Nowe wieści z Woronicza. Karol Jałtuszewski odchodzi z TVP

67

Do zmian w Telewizji Polskiej może dojść dopiero za kilka miesięcy, ale niektórzy nie zamierzają czekać i już teraz odchodzą ze stacji. Właśnie tak jest w przypadku Karola Jałtuszewskiego — pracownika zasłużonego na polu propagandy. Jak informuje portal Press, reporter ''Wiadomości'' odchodzi z TVP po siedmiu latach ''owocnej'' współpracy.

Nowe wieści z Woronicza. Karol Jałtuszewski odchodzi z TVP
Karol Jałtuszewski pracował dla TVP od siedmiu lat (TVP)

Przyszła koalicja rządowa nie ukrywa, że za cel postawiła sobie odpolitycznienie mediów publicznych. — Będziemy potrzebowali dokładnie 24 godzin, żeby PiS-owska telewizja rządowa zamieniła się w publiczną — oświadczył Donald Tusk podczas kampanii wyborczej.

Choć ewentualne zmiany w Telewizji Polskiej to perspektywa tygodni lub miesięcy, pojawiły się głosy, że niektórzy pracownicy TVP Info oraz ''Wiadomości'' chcą wziąć sprawy w swoje ręce i noszą się z zamiarem odejścia. - Jeśli mają za co żyć, to ewakuacja może być dla nich wizerunkowo lepsza i bardziej honorowa niż zwolnienie - stwierdził jeden z pracowników TVP, cytowany przez Wirtualne Media.

Jak podaje portal Press, na ''ewakuację'' na własnych zasadach zdecydował się już Karol Jałtuszewski. To reporter ''Wiadomości'', który rozpoczął pracę dla TVP w 2016 roku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wersal nie wróci na Wiejską. Kalisz mówi jasno, dlaczego

Z informacji przekazanych przez portal Press wynika, że Jałtuszewski miał złożyć wypowiedzenie. On sam nie chciał jednak potwierdzić tej informacji. - Muszę pana odesłać w tej sprawie do mojego pracodawcy - powiedział w rozmowie z portalem. Biuro prasowe spółki nie odpowiedziało na pytania dotyczące odejścia Jałtuszewskiego.

Kim jest Karol Jałtuszewski?

Jałtuszewski, zanim dołączył do zespołu redakcyjnego ''Wiadomości'', związany był z portalem Fronda.pl oraz Telewizją Republika.

W TVP dał się poznać jako reporter przygotowujące jedne z najbardziej propagandowych materiałów stacji, co nie umknęło uwadze zespołu monitoringu Towarzystwa Dziennikarskiego.

Kłamstwem, być może nadającym się do oskarżenia z art. 111 prawa wyborczego, było stwierdzenie w materiale Karola Jałtuszewskiego: »Wybory zdecydują o przyszłości polskiej wsi«, że »w czasie rządów Platformy i PSL-u gwałtownie przyspieszyła wyprzedaż polskiej ziemi obcokrajowcom« (»Wiadomości« z 12 września). Tymczasem w 2020 roku cudzoziemcy kupili w Polsce trzy razy więcej ziemi niż w 2016 roku — stwierdzono w raporcie.

Z nieoficjalnych informacji portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że nad odejściem z TVP ma zastanawiać się również Bartłomiej Graczak - kolejny reporter, który wcześniej pracował dla Telewizji Republika.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić