Co z Danutą Holecką? Ten komentarz nie pozostawia wątpliwości

27

Danuta Holecka jest niewątpliwie jedną z ikon Telewizji Polskiej. Już od wielu lat możemy ją oglądać w trakcie głównego wydania "Wiadomości". Czy tak będzie również w kolejnych miesiącach? Pojawił się ważny komentarz w tej sprawie.

Co z Danutą Holecką? Ten komentarz nie pozostawia wątpliwości
Danuta Holecka (Licencjodawca, AKPA)

Trudno podważać to, że Danuta Holecka jest jedną z największych gwiazd Telewizji Polskiej. W 1993 roku wygrała konkurs, za sprawą którego została pracownicą TVP.

Początkowo relacjonowała wydarzenia z Sejmu. Później natomiast systematycznie rozwijała swoją karierę telewizyjną.

Od lat zajmuje się relacjonowaniem najważniejszych wydarzeń w kraju i na świecie. Od 2019 roku pełni funkcję szefowej informacyjnego serwisu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Agnieszka Kaczorowska o powiększeniu rodziny i show biznesie. "Uważasz, że masz KIJ W D*PIE?"

Polityczne przetasowania sprawiły, że narosły spekulacje na temat przyszłości Danuty Holeckiej. Czy doświadczona dziennikarka może drżeć o swoją posadę?

Komunikat w tej sprawie od TVP uzyskali dziennikarze "Faktu". - Spółka nie planuje zakończenia współpracy z redaktor Danutą Holecką - usłyszeli.

Danuta Holecka straci stanowisko? Medioznawca jest tego pewny

Medioznawca dr Krzysztof Grzegorzewski jest natomiast przekonany, że dziennikarka powinna już rozglądać się za nową pracą. Specjalista swoje spostrzeżenia przedstawił na łamach "Faktu".

- Nie wyobrażam sobie, by Danuta Holecka pozostała szefową "Wiadomości" po tym, co wyrabiała przez ostatnie lata. Te opowieści o "szamanach z Wiertniczej" (siedziba TVN) i Tusku - Niemcu i wiele innych, to mechanizmy, które są znane z krajów totalitarnych - powiedział.

To było brutalne opluwanie ludzi, propaganda jak w stanie wojennym, tak samo obrzydliwa. I dlatego takich ludzi od prowadzenia poważnych programów trzeba odciąć - dodawał.

Ekspert nazwał Holecką "twarzą tej propagandy". Stwierdził, że "popierała nieetyczne zachowania".

To były widoczne napaści na ludzi, ubliżanie, obrażanie, manipulacje faktami, zwyczajne kłamstwa, różnego rodzaju nieetyczne i nieprofesjonalne chwyty. Badaliśmy je jako Zespół Monitoringu Towarzystwa Dziennikarskiego - wyjaśnił dla "Faktu".
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić