Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

Wyginą do 2050 roku. Nowe zagrożenie dla niedźwiedzi polarnych

7
Podziel się

Rekiny polarne dawniej nie zapuszczały się aż tak daleko na północ, jednak teraz topniejący lód na Arktyce pozwala im zapolować na białe niedźwiedzie.

Wyginą do 2050 roku. Nowe zagrożenie dla niedźwiedzi polarnych
(Pixabay.com)
bETQZNdx

Polarne niedźwiedzie dziesiątkuje również głód. W okolicach bieguna ubywa fok, stanowiących aż 80 proc. diety tych drapieżników. Foki również coraz częściej padają ofiarą żarłocznych rekinów.

Ze względu na brak pożywienia na północy, niedźwiedzie będą zapuszczały się coraz bardziej na południe. Tam, osłabione długą podróżą, padną ofiarą rekinów, które z kolei dzięki coraz cieplejszej wodzie wyruszają na północ - skomentował Steve Ferguson, specjalista z Uniwersytetu Manitoba.

Niedźwiedzie polarne mogą całkowicie wyginąć do 2050 roku. Wcześniej sądzono, że bezpośrednią przyczyną ich śmierci będzie podnosząca się temperatura - informuje "international Business Times".

bETQZNdz

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bETQZNea
KOMENTARZE
(7)
ostatni
5 lata temu
Sami do tego doprowadziliśmy a do tego roku to pewnie mało co przeżyje.. ech
jtrfhjjkjhghj
5 lata temu
Diduszko zdrajcą Polski.
999999
5 lata temu
Diduszko ,ile ci niemcy zapłacili?
bETQZNeb
Fryc
5 lata temu
Kurczę to muszę się śpieszyć bo chciałem se zapolować na takiego miśka albinosa. Tak fajnie podskakują i się wiją jak im wygarnę z mojego super półautomatycznego sztucera Sauera S303. I zabiorę synka żeby ściągnął futro z tego śnieżnego bartnika. Będzie dla mojej kochanej żonki. Darz bór.
atom-expert
5 lata temu
Bylo nie robic 400 prob wybuchow atomowych pod lodem i nie wywalac do morza polnocnego wszystkich odpadow z elektrowni atomowych by nie topnialo.A teraz Kowalski winien bo jak skrobie szyby, to auto juz chodzi.
mmm
5 lata temu
podesłać im pisowców- doskonałe pożywienie.
GOCHA
5 lata temu
Straszne....To my to zrobiliśmy.Ludzie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić