Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Nie ma słabych burz! Oto co piorun zrobił z wędką

23

Bieżące warunki pogodowe są nie tylko bardzo niebezpieczne ze względu na panujący upał, ale również na często występujące burze. Wyładowania atmosferyczne mogą być zagrożeniem dla życia ludzi. Dowodem na to jest zdjęcie wędki, które opublikowano w sieci.

Nie ma słabych burz! Oto co piorun zrobił z wędką
Zniszczona wędka to efekt uderzenia pioruna (Facebook, Pixabay)

Profil Polscy Łowcy Burz publikuje często materiały, które ukazują skutki wyładowań atmosferycznych. Tym razem administratorzy popularnego fanpage'a pokazali zdjęcie wędki (a właściwie tego, co po niej zostało), w którą uderzył piorun.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Aleksandria (woj. śląskie). Burza zupełnie zniszczyła wędkę, która była schowana w altance pomiędzy wysokimi drzewami.

Przedmiot został wręcz... przerobiony na miotłę. Piorun stopił wędkę, wykonaną ze specjalnego włókna węglowego. Ta zupełnie nie przypomina już swojego pierwowzoru.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Łowcy Burz wskazują, że sytuacja ta powinna być ostrzeżeniem dla każdej osoby, która lekceważy burze i dzieli je na słabsze i mocniejsze.

Co by się stało, gdyby w tej altance znajdował się człowiek? Możecie sami odpowiedzieć sobie na to pytanie. Dlatego w tym miejscu jeszcze raz przypominamy: nie ma słabych burz! - zaznaczają Polscy Łowcy Burz.
Pamiętajcie każde wyładowanie stanowi potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia. W czasie burzy zachowujemy wszystkie środki ostrożności! - wskazują administratorzy popularnego profilu.

Jak zachowywać się w czasie burzy? Na to warto zwrócić uwagę!

Eksperci często podkreślają, że w czasie burzy koniecznie trzeba zachować szczególną ostrożność. Najlepiej nie wychodzić z domu, zabrać z balkonu ruchome elementy i zamknąć okna.

Jeżeli spotkamy burzę, gdy jesteśmy na zewnątrz, nie chowajmy się pod drzewami, wysokimi słupami czy innymi elementami, które mogą stanowić zagrożenie. Bezpiecznym miejscem jest np. samochód. Możemy też skryć się w pobliskim sklepie. Dobrze jest również ograniczyć rozmowy przez telefon i korzystanie z mobilnej sieci.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić