Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|

Tragedia w kościele. Chrzcielnica przygniotła 7-latkę. Dziecko nie żyje

102
Podziel się

Do tragicznego wypadku doszło we włoskim mieście Udine w Educandato Uccellis, znanej wśród lokalnej społeczności szkole z internatem. 7-letnia dziewczynka została przygnieciona przez marmurową chrzcielnicę. Jej życia nie udało się uratować.

SANTA CLARA, VILLA CLARA, CUBA - 2019/03/12: The baptismal font in the Santa Clara of Asis Cathedral which is the most important church in the city and a tourist attraction. The object is as old as the city itself and it has a base made of solid wood. (Photo by Roberto Machado Noa/LightRocket via Getty Images)
SANTA CLARA, VILLA CLARA, CUBA - 2019/03/12: The baptismal font in the Santa Clara of Asis Cathedral which is the most important church in the city and a tourist attraction. The object is as old as the city itself and it has a base made of solid wood. (Photo by Roberto Machado Noa/LightRocket via Getty Images) (Getty Images, Roberto Machado Noa / Contributor)
bCHMAaQB

Śmiertelny incydent wydarzył się 21 listopada. Według wstępnych ustaleń kilkuletnia Penelope Cossaro wspięła się na naczynie wypełnione wodą święconą, które stało w katedrze historycznej uczelni Uccellis. Następnie straciła równowagę i upadła na ziemie, zostając przygniecioną przez chrzcielnicę.

Dziecko nie przeżyło. Chwilę po tragicznym upadku pracownicy ośrodka z internatem podjęli próbę reanimacji. Na miejsce wezwano też ratowników medycznych, którzy przewieźli dziecko do szpitala. Obrażenia jakie odniosła 7-latka były jednak na tyle duże, że dziewczynka zmarła.

Sprawa wciąż jest wyjaśniana. Do wypadku doszło najprawdopodobniej w czasie zajęć lekcyjnych, ponieważ razem z nią w katedrze znajdowali się też inni uczniowie. Wszyscy należeli najprawdopodobniej do tej samej klasy szkoły podstawowej – donosi Il Gazzettino.

bCHMAaQD

Zobacz też: Watykan otworzy swoje archiwum

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCHMAaRe
KOMENTARZE
(102)
O rety!
8 miesięcy temu
7-latka wlazła na chrzcielnicę!!!???
Bambaryła
8 miesięcy temu
Następnie straciła równowagę i upadła na ziemie, zostając przygniecioną przez chrzcielnicę. Pytanie za 100 punktów: jaki to język? Z pozoru przypomina polski, ale to chyba wersja dla apsolfentuf gimbazy? A może nieudolna kalka z konstrukcji czasowych znanych w języku angielskim? Może należało po prostu napisać, że dziewczynka wspięła się na chrzcielnicę, powodując jej przewrócenie na nią? Bądź jakkolwiek inaczej, ale poprawnie stylistycznie? Zgroza.
alfik
8 miesięcy temu
Tylko dla tego ze w kościele
bCHMAaRf
Nicka
8 miesięcy temu
7-latka w szkole z internatem... Biedne dziecko.
SZOGUN
8 miesięcy temu
Teraz już reszta klasy będzie wiedziała ja się zachowywać w kościele. To nie park linowy. Swoją drogą co robili w tym czasie opiekunowie?
Najnowsze komentarze (102)
nie amen
8 miesięcy temu
Kościół zabija na różne sposoby.
aron
8 miesięcy temu
Wiara zabija.
Bicz Boży
8 miesięcy temu
Gdzie był nauczyciel, opiekun?
Święty Piotr
8 miesięcy temu
W kościele zginęła 7-letnia dziewczynka. W czasie pielgrzymek do Częstochowy, co roku umierają osoby biorące w niej udział np. na zawał serca, wylew krwi do mózgu itp. Niektóre ciężarne biorące udział w tych pielgrzymkach poroniły. Jaki z tego wniosek?
Dusza miała s...
8 miesięcy temu
ot i tyle...
Miras
8 miesięcy temu
Będzie świętą ! Bóg tak chciał !
stary zgred
8 miesięcy temu
Niektórym w drewnianym kościele cegła na głowę spadnie. Tak już jest. Chrzcielnica stała pewnie 400 lat i nic. Ukarać wykonawcę chrzcielnicy.
00sromotnik
8 miesięcy temu
Chodzenie do kościoła może być bardzo niebezpieczne.
bCHMAaQX
W2
8 miesięcy temu
KOMISJA eUROPEJSKA POWINNA ZAMKNAĆ WSZYSTKIE KOSCIOŁY OTWARCIE PO SPRAWDZENIU WSZYSTKICH M9ISEK I INNYCH GUSEŁ W KOSCIELE CZY SA ZGODNE Z EUROPEJSKĄ NORMĄ I BEZPIECZNE DLA LUDZI
koscielny
8 miesięcy temu
Musial byc bardzo gruba. Myślę że z 200kg by takiej chrzcielnicy nie przewrociło. .
smutny
8 miesięcy temu
znając realia obecnej UE zapewne nauczyciel wiedział że nie wolno mu hamować swobody ekspresji dziecka...
krokodyl roza...
8 miesięcy temu
Tutaj mamy pewnosc,ze siedmiolatka trafi wprost do Nieba,podobnie jak mezczyzna ze Szczecina,ktorego zabil spadajacy krzyz z wiezy koscielnej !
ateusz Tadeus...
8 miesięcy temu
Pambuk tak chciał
KARAKAL
8 miesięcy temu
podstawa chrzcielnicy jest znacznie mniejsza od jej czaszy, a wysokosc jej spowodowala, ze mala probowala sie wspiac
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić