Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Albert Kamiński
|

Król Holandii w sekrecie pilotował samolot komercyjnych linii lotniczych... przez 21 lat

13
Podziel się:

Król Wilhem-Aleksander, panujący w Holandii monarcha, ujawnił w wywiadzie dla holenderskiej gazety "De Telegraaf", że od ponad dwudziestu lat potajemnie pilotuje samoloty linii lotniczych KLM. Traktuje to jak hobby.

Król Holandii w sekrecie pilotował samolot komercyjnych linii lotniczych... przez 21 lat
(twitter.com, Royal Dutch Airlines/Natasha Libbert)

W samolocie pełni funkcję drugiego pilota. Lata na regionalnych liniach KLM Cityhooper będących własnością linii KLM "Royal Dutch Arilines". Samolot, na którym pracuje król obsługuje krótkodystansowe trasy, głównie po Europie Zachodniej.

Jest to dla niego forma odpoczynku. W rolę pilota wciela się dwa razy w miesiącu. Pełne skupienie na samolocie i pasażerach pozwala mu uciec myślami od obowiązków królewskich.

Dla mnie najważniejszą rzeczą jest to, że mam hobby, na którym mogę się skoncentrować - powiedział w wywiadzie.

Jako drugiemu pilotowi łatwo jest mu zachować anonimowość. Nie musi bowiem przedstawiać się pasażerom. Wcześniej pilotował samoloty holenderskiego przewoźnika Martinair. Król Wilhelm-Aleksander zdradził, że ostatnio trenuje na Boeingu 737s, który wkrótce ma zastąpić latające dla KLM Cityhopper Fokkery 70.

To nie jedyny znany pilot z królewską krwią. Brytyjski spadkobierca tronu, Książe Karol także jest wykwalifikowanym pilotem. Jego dwaj synowie William i Harry latali w przeszłości wojskowymi śmigłowcami.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(13)
xxx
6 lat temu
co to jest "spadkobierca tronu"? dlaczego dziennikarstwo obecnie sięga językowego dna? (nad zanikiem nosowości w końcówce biernika to już w ogóle spuszczam zasłonę milczenia...)
Andrzej
6 lat temu
A nasz przywódza Ja Ro Sław opiekuje się kotami xD
Jaca1968
6 lat temu
W Holandii nawet król pracuje, a u nas buraki ze słomą w butach idą do polityki by już nigdy pracować nie musieli. Ot, taka różnica mentalności.
Jonasz Kalkst...
6 lat temu
A u nas "naczelnik" trzęsący nie tylko Straszydłem, ale i szusującym Maliniakiem nawet prawa jazdy nie ma, a w rządowej limuzynie wożą go z ciemnymi szybami, żeby ludzie nie mogli widzieć, że musi jeździć w foteliku. Biedna ta nasza Polska, rządzona zza pleców przez doktora marksizmu-leninizmu, który już w 1976 roku obronił swój słynny doktorat z Marksa,Engelsa,Lenina,Bieruta,Gomułki,Osóbki-Morawskiego,Cyrankiewicza,Gierka,Kąkola,Kliszki,Sokorskiego i Werblana u samego Kierownika Katedry Prawa Radzieckiego UW, Stanisława Ehrlicha, majora wojsk politycznych 1 Dywizji Piechoty im. T. Kościuszki, kolegi takich panów jak: Minc,Ochab,Sokorski,Zambrowski,Sigalin i innych agentów NKWD w tej marionetkowej armii polskiej, w której krwawił ranami Polak a rządził nim politruk żydowskiego pochodzenia a tyranizował NKWDzista o tym samym pochodzeniu etnicznym.
gość
6 lat temu
I co, nasze CHMYZY, nie wstyd wam?! Wy tylko potraficie ROZWALAĆ bryki! ;)
zeb
6 lat temu
2 razy w miesiącu po godzince pracy. Łał
JuzioAmberBon...
6 lat temu
a nasz krol Europy czyscil kominy i sie nie chwali
ATL
6 lat temu
To jest prawdziwa wolność :))) latanie to jedna z najpiękniejszych rzeczy jakie można robić. Będąc sam na sam z maszyną, która słucha tylko ciebie:) Oczywiście nie przy lotach komercyjnych. Z lotniczymi pozdrowieniami
kos
6 lat temu
super !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to jest poziom elit !!!!!!!!!!!!!!!! jaki w POLSCE został zlikwidowany podczas II wojny światowej ,elity wycięto albo emigrowały ....
VAtica Tax
6 lat temu
W Europie monarchie w różnych formach pozostały ale głównie w tych krajach w których monarchowie uwolnili swoich on niewoli watykanskiej
Zbigniew
6 lat temu
Tylko pochwalic
Jano
6 lat temu
E tam takie zwykłe latanie, nasz miłościwie panujący, z jedynej słusznej partii danej od Boga nie takie rzeczy potrafi ...
lol
6 lat temu
:)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić