o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jacek Dyrdak
|

Pogoda długoterminowa. Wielkanoc nieco chłodniejsza. Wcześniej błękitne niebo

0
Podziel się

Pogoda długoterminowa. Wielkanoc tuż-tuż, warto więc sprawdzić, jaka czeka nas pogoda. Oto co mówią prognozy synoptyków.

pogoda na poniedziałek
pogoda na poniedziałek (Fotolia)
bDngWTud

W najbliższych dniach pogoda dopisze. Do soboty na niebie błękit, a na termometrach nawet 22 stopnie Celsjusza (Dolny Śląsk i Ziemia Lubuska). W centrum Polski 19 stopni, na Mazurach, Podlasiu i Suwalszczyźnie po 16 stopni, a nad morzem 14-15 stopni Celsjusza.

Wiosenną aurę zawdzięczamy układowi wysokiego ciśnienia. Jego centrum we wtorek znajdzie się nad środkową Ukrainą. Wyż jest bardzo rozległy. Ciepłe i suche powietrze polarnomorskie napływa z południa.

Zobacz też: Wielkanocne specjały świata

bDngWTuf

Pogoda długoterminowa. Wielkanoc

Sama Wielkanoc nie będzie aż tak ciepła. W nocy z soboty na niedzielę z północy na południe będzie się przemieszczał front atmosferyczny z opadami deszczu.

W niedzielę sporo chmur. Towarzyszyć im będą przelotne opady. Summa summarum Wielkanoc będzie w większości rejonów Polski chłodniejsza niż kilka poprzedzających ją dni.

  • Nad morzem 8-9 stopni Celsjusza
  • Na Ziemi Łódzkiej i Mazowszu 10-11 stopni Celsjusza
  • Na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku 12-13 stopni Celsjusza
bDngWTul

Pogoda długoterminowa. Wielkanoc nie przyniesie załamania

Choć Wielkanoc nie będzie tak ciepła jak poprzedzające ją dni, nie przyniesie też gwałtownych zmian. Miejscami popada, lecz nie będzie przymrozków.

Pogoda długoterminowa. Po świętach znówu ciepło

W poniedziałek w ciągu dnia od 9 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 14 stopni Celsjusza na zachodzie i południu kraju

Po świętach szykuje się kolejne ocieplenie. Po 15 kwietnia termometry będą pokazywać nawet do 22-24 stopni Celsjusza – podaje Wirtualna Polska.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDngWTuG
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić