o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kamil Karnowski
|

Wojna o aborcję to błąd PiS. To widać w sondażu

71
Podziel się

Nowy sondaż przeprowadzony dla przez Instytut Badań Społecznych i Rynkowych pokazuje, że spór o przerywanie ciąży może mieć dla partii rządzącej niedobre skutki - pisze "Rzeczpospolita".

Wojna o aborcję to błąd PiS. To widać w sondażu
(PAP)
bDUrXZdx

PiS traci, zyskuje Nowoczesna. Poparcie dla partii rządzącej, w porównaniu do zeszłego tygodnia, spadło o 3 oczka do poziomu 29 proc. Niewiele traci do niej ugrupowanie Ryszarda Petru, które notuje 25 proc. Na trzecim miejscu znalazłyby się dwie parte - Platforma Obywatelska i Kukiz '15. Obie z poparciem rzędu 13 proc.

Wynoszący 7 pkt proc. wzrost liczby osób deklarujących udział w wyborach (z 50 do 57 proc.) może wskazywać, że spór o aborcję uaktywnia uśpiony elektorat. Zmobilizowały się środowiska o poglądach lewicowych i liberalnych – komentuje w rozmowie z "Rzeczpospolitą" prezes IBRiS Marcin Duma.

  • Gdyby wybory odbywały się teraz, do Sejmu weszłyby jeszcze dwie parte. Zarówno Razem, jak i Sojusz Lewicy Demokratycznej mogłyby liczyć na pięcioprocentowe poparcie. Natomiast KORWiN i Polskie Stronnictwo Ludowe nie przekroczyłyby progu wyborczego. Poparcie dla tych partii deklaruje po 3 proc. wyborców.
bDUrXZdz

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDUrXZea
KOMENTARZE
(71)
GRLE
5 lata temu
Macie, na co zasłużyliście! Udało się zajechać daleko na oszustwie i podstawić same marionetki zamiast solidnych wiarygodnych polityków i wygrać wybory prezydenckie oraz parlamentarne! Kij ma dwa końce, walicie w kobiety, a dostaniecie drugim końcem między ślepia. Wypuściliście na nie złego dżina, ale to się zemści. Dobra zmiana, bumerang wraca. Otworzyliście puszkę Pandory, wasza broszka, wasz problem! Pazerność, kołtuństwo i głupota to źli doradcy!
rżnąobrońcówż...
5 lata temu
Terlikowscy w 1993 roku zapomnieli, że w 1993 roku w prywatnej klinice ginekologicznej w Lublinie zaliczyli zabieg aborcji. To teraz pokuta kosztem innych kobiet! Podwójna moralność katoli.
a
5 lata temu
wreszcie,dosyć tej farsy
bDUrXZeb
az
5 lata temu
Wg. pisiewiczów mamy rodzić i już. A dlaczego nie mówią, że z tym dzieckiem matka będzie czekać miesiącami na wizytę u lekarza [a jeśli urodzi się chore to do wielu lekarzy ], że będzie żebrać o pieniądze by uratować życie dziecka, że pisiewiczów nie interesuje, że mieszka na którymś tam piętrze i musi albo siedzieć w domu albo na plecach znosić na dół. Nie interesuje, że mówiąc o DZIECKU ma na myśli maluszka, dzieckiem jest też dorosła osoba. Gdyby było tak wspaniale to państwo nie musiałoby płacić alimentów z funduszu. Nie potrzebne by były domy dziecka, zakłady opiekuńcze. I gdyby było tak wspaniale to 500+ też by nie było potrzebne.Właśnie po to wybieramy władzę by ułatwiała ludziom życie a nie tworzyła przepisy, które pozwolą zapełnić więzienia, domy dziecka i by taki Terlikowski nie zachwycał się, że rodzą dwunastolatki.
da da da
5 lata temu
Tak, to kobieta powinna o tym decydować. Idąc tą drogą to ratować niedługo będziemy plemniki płynące do sedesu.
Najnowsze komentarze (71)
Krzysztof
5 lata temu
Po upadku działacze PiS znajdą się przed sądem karnym. Tylko Jarosław Kaczyński powie, że o niczym nie wie i jeśli go swoi nie zagryzą zagrożeni ciężkimi karami za przestępstwa wobec społeczeństwa to nikt mu nic nie zrobi. Odejdzie samotny.
stefan
5 lata temu
przewiezli sie na tym 9 lat temu na 8 dlugich lat i nauczka nic nie dala..
gość
5 lata temu
tzw. obrońcy życia mogą rządzić swoimi genitaliami a nie moimi
xx
5 lata temu
To już było, teraz potrzebny jest opór przed podpisaniem umowy handlowej z Kanadą (umowa CETA), nie pozwólmy na zalanie naszego kraju tanią żywnością GMO. Jest to powolne zabijanie ludzi! Wprawdzie Sejm już wyraził aprobatę, ale nie wszystko jeszcze przegrane.
psik
5 lata temu
wreszcie coś się dziać zaczyna -może doczekamy dnia w którym mały prezio wraz ze swymi kolesiami staną przed trybunałem stany i zapłacą za swoje chamstwo , butę i arogancję ...nadejdzie moment, że "ciemny Naród" wystawi im rachunek
wyborca rozcz...
5 lata temu
pitu pitu o aborcji a bocznymi drzwiami TTIP. PiS czy wy koniecznie chcecie byc gorsi od poprzedników?
Wwojtek
5 lata temu
Jeśli macie trochę godności to odpuście z tą antyaborcją...ja głosowałem za wami a teraz mi jest po prostu wstyd że mamy takie władze wniosek prosty nie ma kto rządzić...
NIE PLATFORMI...
5 lata temu
Tak ,głupi Rysiu pnie się do góry ,chce na strychu wyłapać platformiane szczury ,jestem za ,co do protestów ile milionów kobiet liczy Warszawa a ile ich było na proteście fakt ktoś dzięki dojściu pisu do władzy ,chciał zaostrzyć prawo o aborcji ale natychmiast skorzystały z tego środowiska lewicowo feministyczne chcą jej liberalizacji a partie ,które przerznęły wybory oprócz Kukiz 15 ,poczuły jak ogary swój czas i przyłączyły się do protestu .
bDUrXZdT
Realista
5 lata temu
Nie jest w interesie PIS i kosciolu zeby Polacy godnie zyli,maja wtedy wiekszy wplyw na narod, koniec kropka, i sami robia co chca
kok
5 lata temu
.......Nie od razu więżę zbudowano ....po trochu tu i tu ...co cesarskie " Cesarzowi , ....co boskie , Kościołowi ....a jak będzie druga kadencja ....powoli dokończycie
wtf
5 lata temu
wprowadzić kontrolę współżycia seksualnego prowadzacego do zapłodnienia
ja
5 lata temu
ustawę trzeba napisać bardzo precyzyjnie, żeby lekarze nie mieli wątpliwości a pacjentki "luki prawnej"
matitom
5 lata temu
Przecież to jest projekt obywatelski, a nie PIS.
dik
5 lata temu
co za ciemnota ,marnotrawstwo czasu i energii, w tym kraju wciąż dyskutują o aborcji zamiast stosować antykoncepcję i po sprawie
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić