaga usunąć plamy i odbarwienia na skórze. Napar z tej rośliny można zarówno pić, jak i dodawać do kąpieli, najlepiej w okresie między majem, a sierpniem.

5/5

Mydlnica lekarska

0
0

Jak wskazuje nazwa, mydlnica ładnie się pieni. Dodatkowo zmiękcza wodę i nadaje włosom puszystość i połysk. W lecznictwie ludowym zwalczano za jej pomocą wszelkie skórne objawy syfilisu. Rzecz jasna jest też stosowana do wyrobu niektórych pieniących się kosmetyków.

Odwar z korzenia mydlnicy jest znakomitym środkiem do pielęgnacji cery. Nadaje skórze aksamitna miękkość i gładkość. Zastępuje przy tym mydło, co jest szczególnie ważne dla osób o wrażliwej cerze. Saponiny zawarte w korzeniu mydlnicy działają przeciwgrzybiczo.

Źródło:Informacja prasowa
Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić