REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kamil Karnowski07.10.18 (17:33)

Zderzenie kontenerowców. Katastrofa ekologiczna u brzegu Europy

Dwa statki transportowe zderzyły się u wybrzeży Korsyki. Francuskie służby informują o wielkim wycieku, który dostaje się do Morza Tyrreńskiego.
GENDARMERIE NATIONALE

Służby ostrzegają przed katastrofą ekologiczną. Starają się potwierdzić, co wycieka po zderzeniu transportowców, a także zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się substancji.

Kolizja wyrządziła znaczące zniszczenia tworząc kilkumetrową wyrwę w kadłubie jednostki CLS Virginia zarejestrowanej na Cyprze. Wyciek, jak dotąd, rozprzestrzenił się na przynajmniej kilkaset metrów - podaje francuska żandarmeria.

REKLAMA

Dokładne okoliczności zderzenia nie są jeszcze znane. Francuzi chcą powołać komisją, która zbada dokładny przebieg wypadku. Na razie wiadomo jedynie, że płynący z Genui do Tunezji transportowiec Ulysse, należący do tunezyjskiego operatora CTN uderzył w statek CLS Virginia. Ten drugi nie transportował żadnych ładunków.

Jednostka z Tunezji mogła płynąć zbyt szybko. To z kolei zmniejszyło możliwości manewrowania obciążonej ładunkami jednostki - komentuje anonimowe źródło, na które powołuje się AFP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij