Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Zuchwały skok na bankomaty. Gang złodziei ukradł miliardy

2
Podziel się

Za ogromną kradzieżą, do której doszło w Japonii, stoi najprawdopodobniej zorganizowana grupa przestępcza. Złodzieje w zaledwie trzy godziny okradli 1400 bankomatów na terenie całego kraju. Ich łupem padło 1,4 miliarda jenów. To około 50 milionów złotych.

Zuchwały skok na bankomaty. Gang złodziei ukradł miliardy
(Shutterstock.com, ImYanis)
bETFCGVx

Skok wymagał tysięcy skoordynowanych wypłat. Policja podejrzewa, że brało w nim udział sto osób, które użyły podrobionych kart kredytowych, zawierających informacje wykradzione z banku Południowej Afryki. W poniedziałek 15 maja zostały one użyte w bankomatach znajdujących się w 1400 sklepach spożywczych. Każda wypłata wynosiła 100 tysięcy jenów, co jest maksymalną kwotą, jaką można jednorazowo wypłacić. Do tej pory nikogo nie zatrzymano.

Złodzieje wybierali bankomaty w Tokio oraz 16 innych prefekturach. Japońska policja próbuje z pomocą Interpolu ustalić, jak doszło do wycieku danych. Gazeta "Yomiuri Shimbun" twierdzi, że pierwszą wypłatę zanotowano tuż po 5 rano, a ostatnią parę minut przed ósmą tego samego dnia. To niespełna trzy godziny.

Członków gangu może nie być już w Japonii. Używając kart obcokrajowców i dokonując skoku, kiedy banki były nieczynne, zapewnili sobie dostatecznie dużo czasu, aby uciec z kraju, zanim sprawa została wykryta. Okradanie bankomatów na ogromną skalę za pomocą podrabianych kart jest ostatnio bardzo popularną formą przestępstwa. W jednej z większych spraw tego typu jednorazowo okradziono klientów z aż 26 krajów.

bETFCGVz

Autor: Tomasz Wiślicki

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

bETFCGWa
KOMENTARZE
(2)
kriiro
6 lat temu
karty z paskiem magnetycznym mozna bylo zeskanować... to wprowadzili chipowe... ale żeby ludziom "ułatwić" to zaczęli je wymieniać na zbliżeniowe. Krok wstecz jak chodzi o bezpieczeństwo
fwmbit
6 lat temu
i co to ma być?... tyle to mają premi urzędnicy Walcowej w Warszawie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić