o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

Burzyli ogromny silos. Coś poszło nie tak i setki ton betonu uderzyły w budynki

35
Podziel się

Ekipa wyburzająca betonowy silos w duńskim mieście Vordingborg odpowie za to, co wydarzyło się po eksplozji materiałów wybuchowych.

Burzyli ogromny silos. Coś poszło nie tak i setki ton betonu uderzyły w budynki
(Youtube.com)
bDUkeUEl

Na szczęście nikomu nic się nie stało. W budynku i okolicy, gdzie upadł silos, nie było nikogo. Beton uszkodził kilka budynków. M.in. miejscowe centrum kultury. W pobliżu jest także biblioteka, obok której upadła wieża. Najbardziej zaskakujące jest jednak to, że po upadku 53-metrowej betonowej konstrukcji, biblioteka została nienaruszona. Pracownicy mówią jedynie o grubej warstwie pyłu na oknach.

Według firmy, wszystkie przygotowania do wyburzenia silosu wykonano poprawnie. Według władz miasteczka sytuacja ma się zupełnie inaczej, bo według kontraktu na wyburzenie silosu, wszystkie ewentualne zniszczenia pokryć musi właśnie wykonawca usługi. Teraz specjalne dochodzenie ma wyjaśnić, jak to możliwe, że betonowa wieża poleciała w złą stronę.

bDUkeUEn

Wieża stała w Vordingborg od 36 lat. Miasto zdecydowało, że na jej miejscu powstanie osiedle domów mieszkalnych i biurowce - informuje Daily Mail.

Tłumy gapiów nagrywały widowisko, a ich filmy wrzucone do sieci biją rekordy oglądalności. Trudno się dziwić, bo widok eksplozji, tumanów kurzu i na końcu - upadającego betonowego silosu naprawdę robi wrażenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDUkeUEO
KOMENTARZE
(35)
chaos
3 lata temu
mogli poprosic specjalistow od wyburzania WTC
leo
3 lata temu
ale partacze mogli wziazc specjalistów od macierewiczy ci an parówce by pokazali jak komin sie wyburza
lola
3 lata temu
Trzeba było nie burzyć.
bDUkeUEP
Gość niedziel...
3 lata temu
Duńscy specjaliści z gangu Olsena.
Wolak
3 lata temu
Błędem było nieosłabienie albo niedostateczne osłabienie fragmentu silosu poniżej otworu, który zapewne wykonano właśnie w celu osłabienia konstrukcji. Spadający silos znalazł punkt oparcia w tym miejscu co zmieniło kierunek upadku. Tak to widać na filmie. Pozdrawiam wszystkich.
Najnowsze komentarze (35)
Saper nieomyl...
3 lata temu
Bo burzyć - też trzeba umieć !
zeb
3 lata temu
wystarczyło uderzyć w betonowa wieżę samolotem na wysokości 1/5 od góry a wtedy wieża zapadła by się pod ziemię w miejscu w którym stoi
sd
3 lata temu
Wyburzeniem zajął się drwal, a nie budowlaniec. Kliny i podcięcia jak przy wycince drzewa. Różnica tylko we właściwościach materiału. Włókna inaczej pracują niż beton.
Vacek
3 lata temu
Ja tam domów nie widziałem czyżby redaktorzy wymyślili aby czytać artykuł
Amator
3 lata temu
Widać że wszystko zrobione jak należy zrobiono włom (nie jestem ekspertem tylko nastolatkiem amatorem jeżeli się mylę przepraszam), umieszczono właściwie ładunki wybuchowe co poszło nie tak? Przeciwna strona wieży ześlizgnęła się co widać na drugim filmiku... Pech ale z drugiej strony ciekawe dlaczego tak się stało? Nie jestem budowlańcem ale metodą analizy i dedukcji widać wszystko jak na tacy.
Klawo jak cho...
3 lata temu
Tak działają syryjscy inżynierowie.
polak
3 lata temu
wygrała najniższa cena, pewnie włosi, turcy lub hiszpanie
Basfo
3 lata temu
Ale partacze! Widać że nie wysadzili do samej ziemi konstrukcji z jednej strony to silos osiadł i kiwnął się na drugą mańkę ....
bDUkeUEH
puciupendek
3 lata temu
Za wysoko zrobili to wcięcie. Gdyby to wcięcie było tuż przy gruncie, to nie byłoby 3-metrowego punktu podparcia.
joo
3 lata temu
czyzby wyburzaniem zajmowali sie inzynierowie z bliskiego wschodu? ci sami, ktorzy uciekaja przed wojna? ;)
prawda
3 lata temu
ewidentny błąd w sztuce!!!!!!
Gość niedziel...
3 lata temu
Duńscy specjaliści z gangu Olsena.
Leszek P
3 lata temu
Winien jest PiS, wkrótce ukaże sie literatura faktu na ten temat
wolkar
3 lata temu
Wieża nie spadła na budynki, tylko obok. Pomijając wszystko, tak wspaniały obiekt można było wykorzystać zarabiając na tym kupę kasy, ale pewnie były potrzebne mieszkania dla nachodźców...
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić